Club Brugge zet titelambities nog wat kracht bij met ruime zege tegen Malinwa

door
Club Brugge zet titelambities nog wat kracht bij met ruime zege tegen Malinwa

Op basis van een sterk eerste halfuur heeft Club Brugge andermaal een wedstrijd gemakkelijk gewonnen in de Jupiler Pro League. Een machteloos KV Mechelen slaagde er quasi geen enkele keer in om een uitgespeelde kans af te dwingen en ging roemloos ten onder op Jan Breydel.

KV Mechelen zat in een dip(je). Malinwa leek in de heenronde op weg naar een plek in de top-zes maar moest nu plots stunten op het veld van leider Club Brugge om nog uitzicht te houden op Play-Off I. Wouter Vrancken gooide het roer stevig om vanavond en bracht met Bijker, Vanlerberghe en Hairemans drie nieuwe namen aan de aftrap. Bij Blauw-Zwart keerden Mata en Rits terug in de basis, de geblesseerde Diatta was er niet bij.
Club slaat twee maal dodelijk toe in het eerste halfuur
Club begon uitstekend in eigen huis en al binnen de eerste tien minuten krulde Vanaken de bal tegen de lat, KV Mechelen ontsnapte. De thuisploeg bleef ook nadien de betere ploeg maar veel verder dan een schotje van Tau dat ver naast ging en een poging van Dennis dat eveneens niet binnen het kader vloog, kwam het voorlopig niet. Op het halfuur was het toch raak voor Blauw-Zwart: Vormer kraakte zijn schot volledig maar zo werd het de perfecte assist voor Tau die aan de tweede paal in doel verlengde: 1-0. KV Mechelen was nu een speelbal in de handen van een gretig Club Brugge en Dennis maakte er met een fraai hakje even later al 2-0 van. Een score die ook bij de rust nog op het bord stond in Jan Breydel, ondanks nog een prima kans voor Peyre die over knalde.

Dennis en Tau maken al in het eerste halfuur het verschil voor Club Brugge.
Zakelijk Blauw-Zwart houdt KV Mechelen gemakkelijk af
Malinwa kwam iets beter voor de dag na de pauze en Vanlerberghe stelde Mignolet een eerste keer op de proef met een lage schuiver. Club nam na de rust de voet wat van het gaspedaal en slaagde er voorlopig niet meer in om een kans af te dwingen. Op twintig minuten van het einde knalde Vanaken in de volley nog eens over na een knappe aanval van de thuisploeg. Op tien minuten van het einde zorgde Rits tegen zijn ex-ploeg nog voor de 3-0 met een lage schuiver die Thoelen kansloos liet. Togui kwam aan de overzijde nog dicht bij een eerredder maar hij kopte van dichtbij hoog over. Zo werd het uiteindelijk wederom een gemakkelijke zege voor de competitieleider.
Scoreverloop:
1-0 (28') Tau, 2-0 (30') Dennis, 3-0 (80') Rits

LEES OOK: Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Kan iemand dit Club afstoppen?

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

77
77
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

39
39
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

447
447
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

87
87
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

283
283
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

77
77
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

375
375
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

364
364
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

123
123
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

437
437
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

259
259
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

457
457
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

520
520
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

427
427
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

185
185
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

261
261
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

354
354
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

229
229
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

95
95
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

225
225
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

210
210
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

63
63
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

693
693
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

127
127
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

669
669

Meer sportnieuws