Hein: "Anderlecht heeft zijn supporters in het zak gezet"

665 stemmen
Hein:

RSC Anderlecht verraste donderdagavond vriend en vijand met een open brief. Daarin laat de club weten dat het zich nu al neerlegt bij 'een overgangsseizoen', zowel in de huidige jaargang als in de volgende campagne. Pas in het seizoen 2021-2022 zou de recordkampioen weer willen meedoen voor de titel.


Dat strookt nochtans niet met de ambities die voor het seizoen werden uitgesproken. Want volgens ex-coach Hein Vanhaezebrouck was het wel degelijk de bedoeling om nu al voor de prijzen mee te doen. "Kompany zei voor het seizoen dat er vijf ploegen ingehaald moesten worden. Dus het was wel degelijk de bedoeling om mee te doen voor de prijzen, wat mij ook logisch lijkt bij Anderlecht. Nu doen ze dit, volgens mij om de supporters wat tot rust te krijgen. Na de moeilijke weken verwachten ze misschien nóg moeilijke weken", klonk het bij Kick Off.

Vanhaezebrouck vindt dan ook dat de club al voor het seizoen open kaart had moeten spelen, vooral dan naar de eigen achterban toe. "Als je dit discours voor het seizoen doet, ben je eerlijk naar de supporters. Dan kunnen de mensen nog beslissen of ze een abonnement nemen voor een 'overgangsjaar'. Nu laten ze de mensen voor het seizoen betalen met de verwachting dat alles beter zou gaan, dat ze zouden meestrijden als het 'oude Anderlecht'. Dan is iedereen vol lof, worden de abonnementen én de merchandising vlot verkocht. En nu komen ze plots af met twee tussenjaren. Ik vind dat ze op die manier de supporters toch een klein beetje in het zak zetten."

LEES OOK: "Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

Anderlecht moet een compensatie voorzien voor de fans ...

Meest recent

'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

21
21
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

86
86
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

169
169
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

38
38
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

171
171
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

83
83
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

380
380
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

320
320
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

168
168
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

422
422
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

175
175
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

613
613
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

446
446
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

245
245
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

355
355
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

22
22
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

467
467
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

89
89
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

246
246
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

470
470
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

142
142
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

632
632
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

392
392
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

278
278
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

430
430

Meer sportnieuws