Racing Genk kent geen genade met zwalpend Waasland-Beveren

door
Racing Genk kent geen genade met zwalpend Waasland-Beveren

Racing Genk had nood aan een portie vertrouwen en waar kan je dat tegenwoordig beter vinden als bij een wedstrijd tegen Waasland-Beveren? De landskampioen maakte vanavond gehakt van de zwalpende Waaslanders.

De landskampioen sloot een belabberde Champions League campagne afgelopen dinsdag af met een kansloze nederlaag bij Napoli. Vanavond wou Wolf graag een reactie zien van zijn team in de vorm van een klinkende zege tegen Waasland-Beveren. De bezoekers staan nog altijd boven Cercle Brugge maar hadden ook dringend punten nodig om een lange degradatiestrijd te vermijden.
Waasland-Beveren levert wanprestatie af
De thuisploeg ging sterk van start en al binnen de eerste tien minuten maakte Bongonda er na een voorzet van Maehle 1-0 van. Het gaf de landskampioen het nodige vertrouwen want iets voorbij halfweg de eerste periode stond het al 2-0 toen Onuachu aan de tweede paal eenvoudig binnen legde. De bezoekers halen de laatste weken een belabberd niveau en zetten die vormcurve ook gewoon door op het veld van Blauw-Wit, iets voorbij het halfuur frommelde Lucumi de 3-0 in doel. Halfweg was de wedstrijd al gespeeld in de Luminus Arena.

Bongonda opende al snel de score voor een sterk spelende thuisploeg.
Racing Genk haalt voet van het gaspedaal na de rust
Na de rust ging de voet logischerwijs wat van het gaspedaal, zo kwamen de bezoekers zowaar aan wat kansen maar Kobayashi en Koita lieten die liggen. Aan de overzijde schoot Racing Genk halfweg de tweede periode echter weer wakker en Berge maakte er na een hoekschop 4-0 van. De thuisploeg kreeg nadien nog één prima kans via Samatta maar de Tanzaniaan vond doelman Pirard op zijn weg. Vukotic redde in de slotfase nog de eer van de bezoekers met de 4-1. Zo werd het uiteindelijk een overtuigende zege voor de landskampioen die stilaan dichter bij een plek in Play-Off I komt. Voor Waasland-Beveren lijkt het één langgerekte strijd tegen de degradatie te worden. 
Scoreverloop:
1-0 (10') Bongonda, 2-0 (26') Onuachu, 3-0 (35') Lucumi, 4-0 (69') Berge, 4-1 (88') Vukotic

LEES OOK: Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Haalt Racing Genk Play-Off I?

Meest recent

Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

19
19
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

20
20
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

9
9
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

36
36
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

172
172
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

139
139
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

18
18
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

91
91
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

129
129
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

272
272
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

205
205
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

21
21
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

334
334
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

73
73
Godts komt met verklaring voor weergaloze goal

Mika Godts zal de komende dagen de wereld rondgaan. De kersverse Rode Duivel scoorde zaterdagavond ...

20
20
Inter-coach komt met grote Stankovic-hint

Bij Club Brugge lijken ze in de zomer alweer de nodige smaakmakers te verliezen. Verschillende ...

186
186
Doku redt City: Guardiola strooit enorme lof

Manchester City staat voor de vierde keer op rij in de finale van de FA Cup, maar daarvoor heeft het ...

63
63
Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Antwerp is plots weer springlevend in deze Europe Play-Offs. The Great Old maakte gehakt van een ...

96
96
Straf compliment Hubert: "Doet denken aan Kompany"

Er werd wat meewarig gedaan toen Union in oktober na het plotse vertrek van Sébastien ...

56
56
Goots raadt JPL-smaakmaker aan bij Club Brugge

Voor Club Brugge belooft het alweer een zeer drukke transferzomer te gaan worden. Zowel aan ...

205
205
A la Zlatan: Godts scoort magistraal in vlotte zege Ajax

In de Eredivisie heeft Ajax zich voorlopig weer op de vierde plaats in het klassement genesteld, ...

72
72
Alarm voor Karetsas: Hayen komt met eerste update

KRC Genk is zaterdag weer tegen een domper aangelopen in de Europe Play-Off. Ook de derde ...

395
395
Euvrard eerlijk: "Winnen was overdreven geweest"

Standard is nog steeds in de running in de Europe Play-Off. Het sprokkelde zaterdagavond een puntje ...

68
68
Woeste Mazzu pakt spelers OHL keihard aan

Voor OH Leuven lijkt de Europe Play-Off nu al een maat voor niets te worden. Het blijft achter met ...

46
46
Titelstrijd blijft thriller: Arsenal wipt weer naar leiding

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Manchester City komt dit weekend niet in ...

43
43

Meer sportnieuws