Moest Standard een penalty krijgen tegen Anderlecht?

door
Moest Standard een penalty krijgen tegen Anderlecht?

RSC Anderlecht boekte zondagmiddag een felbevochten punt op het veld van Standard. Met andermaal een piepjonge ploeg én lange tijd met tien man tussen de lijnen, knokten de Brusselaars zich naar een belangrijk 1-1-gelijkspel. Al had die score er ook anders kunnen uitzien.


In het slot van de wedstrijd probeerden de Rouches hun numerieke overwicht om te zetten in een zege, maar de thuisploeg liet verschillende kansen liggen. Bovendien was er ook nog een discutabele fase in het slot. Na een afgeweken voorzet snoepte Maxime Lestienne de bal van onder de neus van Hendrik Van Crombrugge weg en vervolgens liet de aanvaller van Standard zich redelijk theatraal vallen. Hij werd dan ook snel bestraft met een gele kaart wegens schwalbe.

Maar uit de herhaling bleek dat Lestienne wel degelijk eerst aan de bal was én geraakt werd door Van Crombrugge. Dat gaf die laatste achteraf ook toe. "Ik denk niet dat het een schwalbe was, maar ook geen fout. Lestienne komt gewoon vinniger tussen, maar het is niet zo dat ik hem tegen de grond werkte", zei de doelman bij Play Sports.

De VAR besloot echter niet om tussen te komen en volgens analist Hein Vanhaezebrouck was dat ook terecht. Al vond hij de gele kaart eveneens overdreven. "Lestienne heeft zijn reputatie hier natuurlijk tegen. Hij heeft dit in het verleden al vaak gedaan en dan krijg je dit soort situaties. Van Crombrugge raakt hem wel hoor met de schouder. Maar voor mij ook onvoldoende om hier strafschop voor te fluiten."


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

Had Standard een penalty moeten krijgen?

Meest recent

Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

1
1
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

29
29
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

17
17
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

38
38
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

46
46
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

43
43
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

26
26
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

68
68
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

170
170
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

32
32
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

239
239
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

135
135
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

168
168
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

92
92
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

120
120
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

71
71
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

127
127
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

225
225
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

70
70
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

477
477
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

96
96
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

311
311
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

174
174
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

107
107

Meer sportnieuws