AA Gent laat zich verrassen in Oostende en is tweede plaats kwijt

door
AA Gent laat zich verrassen in Oostende en is tweede plaats kwijt

AA Gent was donderdag nog aan het feest met een zege tegen Oleksandria en groepswinst in de Europa League, maar enkele dagen later hebben de Buffalo's een dure nederlaag geleden. Ze lieten zich verrassen door KV Oostende en gingen aan de kust met 2-1 verliezen. Gent moet zo de tweede plaats in het klassement aan Antwerp laten, terwijl KVO zijn kloof met de gevarenzone vergroot.


Nochtans begon Gent uitstekend in de Versluys Arena. Na tien minuten kreeg Yaremchuk al een dot van een kans, maar de Oekraïner mikte nog op Ondoa. Depoitre was echter goed gevolgd en zette alsnog de 0-1 op het bord. Ook daarna bleef Gent dominant en het zocht naar de 0-2, maar tegen alle verwachtingen in viel de goal aan de overkant. Een hoekschop belandde voor de voeten van Hjulsager en die fusilleerde van dichtbij Kaminski.

De gelijkmaker bleek een stevige opdoffer voor Gent, dat maar moeizaam herstelde. Faes en Canesin kwamen zelfs nog dicht bij de 2-1, maar de goal viel voor rust niet meer. Vroeg in de tweede helft was het wel prijs: Ndenbe zette goed voor en Vargas werkte af met een kopbal. Plots moest Gent aan de bak en Jess Thorup gooide het roer om door Mbayo en Kvilitaia te brengen. Met de extra vuurkracht belegerde Gent het Oostendse doel, maar Ondoa onderscheidde zich telkens. De grootste kans was in de slotfase nog voor Yaremchuk, maar hij mikte knullig op de Oostendse keeper. KVO neemt met de zege een veilige afstand van Cercle en Waasland-Beveren, terwijl Gent nu al op tien punten van Club Brugge volgt.

Scoreverloop:
0-1 (10') Depoitre
1-1 (27') Hjulsager
2-1 (54') Vargas

LEES OOK: Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Is AA Gent nog een titelkandidaat?

Meest recent

'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

17
17
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

13
13
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

28
28
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

121
121
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

28
28
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

159
159
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

262
262
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

676
676
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

127
127
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

41
41
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

370
370
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

100
100
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

561
561
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

582
582
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

423
423
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

61
61
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1083
1083
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

312
312
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

453
453
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

84
84
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1284
1284
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

118
118
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

240
240
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

373
373
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

127
127

Meer sportnieuws