AA Gent laat zich verrassen in Oostende en is tweede plaats kwijt

280 stemmen
AA Gent laat zich verrassen in Oostende en is tweede plaats kwijt

AA Gent was donderdag nog aan het feest met een zege tegen Oleksandria en groepswinst in de Europa League, maar enkele dagen later hebben de Buffalo's een dure nederlaag geleden. Ze lieten zich verrassen door KV Oostende en gingen aan de kust met 2-1 verliezen. Gent moet zo de tweede plaats in het klassement aan Antwerp laten, terwijl KVO zijn kloof met de gevarenzone vergroot.


Nochtans begon Gent uitstekend in de Versluys Arena. Na tien minuten kreeg Yaremchuk al een dot van een kans, maar de Oekraïner mikte nog op Ondoa. Depoitre was echter goed gevolgd en zette alsnog de 0-1 op het bord. Ook daarna bleef Gent dominant en het zocht naar de 0-2, maar tegen alle verwachtingen in viel de goal aan de overkant. Een hoekschop belandde voor de voeten van Hjulsager en die fusilleerde van dichtbij Kaminski.

De gelijkmaker bleek een stevige opdoffer voor Gent, dat maar moeizaam herstelde. Faes en Canesin kwamen zelfs nog dicht bij de 2-1, maar de goal viel voor rust niet meer. Vroeg in de tweede helft was het wel prijs: Ndenbe zette goed voor en Vargas werkte af met een kopbal. Plots moest Gent aan de bak en Jess Thorup gooide het roer om door Mbayo en Kvilitaia te brengen. Met de extra vuurkracht belegerde Gent het Oostendse doel, maar Ondoa onderscheidde zich telkens. De grootste kans was in de slotfase nog voor Yaremchuk, maar hij mikte knullig op de Oostendse keeper. KVO neemt met de zege een veilige afstand van Cercle en Waasland-Beveren, terwijl Gent nu al op tien punten van Club Brugge volgt.

Scoreverloop:
0-1 (10') Depoitre
1-1 (27') Hjulsager
2-1 (54') Vargas

LEES OOK: AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

🚀

Is AA Gent nog een titelkandidaat?

Meest recent

'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

11
11
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

49
49
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

152
152
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

139
139
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

264
264
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

130
130
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

77
77
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

191
191
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

62
62
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

136
136
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

60
60
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

136
136
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

235
235
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

568
568
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

241
241
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

921
921
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

67
67
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

532
532
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

1209
1209
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

113
113
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

279
279
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

209
209
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

375
375
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

98
98

Meer sportnieuws