Volwassen Charleroi laat hekkensluiter Cercle kansloos

32 stemmen
Volwassen Charleroi laat hekkensluiter Cercle kansloos

Charleroi lijkt stilaan een zekerheid voor Play-Off I. De Karolo's wonnen opnieuw kinderlijk eenvoudig een thuiswedstrijd, deze keer tegen hekkensluiter Cercle Brugge en lijken een stevige kandidaat voor een Europees ticket dit seizoen.

Cercle Brugge had dringend nood aan een zege om de kansen op het behoud te vergroten. De Vereniging voetbalde onder nieuwe trainer Storck wel een pak beter maar voorlopig kon het dat te weinig koppelen aan puntengewin. Charleroi van zijn kant deed het al maanden prima en won zowat alle wedstrijden die het 'moest' winnen. Daardoor stond het momenteel stevig in de top-zes.
Dramatische start breekt Cercle voorlopig zuur op
De bezoekers begonnen dramatisch in het Stade du Pays de Charleroi en nog voor er tien minuten gespeeld waren maakte Bruno er 1-0 van. De Karolo's drukten ook nadien door en Cercle mocht zijn nieuwe doelman Hassen bedanken met knappe saves op schoten van Henen en Gholizadeh. Cercle Brugge kwam bleek voor de dag en al op het halfuur werd Dekuyper naar de kant gehaald, Foster was zijn vervanger. Op slag van de rust was er toch nog een kansje voor de bezoekers, Peeters stelde Penneteau op de proef maar die pakte probleemloos. Halfweg had Charleroi een kleine voorsprong te pakken.

Halfweg staan de Karolo's opnieuw op een verdiende voorsprong.
Volwassen Charleroi houdt eenvoudig stand
Net als in de eerste helft, maakte Charleroi ook in de tweede periode snel het verschil. Morioka combineerde knap met Gholizadeh en die laatste maakte er 2-0 van. Cercle reageerde quasi meteen met een pegel van Peeters die tegen de paal vloog, pech voor de bezoekers. Een volwassen Charleroi hield nadien eenvoudig stand en gaf nog nauwelijks kansen weg tegen de hekkensluiter. In de absolute slotfase omspeelde Fall nog doelman Hassen en hij legde de 3-0 in een leeg doel. Zo werd het opnieuw een overtuigende zege voor de ploeg van Belhocine.
Scoreverloop:
1-0 (8') Bruno, 2-0 (51') Gholizadeh, 3-0 (88') Fall



LEES OOK: Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Ziet u Charleroi in de top-drie eindigen?

Meest recent

Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

0
0
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

3
3
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

96
96
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

20
20
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

124
124
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

28
28
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

181
181
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

113
113
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

85
85
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

586
586
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

59
59
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

131
131
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

150
150
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

923
923
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

63
63
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

591
591
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

409
409
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

787
787
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

766
766
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

126
126
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

453
453
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

762
762
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

367
367
WK-joker Duivels: "Qua snelheid niet onderdoen voor Doku"

De groepsfase van het wereldkampioenschap zit erop, het echte werk kan nu beginnen. De Rode Duivels ...

206
206
Knock out-fase WK 26: één topfavoriet zwaar in het voordeel

De groepsfase van het WK 2026 zit erop en dus staat het volledige schema voor de rest van het ...

226
226

Meer sportnieuws