Vandenbempt: "Anderlecht kan financieel niet concurreren met Club Brugge"

616 stemmen
Vandenbempt:

RSC Anderlecht hoopt tijd te kopen met de open brief, maar de club krijgt net zeer veel kritiek. Peter Vandenbempt vindt het onbegrijpelijk dat de Brusselaars nu al de handdoek voor volgend seizoen werpen en de ervaren journalist viseert vooral Vincent Kompany.

"De club heeft toch flink geïnvesteerd met de komst van Sandler, Kompany en Chadli( twee op huurbasis, nvdr.). Er is dus wel degelijk geld uitgegeven, al zal dat de komende transferperiode moeilijker zijn. Dat Anderlecht financieel voorlopig niet kan concurreren met Club Brugge en misschien zelfs niet met Racing Genk, dat is een extra handicap natuurlijk", zegt hij aan Sporza.

Vandenbempt begrijpt niet dat Anderlecht zich zo kwetsbaar opstelt en ziet hierin een actie van Kompany. "Wat de voorbije zes maanden is gebeurd, is dan toch de verantwoordeljkheid van Kompany. Ook de rekrutering, de manier van werken en de doorstroming van jongeren. Wat er nu staat of niet staat, is dan toch de verantwoordelijkheid van de sportieve leiding en dat is toch niet Marc Coucke, voor zover ik het begrepen heb. Het is dus vreemd dat de man die het faciliteert de wind van voren krijgt en dat diegenen die het beleid bepalen, worden omarmd door de supporters. Dat is niet helemaal correct."

Een correcte analyse, maar toch dient men vast te stellen dat huidige financiële status van Anderlecht niét de oorzaak is van Kompany. Daar is het wanbeleid van de afgelopen vier jaar de oorzaak voor, waardoor RSCA niet heel erg veel kan doen op transfermarkt. Zo moesten Sebastiaan Bornauw en Ivan Santini verkocht worden om spelers als Kemar Roofe en Nacer Chadli aan te trekken.

LEES OOK: 'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Ging RSCA in de fout met de open brief?

Meest recent

Real blijft uithalen: Arbeloa viseert Barça en Spaanse bond

De laatste weken spelen er zich ongeziene taferelen af bij Real Madrid. Spelers gaan op training met ...

10
10
Taravel meldt dubbele opsteker voor Anderlecht

Anderlecht maakt zich op voor de belangrijkste wedstrijd van zijn seizoen. De bekerfinale wordt niet ...

36
36
Antwerp lanceert nieuwe parel: “Al dit seizoen”

Bij Antwerp moesten ze de voorbije seizoenen noodgedwongen vaak teruggrijpen naar jonge talenten. Op ...

33
33
Colin Coosemans reageert fel op incident: "Niet fier op"

Anderlecht kende geen al te rustige aanloop naar de bekerfinale van donderdag. Er was de voorbije ...

71
71
Club Brugge bezorgt Union met opvallende zet koude rillingen

De spanning stijgt met de dag bij Club Brugge. Terwijl de titelstrijd zijn absolute kookpunt ...

240
240
‘Kogel door de kerk: Lukaku en Napoli vinden akkoord’

Vrijdag zal Rudi Garcia bekendmaken welke 26 Rode Duivels mee mogen naar het WK. Daar zal normaal ...

270
270
'Keiharde conclusie Bayern: Kompany krijgt eerste aanwinst'

Voor Bayern München zit het seizoen er bijna op. Komend weekend staat nog een laatste wedstrijd ...

86
86
Anderlecht leeft toe naar bekerfinale: opvallende special guest

Voor iedereen bij Anderlecht staat donderdag om 15u met rood in de agenda aangestipt. Dan neemt ...

136
136
MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

82
82
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

437
437
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

191
191
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

51
51
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

151
151
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

68
68
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

79
79
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

194
194
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

92
92
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

204
204
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

403
403
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

349
349
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

280
280
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

119
119
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

371
371
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

95
95

Meer sportnieuws