Volwassen Charleroi laat hekkensluiter Cercle kansloos

door
Volwassen Charleroi laat hekkensluiter Cercle kansloos

Charleroi lijkt stilaan een zekerheid voor Play-Off I. De Karolo's wonnen opnieuw kinderlijk eenvoudig een thuiswedstrijd, deze keer tegen hekkensluiter Cercle Brugge en lijken een stevige kandidaat voor een Europees ticket dit seizoen.

Cercle Brugge had dringend nood aan een zege om de kansen op het behoud te vergroten. De Vereniging voetbalde onder nieuwe trainer Storck wel een pak beter maar voorlopig kon het dat te weinig koppelen aan puntengewin. Charleroi van zijn kant deed het al maanden prima en won zowat alle wedstrijden die het 'moest' winnen. Daardoor stond het momenteel stevig in de top-zes.
Dramatische start breekt Cercle voorlopig zuur op
De bezoekers begonnen dramatisch in het Stade du Pays de Charleroi en nog voor er tien minuten gespeeld waren maakte Bruno er 1-0 van. De Karolo's drukten ook nadien door en Cercle mocht zijn nieuwe doelman Hassen bedanken met knappe saves op schoten van Henen en Gholizadeh. Cercle Brugge kwam bleek voor de dag en al op het halfuur werd Dekuyper naar de kant gehaald, Foster was zijn vervanger. Op slag van de rust was er toch nog een kansje voor de bezoekers, Peeters stelde Penneteau op de proef maar die pakte probleemloos. Halfweg had Charleroi een kleine voorsprong te pakken.

Halfweg staan de Karolo's opnieuw op een verdiende voorsprong.
Volwassen Charleroi houdt eenvoudig stand
Net als in de eerste helft, maakte Charleroi ook in de tweede periode snel het verschil. Morioka combineerde knap met Gholizadeh en die laatste maakte er 2-0 van. Cercle reageerde quasi meteen met een pegel van Peeters die tegen de paal vloog, pech voor de bezoekers. Een volwassen Charleroi hield nadien eenvoudig stand en gaf nog nauwelijks kansen weg tegen de hekkensluiter. In de absolute slotfase omspeelde Fall nog doelman Hassen en hij legde de 3-0 in een leeg doel. Zo werd het opnieuw een overtuigende zege voor de ploeg van Belhocine.
Scoreverloop:
1-0 (8') Bruno, 2-0 (51') Gholizadeh, 3-0 (88') Fall



LEES OOK: Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Ziet u Charleroi in de top-drie eindigen?

Meest recent

Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

2
2
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

94
94
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

51
51
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

344
344
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

98
98
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

114
114
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

131
131
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

128
128
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

302
302
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

19
19
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

182
182
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

64
64
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

405
405
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

203
203
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

131
131
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

253
253
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

988
988
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

94
94
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

933
933
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

127
127
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

546
546
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

751
751
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

862
862
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

186
186
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

228
228

Meer sportnieuws