AA Gent laat zich verrassen in Oostende en is tweede plaats kwijt

door
AA Gent laat zich verrassen in Oostende en is tweede plaats kwijt

AA Gent was donderdag nog aan het feest met een zege tegen Oleksandria en groepswinst in de Europa League, maar enkele dagen later hebben de Buffalo's een dure nederlaag geleden. Ze lieten zich verrassen door KV Oostende en gingen aan de kust met 2-1 verliezen. Gent moet zo de tweede plaats in het klassement aan Antwerp laten, terwijl KVO zijn kloof met de gevarenzone vergroot.


Nochtans begon Gent uitstekend in de Versluys Arena. Na tien minuten kreeg Yaremchuk al een dot van een kans, maar de Oekraïner mikte nog op Ondoa. Depoitre was echter goed gevolgd en zette alsnog de 0-1 op het bord. Ook daarna bleef Gent dominant en het zocht naar de 0-2, maar tegen alle verwachtingen in viel de goal aan de overkant. Een hoekschop belandde voor de voeten van Hjulsager en die fusilleerde van dichtbij Kaminski.

De gelijkmaker bleek een stevige opdoffer voor Gent, dat maar moeizaam herstelde. Faes en Canesin kwamen zelfs nog dicht bij de 2-1, maar de goal viel voor rust niet meer. Vroeg in de tweede helft was het wel prijs: Ndenbe zette goed voor en Vargas werkte af met een kopbal. Plots moest Gent aan de bak en Jess Thorup gooide het roer om door Mbayo en Kvilitaia te brengen. Met de extra vuurkracht belegerde Gent het Oostendse doel, maar Ondoa onderscheidde zich telkens. De grootste kans was in de slotfase nog voor Yaremchuk, maar hij mikte knullig op de Oostendse keeper. KVO neemt met de zege een veilige afstand van Cercle en Waasland-Beveren, terwijl Gent nu al op tien punten van Club Brugge volgt.

Scoreverloop:
0-1 (10') Depoitre
1-1 (27') Hjulsager
2-1 (54') Vargas

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Is AA Gent nog een titelkandidaat?

Meest recent

Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

1
1
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

20
20
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

67
67
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

75
75
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

177
177
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

209
209
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

100
100
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

457
457
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

122
122
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

125
125
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

40
40
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

40
40
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

152
152
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

155
155
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

511
511
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

119
119
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

214
214
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

47
47
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

163
163
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

149
149
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

357
357
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

154
154
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

102
102
Eindelijk prijs voor Coucke? "Het begint te borrelen"

RSC Anderlecht lijkt onder Jérémy Taravel weer de juiste richting uit te gaan. ...

415
415
RWDM krijgt puntenaftrek en haalt uit: ‘Streng en voorbarig’

RWDM heeft een straf opgelegd gekregen van de Licentiecommissie. De Brusselse club was niet in orde ...

76
76

Meer sportnieuws