Zulte Waregem maakt brandhout van zwak STVV

door
Zulte Waregem maakt brandhout van zwak STVV

Met een duidelijke overwinning tegen een zwak STVV heeft Zulte Waregem zich weer stevig in de top-zes genesteld. Door deze thuiszege zet Essevee stevig druk op KV Mechelen, dat morgen aan de bak moet op het veld van leider Club Brugge.

Zulte Waregem was volop in de running voor Play-Off I en had vanavond absoluut een thuiszege nodig tegen STVV. Bij de Kanaries krijgt coach Hayen alvast tot aan de winterstop nog de kans om het bestuur te overtuigen. Bij de bezoekers geen Boli, die bleef geblesseerd achter. In de basiself was wel een plek voor Sousa, Asamoah en Balongo. Dury kon weer rekenen op Berahino, hierdoor zat Oberlin op de bank.
Zulte Waregem lijkt bij de rust prima zaak te doen
De thuisploeg begon dominant tegen een onuitgegeven bezoekend elftal en al na zeven minuten spelen opende Berahino de score op aangeven van Marcq. Essevee behield ook nadien gemakkelijk de controle over de wedstrijd en iets voorbij het kwartier had Govea pech dat zijn lage schuiver op de paal vloog. De Kanaries gaven nauwelijks thuis in het Regenboogstadion maar kwamen iets voorbij het halfuur vanuit het niets op gelijke hoogte toen De Bruyne de bal knap voorbij Bossut stak: 1-1. Uiteindelijk ging Zulte Waregem toch nog met een voorsprong de rust in nadat Govea met een heerlijke vrije trap doelman Schmidt te grazen nam: 2-1.

Govea zorgt voor een verdiende voorsprong voor Essevee bij de rust.
Thuisploeg freewheelt naar de zege
Vlak na de rust besliste de thuisploeg al snel de wedstrijd toen Govea met een knappe trap zijn tweede van de avond in het dak van het doel schoot: 3-1. STVV kwam voor de dag als een mak lammetje en slikt nog voor het uur de 4-1 toen De Fauw vanaf elf meter raak trof. De Kanaries bleven nadien wel vechten voor wat ze waard waren maar tot veel uitgespeelde kansen kwamen de bezoekers niet meer. Zulte Waregem consolideerde nadien de voorsprong en maakte de vernedering voor de Kanaries op het einde nog compleet toen Sissako de 5-1 aantekende.
Scoreverloop:
1-0 (7') Berahino, 1-1 (33') De Bruyn, 2-1 (44') Govea, 3-1 (48') Govea, 4-1 (55') De Fauw (p), 5-1 (90+2') Sissako

LEES OOK: Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Haalt Zulte Waregem Play-Off I?

Meest recent

'Spraakmakende terugkeer Ronaldo in Europa'

De voorbije dagen is er in Saudi-Arabië een bom ontploft rond Cristiano Ronaldo. De Portugese ...

18
18
Edward Still: "Of hij trainer wordt van Anderlecht?"

Edward Still heeft zijn eerste persconferentie als trainer van RSC Anderlecht afgewerkt. De ...

63
63
Ruben Van Gucht gespot op Tinder en dat verrast velen

Ruben Van Gucht is op dit eigenste moment te zien op VRT. De journalist doet immers verslag van de ...

7
7
Noa Lang geeft dé reden voor bliksemvertrek bij Napoli

De wintermercato zit er in de meeste landen op. De voorbije maand hebben we heel wat opmerkelijke ...

21
21
Hubert kan revanche nemen: "Bleef wel mooie ervaring"

Deze week worden de heenwedstrijden in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. Woensdagavond ...

8
8
'Club Brugge hoopt: alsnog miljoenen voor flop?'

Club Brugge beleefde al bij al een vrij rustige wintermercato. Het haalde met Felix ...

217
217
'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

123
123
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

160
160
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

50
50
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

185
185
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

209
209
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

89
89
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

89
89
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

115
115
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

340
340
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

94
94
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

452
452
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

262
262
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

53
53
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

71
71
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

210
210
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

471
471
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

576
576
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

74
74
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

80
80

Meer sportnieuws