TRANSFERUURTJE: 'Genk klopt aan bij Anderlecht, terugkeer Carrasco'

door
TRANSFERUURTJE: 'Genk klopt aan bij Anderlecht, terugkeer Carrasco'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk heeft zich volgens Het Nieuwsblad bij RSC Anderlecht gemeld voor de transfer van Davy Roef. Naar verluidt heeft Racing al gepolst of het de 25-jarige kon huren, maar Paars-Wit is niet geneigd om daar aan mee te werken. Ten eerste is Genk een rechtstreekse concurrent voor PO I. Daarnaast zit Roef in de laatste maanden van zijn contract, waardoor RSCA mikt op een definitieve transfer om toch nog iets aan hem te verdienen.

Club Brugge is op zoek naar een nieuwe spits en zou daarbij onder meer aan Igor De Camargo denken. Coach Wouter Vrancken sluit alvast niet uit dat hij in januari vertrekt bij KV Mechelen. "Of hij blijft? Geen idee, dat moet je aan hem vragen maar uiteraard hoop ik van wel", klonk het bij TVL Sportcafé. De Camargo beschikt over een aflopend contract.

Sander Berge wordt steeds nadrukkelijker gelinkt aan een winters vertrek bij KRC Genk, maar voor de Noorse middenvelder is dat absoluut geen must. "Ik voel mij nu niet plots te goed voor Genk of de Jupiler Pro League, integendeel. Als de juiste club zich meldt en het juiste bedrag op tafel legt voor mij dan kunnen we praten, zo niet blijf ik gewoon tot het einde van dit seizoen bij Racing Genk", vertelde hij bij Het Laatste Nieuws.

BUITENLAND
Het lijkt erop dat Yannick Carrasco snel weer op de Europese velden te bewonderen zal zijn. Diverse Spaanse bronnen melden namelijk dat Real Betis erg concreet is voor de Rode Duivel. Gezien het feit dat Carrasco al langer aast op een terugkeer naar Europa, zou zijn Chinese club Dalian Yifang bereid zijn om water bij de wijn te doen. Zo meldt Estadio Deportivo dat een transfersom van om en bij de 20 miljoen euro moet voldoen.

Het is SSC Napoli menens voor Sofyan Amrabat en vandaag zaten beide partij volgens Calciomercato weer samen. Napels heeft zijn bod opgetrokken tot 15 miljoen euro (inclusief bonussen) en een deal is naar verluidt zo goed als rond. Hellas Verona vraagt wel 17 miljoen euro, maar het verschil is dus miniem. Pech voor Club Brugge: in de huurovereenkomst stond een afkoopclausule van 3.5 miljoen euro.

Oliver Giroud is op weg naar de Serie A. Volgens L'Équipe verruilt de ervaren Franse spits Chelsea deze winter voor Internazionale, waar hij de back-up zal worden voor Romelu Lukaku. Michy Batshuayi zal er bij Chelsea een concurrent minder hebben. Dit seizoen komt Giroud nauwelijks aan bod bij The Blues.

Volgens Daily Mail had Ole Gunnar Solskjaer vrijdag een onderhoud met Erling Braut Haaland, het toptalent van RB Salzburg. De Noor zou een winterdeal met Haaland besproken hebben. Haaland zou de voorbije dagen ook al onderhandeld hebben met Borussia Dortmund en RB Leipzig, maar dus ook met Manchester United.

LEES OOK: 'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

Is Berge klaar voor de stap naar een topcompetitie?

Meest recent

Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

164
164
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

59
59
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

121
121
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

132
132
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

67
67
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

84
84
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

95
95
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

464
464
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

105
105
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

69
69
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

49
49
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

235
235
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

1092
1092
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

73
73
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

778
778
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

164
164
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

193
193
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

60
60
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

361
361
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

205
205
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

630
630
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

110
110
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

173
173
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

142
142
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

178
178

Meer sportnieuws