Berge legt vinger op de wonde: "Dat mis ik dit seizoen bij Genk"

door
Berge legt vinger op de wonde:

Vorig seizoen veroverde KRC Genk nog met fris voetbal de landstitel, maar dit seizoen zijn de Limburgers bijna onherkenbaar. In de competitie verloren ze al zeven keer, waarmee ze voorlopig pas op een negende plaats staan. Bovendien liggen ze er ook al uit in de beker en de Champions League, die met 1 op 18 een grote teleurstelling werd.


"Het is vooral frustrerend om te zien dat een groep met zo veel potentieel ver onder de verwachtingen blijft", beseft ook Sander Berge in Het Laatste Nieuws. "En het is jammer dat we er als groep niet in geslaagd zijn om ons ware gelaat te tonen in de Champions League. Zeker in die competitie zijn tekortkomingen duidelijk blootgelegd."

De Noor weet ook exact wat die tekortkomingen zijn. "In het DNA van Racing Genk staat het collectief altijd hoger aangeschreven dan het individu en dat zijn we op bepaalde momenten uit het oog verloren. Vorig jaar wilde iedereen voor iedereen de vuile meters opknappen, dat was een van de sterktes van deze ploeg. Die extra meters willen lopen voor een ploegmaat kan ervoor zorgen dat je aan de overkant die ene extra kans krijgt. Daarover is de afgelopen dagen open gepraat in de groep. We moeten terug naar de 'winning feeling', het veld opstappen met het gevoel dat je zult winnen. Dat mis ik een beetje dit seizoen. De angst om te verliezen is groter dan de wil om te winnen en dat is een verkeerde ingesteldheid."

LEES OOK: KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Zijn de problemen bij Genk vooral van mentale aard?

Meest recent

'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

34
34
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

60
60
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

65
65
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

208
208
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

50
50
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

117
117
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

395
395
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

127
127
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

266
266
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

448
448
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

172
172
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

91
91
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

154
154
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

132
132
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

382
382
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

66
66
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

185
185
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

705
705
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

653
653
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

360
360
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

604
604
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

192
192
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

402
402
‘Update monsterdeal Ordonez: Club kruist vingers’

Joel Ordonez stond afgelopen zomer al dicht bij een knaltransfer naar Olympique Marseille, maar ...

637
637
Trossard kijkt recht in ogen van bizarre Arsenal-vloek

Arsenal hoopt eindelijk op de titel in de Premier League en de club van Leandro Trossard staat er ...

53
53

Meer sportnieuws