Volwassen Charleroi laat hekkensluiter Cercle kansloos

door
Volwassen Charleroi laat hekkensluiter Cercle kansloos

Charleroi lijkt stilaan een zekerheid voor Play-Off I. De Karolo's wonnen opnieuw kinderlijk eenvoudig een thuiswedstrijd, deze keer tegen hekkensluiter Cercle Brugge en lijken een stevige kandidaat voor een Europees ticket dit seizoen.

Cercle Brugge had dringend nood aan een zege om de kansen op het behoud te vergroten. De Vereniging voetbalde onder nieuwe trainer Storck wel een pak beter maar voorlopig kon het dat te weinig koppelen aan puntengewin. Charleroi van zijn kant deed het al maanden prima en won zowat alle wedstrijden die het 'moest' winnen. Daardoor stond het momenteel stevig in de top-zes.
Dramatische start breekt Cercle voorlopig zuur op
De bezoekers begonnen dramatisch in het Stade du Pays de Charleroi en nog voor er tien minuten gespeeld waren maakte Bruno er 1-0 van. De Karolo's drukten ook nadien door en Cercle mocht zijn nieuwe doelman Hassen bedanken met knappe saves op schoten van Henen en Gholizadeh. Cercle Brugge kwam bleek voor de dag en al op het halfuur werd Dekuyper naar de kant gehaald, Foster was zijn vervanger. Op slag van de rust was er toch nog een kansje voor de bezoekers, Peeters stelde Penneteau op de proef maar die pakte probleemloos. Halfweg had Charleroi een kleine voorsprong te pakken.

Halfweg staan de Karolo's opnieuw op een verdiende voorsprong.
Volwassen Charleroi houdt eenvoudig stand
Net als in de eerste helft, maakte Charleroi ook in de tweede periode snel het verschil. Morioka combineerde knap met Gholizadeh en die laatste maakte er 2-0 van. Cercle reageerde quasi meteen met een pegel van Peeters die tegen de paal vloog, pech voor de bezoekers. Een volwassen Charleroi hield nadien eenvoudig stand en gaf nog nauwelijks kansen weg tegen de hekkensluiter. In de absolute slotfase omspeelde Fall nog doelman Hassen en hij legde de 3-0 in een leeg doel. Zo werd het opnieuw een overtuigende zege voor de ploeg van Belhocine.
Scoreverloop:
1-0 (8') Bruno, 2-0 (51') Gholizadeh, 3-0 (88') Fall



LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: talent toont zijn enorme potentieel

Ziet u Charleroi in de top-drie eindigen?

Meest recent

Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

15
15
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

27
27
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

238
238
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

230
230
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

250
250
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

263
263
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

194
194
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

329
329
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

364
364
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

357
357
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

143
143
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

207
207
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

114
114
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

343
343
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

168
168
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

211
211
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

182
182
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

161
161
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

513
513
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

88
88
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

178
178
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

348
348
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

103
103
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

266
266
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

93
93

Meer sportnieuws