AA Gent laat zich verrassen in Oostende en is tweede plaats kwijt

door
AA Gent laat zich verrassen in Oostende en is tweede plaats kwijt

AA Gent was donderdag nog aan het feest met een zege tegen Oleksandria en groepswinst in de Europa League, maar enkele dagen later hebben de Buffalo's een dure nederlaag geleden. Ze lieten zich verrassen door KV Oostende en gingen aan de kust met 2-1 verliezen. Gent moet zo de tweede plaats in het klassement aan Antwerp laten, terwijl KVO zijn kloof met de gevarenzone vergroot.


Nochtans begon Gent uitstekend in de Versluys Arena. Na tien minuten kreeg Yaremchuk al een dot van een kans, maar de Oekraïner mikte nog op Ondoa. Depoitre was echter goed gevolgd en zette alsnog de 0-1 op het bord. Ook daarna bleef Gent dominant en het zocht naar de 0-2, maar tegen alle verwachtingen in viel de goal aan de overkant. Een hoekschop belandde voor de voeten van Hjulsager en die fusilleerde van dichtbij Kaminski.

De gelijkmaker bleek een stevige opdoffer voor Gent, dat maar moeizaam herstelde. Faes en Canesin kwamen zelfs nog dicht bij de 2-1, maar de goal viel voor rust niet meer. Vroeg in de tweede helft was het wel prijs: Ndenbe zette goed voor en Vargas werkte af met een kopbal. Plots moest Gent aan de bak en Jess Thorup gooide het roer om door Mbayo en Kvilitaia te brengen. Met de extra vuurkracht belegerde Gent het Oostendse doel, maar Ondoa onderscheidde zich telkens. De grootste kans was in de slotfase nog voor Yaremchuk, maar hij mikte knullig op de Oostendse keeper. KVO neemt met de zege een veilige afstand van Cercle en Waasland-Beveren, terwijl Gent nu al op tien punten van Club Brugge volgt.

Scoreverloop:
0-1 (10') Depoitre
1-1 (27') Hjulsager
2-1 (54') Vargas

LEES OOK: 'AA Gent wil Deens koopje doen'

Is AA Gent nog een titelkandidaat?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

67
67
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

48
48
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

24
24
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

21
21
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

15
15
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

118
118
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

51
51
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

89
89
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

135
135
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

380
380
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

148
148
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

111
111
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

44
44
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

214
214
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

254
254
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

139
139
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

352
352
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

86
86
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

125
125

Meer sportnieuws