Zulte Waregem maakt brandhout van zwak STVV

151 stemmen
Zulte Waregem maakt brandhout van zwak STVV

Met een duidelijke overwinning tegen een zwak STVV heeft Zulte Waregem zich weer stevig in de top-zes genesteld. Door deze thuiszege zet Essevee stevig druk op KV Mechelen, dat morgen aan de bak moet op het veld van leider Club Brugge.

Zulte Waregem was volop in de running voor Play-Off I en had vanavond absoluut een thuiszege nodig tegen STVV. Bij de Kanaries krijgt coach Hayen alvast tot aan de winterstop nog de kans om het bestuur te overtuigen. Bij de bezoekers geen Boli, die bleef geblesseerd achter. In de basiself was wel een plek voor Sousa, Asamoah en Balongo. Dury kon weer rekenen op Berahino, hierdoor zat Oberlin op de bank.
Zulte Waregem lijkt bij de rust prima zaak te doen
De thuisploeg begon dominant tegen een onuitgegeven bezoekend elftal en al na zeven minuten spelen opende Berahino de score op aangeven van Marcq. Essevee behield ook nadien gemakkelijk de controle over de wedstrijd en iets voorbij het kwartier had Govea pech dat zijn lage schuiver op de paal vloog. De Kanaries gaven nauwelijks thuis in het Regenboogstadion maar kwamen iets voorbij het halfuur vanuit het niets op gelijke hoogte toen De Bruyne de bal knap voorbij Bossut stak: 1-1. Uiteindelijk ging Zulte Waregem toch nog met een voorsprong de rust in nadat Govea met een heerlijke vrije trap doelman Schmidt te grazen nam: 2-1.

Govea zorgt voor een verdiende voorsprong voor Essevee bij de rust.
Thuisploeg freewheelt naar de zege
Vlak na de rust besliste de thuisploeg al snel de wedstrijd toen Govea met een knappe trap zijn tweede van de avond in het dak van het doel schoot: 3-1. STVV kwam voor de dag als een mak lammetje en slikt nog voor het uur de 4-1 toen De Fauw vanaf elf meter raak trof. De Kanaries bleven nadien wel vechten voor wat ze waard waren maar tot veel uitgespeelde kansen kwamen de bezoekers niet meer. Zulte Waregem consolideerde nadien de voorsprong en maakte de vernedering voor de Kanaries op het einde nog compleet toen Sissako de 5-1 aantekende.
Scoreverloop:
1-0 (7') Berahino, 1-1 (33') De Bruyn, 2-1 (44') Govea, 3-1 (48') Govea, 4-1 (55') De Fauw (p), 5-1 (90+2') Sissako

LEES OOK: Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Haalt Zulte Waregem Play-Off I?

Meest recent

Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

22
22
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

58
58
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

73
73
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

81
81
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

312
312
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

111
111
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

86
86
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

288
288
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

207
207
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

71
71
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

514
514
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

195
195
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

153
153
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

459
459
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

217
217
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

318
318
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

429
429
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

797
797
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

317
317
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3769
3769
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

74
74
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

95
95
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

156
156
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

66
66
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

234
234

Meer sportnieuws