Moest Standard een penalty krijgen tegen Anderlecht?

door
Moest Standard een penalty krijgen tegen Anderlecht?

RSC Anderlecht boekte zondagmiddag een felbevochten punt op het veld van Standard. Met andermaal een piepjonge ploeg én lange tijd met tien man tussen de lijnen, knokten de Brusselaars zich naar een belangrijk 1-1-gelijkspel. Al had die score er ook anders kunnen uitzien.


In het slot van de wedstrijd probeerden de Rouches hun numerieke overwicht om te zetten in een zege, maar de thuisploeg liet verschillende kansen liggen. Bovendien was er ook nog een discutabele fase in het slot. Na een afgeweken voorzet snoepte Maxime Lestienne de bal van onder de neus van Hendrik Van Crombrugge weg en vervolgens liet de aanvaller van Standard zich redelijk theatraal vallen. Hij werd dan ook snel bestraft met een gele kaart wegens schwalbe.

Maar uit de herhaling bleek dat Lestienne wel degelijk eerst aan de bal was én geraakt werd door Van Crombrugge. Dat gaf die laatste achteraf ook toe. "Ik denk niet dat het een schwalbe was, maar ook geen fout. Lestienne komt gewoon vinniger tussen, maar het is niet zo dat ik hem tegen de grond werkte", zei de doelman bij Play Sports.

De VAR besloot echter niet om tussen te komen en volgens analist Hein Vanhaezebrouck was dat ook terecht. Al vond hij de gele kaart eveneens overdreven. "Lestienne heeft zijn reputatie hier natuurlijk tegen. Hij heeft dit in het verleden al vaak gedaan en dan krijg je dit soort situaties. Van Crombrugge raakt hem wel hoor met de schouder. Maar voor mij ook onvoldoende om hier strafschop voor te fluiten."


LEES OOK: Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?
86

Had Standard een penalty moeten krijgen?

Meest recent

Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

7
7
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

32
32
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

43
43
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

10
10
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

61
61
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

172
172
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

199
199
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

108
108
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

46
46
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

90
90
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

86
86
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

391
391
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

128
128
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

241
241
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

52
52
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

65
65
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

367
367
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

194
194
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

92
92
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

365
365
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

244
244
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

224
224
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

272
272
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

80
80
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

558
558

Meer sportnieuws