Zulte Waregem maakt brandhout van zwak STVV

door
Zulte Waregem maakt brandhout van zwak STVV

Met een duidelijke overwinning tegen een zwak STVV heeft Zulte Waregem zich weer stevig in de top-zes genesteld. Door deze thuiszege zet Essevee stevig druk op KV Mechelen, dat morgen aan de bak moet op het veld van leider Club Brugge.

Zulte Waregem was volop in de running voor Play-Off I en had vanavond absoluut een thuiszege nodig tegen STVV. Bij de Kanaries krijgt coach Hayen alvast tot aan de winterstop nog de kans om het bestuur te overtuigen. Bij de bezoekers geen Boli, die bleef geblesseerd achter. In de basiself was wel een plek voor Sousa, Asamoah en Balongo. Dury kon weer rekenen op Berahino, hierdoor zat Oberlin op de bank.
Zulte Waregem lijkt bij de rust prima zaak te doen
De thuisploeg begon dominant tegen een onuitgegeven bezoekend elftal en al na zeven minuten spelen opende Berahino de score op aangeven van Marcq. Essevee behield ook nadien gemakkelijk de controle over de wedstrijd en iets voorbij het kwartier had Govea pech dat zijn lage schuiver op de paal vloog. De Kanaries gaven nauwelijks thuis in het Regenboogstadion maar kwamen iets voorbij het halfuur vanuit het niets op gelijke hoogte toen De Bruyne de bal knap voorbij Bossut stak: 1-1. Uiteindelijk ging Zulte Waregem toch nog met een voorsprong de rust in nadat Govea met een heerlijke vrije trap doelman Schmidt te grazen nam: 2-1.

Govea zorgt voor een verdiende voorsprong voor Essevee bij de rust.
Thuisploeg freewheelt naar de zege
Vlak na de rust besliste de thuisploeg al snel de wedstrijd toen Govea met een knappe trap zijn tweede van de avond in het dak van het doel schoot: 3-1. STVV kwam voor de dag als een mak lammetje en slikt nog voor het uur de 4-1 toen De Fauw vanaf elf meter raak trof. De Kanaries bleven nadien wel vechten voor wat ze waard waren maar tot veel uitgespeelde kansen kwamen de bezoekers niet meer. Zulte Waregem consolideerde nadien de voorsprong en maakte de vernedering voor de Kanaries op het einde nog compleet toen Sissako de 5-1 aantekende.
Scoreverloop:
1-0 (7') Berahino, 1-1 (33') De Bruyn, 2-1 (44') Govea, 3-1 (48') Govea, 4-1 (55') De Fauw (p), 5-1 (90+2') Sissako

LEES OOK: Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht
Vrancken héél mysterieus over transfer naar Anderlecht
411

Haalt Zulte Waregem Play-Off I?

Meest recent

Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

1
1
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

55
55
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

93
93
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

38
38
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

273
273
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

84
84
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

126
126
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

120
120
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

62
62
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

73
73
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

71
71
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

175
175
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

177
177
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

310
310
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

410
410
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

198
198
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

374
374
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

53
53
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

184
184
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

168
168
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

199
199
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

172
172
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

215
215

Meer sportnieuws