KV Kortrijk laat zich kaas van het brood eten in derby tegen Moeskroen

door
KV Kortrijk laat zich kaas van het brood eten in derby tegen Moeskroen

Na een wedstrijd met twee gezichten heeft KV Kortrijk zich thuis de kaas van het brood laten eten door Moeskroen. In een sterke eerste helft toonden de Kerels zich meer dan een maatje te groot dan 'buur' Moeskroen maar in de tweede helft keerden de manschappen van Hollerbach de rollen nog helemaal om.

KV Kortrijk tegen Moeskroen was een wat atypische derby om deze negentiende speeldag op gang te trappen. De Vlaamse ploeg en het team uit Wallonië werden slechts gescheiden door ongeveer tien kilometer. Beide ploegen zaten de voorbije periode wat in een dip, al hadden Les Hurlus nog wel steeds uitzicht op een stek bij de eerste zes. Bij de Kerels begon Stojanovic diep voorin, op het middenveld kreeg Van der Bruggen opnieuw een basisplaats. De bezoekers begonnen met Hocko als vervanger van de geblesseerde Mohamed, die vorige zondag nog van het veld werd getrapt door Carcela.
Prima KVK lijkt eindelijk op weg naar nieuwe zege
De thuisploeg nam een vlammende start en al na één minuut trapte De Sart een prima kans tegen de buitenkant van de paal. Ook nadien bleven de Kerels dominant voetballen en via Kagelmacher en Mboyo kwam het in het eerste kwartier nog twee maal dicht bij de openingstreffer, voorlopig hielden de bezoekers met hangen en wurgen stand. Moeskroen toonde werkelijk niets in het Guldensporenstadion en op tien minuten van de rust werd het ook op achterstand geplaatst toen Van der Bruggen aan de tweede paal de vrijstaande Mboyo vond en die laatste trof simpel raak: 1-0 voor KVK. Op slag van rust vond Stojanovic nog doelman Vasic op zijn weg, halfweg mocht KV Kortrijk met een meer dan verdiende voorsprong de kleedkamer opzoeken.

Mboyo is andermaal van goudwaarde voor KV Kortrijk.
Moeskroen keert de rollen om na de rust
De thuisploeg smeet al het goede van tijdens de eerste helft in één fase weg vlak na de pauze. Mboyo liet Olinga kinderlijk eenvoudig lopen bij een hoekschop en die laatste schoot de gelijkmaker voorbij Jakubech. KVK nam nadien weer het commando over maar Tuta en Kagelmacher lieten aan de overzijde grote kansen onbenut. Moeskroen kwam een pak beter voor de dag na de pauze en Van Durmen krulde halfweg de tweede periode de bal maar een half metertje naast de verkeerde kant van de paal. De wedstrijd ging nu prima over en weer en Ezekiel kopte een volgende kans binnen het bereik van doelman Vasic. Op ruim tien minuten van het einde kregen Les Hurlus een uitgelezen kans op de voorsprong toen Van der Bruggen een domme strafschopfout maakte op Olinga, na tussenkomst van de VAR floot ref Dierick een strafschop. Perica deed waarin hij de laatste weken goed is, scoren en bracht de bezoekers op 1-2. De thuisploeg had geen reactie meer in huis en slikt zo een enorm zure nederlaag.
Scoreverloop:
1-0 (38') Mboyo, 1-1 (48') Olinga, 1-2 (79') Perica (p)

LEES OOK: KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

Presteert KV Kortrijk onder de verwachtingen?

Meest recent

Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

13
13
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

118
118
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

10
10
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

262
262
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

117
117
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

36
36
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

370
370
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

80
80
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

83
83
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

46
46
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

172
172
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

99
99
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

87
87
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

32
32
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

47
47
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

148
148
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

157
157
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

78
78
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

174
174
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

142
142
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

136
136
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

264
264
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

343
343
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

143
143

Meer sportnieuws