Racing Genk kent geen genade met zwalpend Waasland-Beveren

door
Racing Genk kent geen genade met zwalpend Waasland-Beveren

Racing Genk had nood aan een portie vertrouwen en waar kan je dat tegenwoordig beter vinden als bij een wedstrijd tegen Waasland-Beveren? De landskampioen maakte vanavond gehakt van de zwalpende Waaslanders.

De landskampioen sloot een belabberde Champions League campagne afgelopen dinsdag af met een kansloze nederlaag bij Napoli. Vanavond wou Wolf graag een reactie zien van zijn team in de vorm van een klinkende zege tegen Waasland-Beveren. De bezoekers staan nog altijd boven Cercle Brugge maar hadden ook dringend punten nodig om een lange degradatiestrijd te vermijden.
Waasland-Beveren levert wanprestatie af
De thuisploeg ging sterk van start en al binnen de eerste tien minuten maakte Bongonda er na een voorzet van Maehle 1-0 van. Het gaf de landskampioen het nodige vertrouwen want iets voorbij halfweg de eerste periode stond het al 2-0 toen Onuachu aan de tweede paal eenvoudig binnen legde. De bezoekers halen de laatste weken een belabberd niveau en zetten die vormcurve ook gewoon door op het veld van Blauw-Wit, iets voorbij het halfuur frommelde Lucumi de 3-0 in doel. Halfweg was de wedstrijd al gespeeld in de Luminus Arena.

Bongonda opende al snel de score voor een sterk spelende thuisploeg.
Racing Genk haalt voet van het gaspedaal na de rust
Na de rust ging de voet logischerwijs wat van het gaspedaal, zo kwamen de bezoekers zowaar aan wat kansen maar Kobayashi en Koita lieten die liggen. Aan de overzijde schoot Racing Genk halfweg de tweede periode echter weer wakker en Berge maakte er na een hoekschop 4-0 van. De thuisploeg kreeg nadien nog één prima kans via Samatta maar de Tanzaniaan vond doelman Pirard op zijn weg. Vukotic redde in de slotfase nog de eer van de bezoekers met de 4-1. Zo werd het uiteindelijk een overtuigende zege voor de landskampioen die stilaan dichter bij een plek in Play-Off I komt. Voor Waasland-Beveren lijkt het één langgerekte strijd tegen de degradatie te worden. 
Scoreverloop:
1-0 (10') Bongonda, 2-0 (26') Onuachu, 3-0 (35') Lucumi, 4-0 (69') Berge, 4-1 (88') Vukotic

Haalt Racing Genk Play-Off I?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

27
27
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

16
16
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

345
345
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

36
36
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

40
40
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

250
250
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

56
56
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

299
299
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

350
350
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

51
51
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

157
157
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

132
132
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

34
34
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

266
266
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

52
52
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

120
120
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

307
307
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

231
231
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

297
297
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

706
706
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

287
287
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

158
158

Meer sportnieuws