Moest Standard een penalty krijgen tegen Anderlecht?

door
Moest Standard een penalty krijgen tegen Anderlecht?

RSC Anderlecht boekte zondagmiddag een felbevochten punt op het veld van Standard. Met andermaal een piepjonge ploeg én lange tijd met tien man tussen de lijnen, knokten de Brusselaars zich naar een belangrijk 1-1-gelijkspel. Al had die score er ook anders kunnen uitzien.


In het slot van de wedstrijd probeerden de Rouches hun numerieke overwicht om te zetten in een zege, maar de thuisploeg liet verschillende kansen liggen. Bovendien was er ook nog een discutabele fase in het slot. Na een afgeweken voorzet snoepte Maxime Lestienne de bal van onder de neus van Hendrik Van Crombrugge weg en vervolgens liet de aanvaller van Standard zich redelijk theatraal vallen. Hij werd dan ook snel bestraft met een gele kaart wegens schwalbe.

Maar uit de herhaling bleek dat Lestienne wel degelijk eerst aan de bal was én geraakt werd door Van Crombrugge. Dat gaf die laatste achteraf ook toe. "Ik denk niet dat het een schwalbe was, maar ook geen fout. Lestienne komt gewoon vinniger tussen, maar het is niet zo dat ik hem tegen de grond werkte", zei de doelman bij Play Sports.

De VAR besloot echter niet om tussen te komen en volgens analist Hein Vanhaezebrouck was dat ook terecht. Al vond hij de gele kaart eveneens overdreven. "Lestienne heeft zijn reputatie hier natuurlijk tegen. Hij heeft dit in het verleden al vaak gedaan en dan krijg je dit soort situaties. Van Crombrugge raakt hem wel hoor met de schouder. Maar voor mij ook onvoldoende om hier strafschop voor te fluiten."


LEES OOK: Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Had Standard een penalty moeten krijgen?

Meest recent

'Hayen hakt knopen door: 2 wissels bij Club Brugge'

"Club Brugge is uit op eerherstel", aldus Nicky Hayen vrijdag op zijn persbabbel. Hoewel in de ...

34
34
Renard doorbreekt stilte: "Dan verlaat ik Anderlecht'

Voor de interlandbreak boekte RSC Anderlecht een fraaie zes op zes tegen KV Mechelen en Club Brugge. ...

105
105
'Italië in alle staten: coach ontketent De Ketelaere-rel'

Raffaele Palladino gooit meteen de wetten om bij Atalanta — en precies daar wordt De Ketelaere ...

68
68
Anderlecht en Genk balen: "Beste speler in de Eredivisie"

PSV steekt er ook dit seizoen weer bovenuit in de Nederlandse eerste klasse. De club uit Eindhoven ...

57
57
Heropenen AA Gent en Westerlo pikant transferdossier?

AA Gent en KVC Westerlo kennen voorlopig een wisselvallig seizoen. Afgelopen zomer kwam het bijna ...

82
82
Hasi verklapt gemiste toptransfer: "Was in de zomer te duur"

RSC Anderlecht zocht afgelopen zomer naar versterking en vond die ook, maar op bepaalde posities is ...

196
196
Renard slaat hard terug: "Klein van hem"

Ongeveer een jaar geleden werd Olivier Renard aangesteld als sportief directeur bij RSC Anderlecht. ...

128
128
Noodlot slaat toe bij Antwerp: "En nu dit ... echt zonde"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

113
113
'Kompany totaal verrast: grootmacht rukt op voor Kane'

Bayern München staat aanstaande woensdag voor een absolute kraker in de Champions League tegen ...

104
104
Kortsluiting bij Club Brugge: Hayen ontploft van één speler

Club Brugge kocht geen status maar ruwe power: voor €9 miljoen moest Mamadou Diakhon dé ...

350
350
"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije ...

258
258
Nieuwe coach Club Brugge bekend? De Mil krijgt voorwaarde te horen

Daags voor het belangrijke Champions League-duel tegen Sporting CP, staat Club Brugge in eigen land ...

389
389
De Cat, nieuwe spits, Verschaeren, ...: transferplannen Anderlecht op tafel

RSC Anderlecht zette vlak voor de voorbije interland-periode enkele overtuigende prestaties neer. ...

340
340
Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

115
115
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

140
140
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

257
257
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

90
90
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

106
106
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

92
92
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

111
111
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

262
262
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

215
215
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

236
236
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

98
98
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

77
77

Meer sportnieuws