Berge blijft meest waardevolle speler, Gent heeft eindelijk man van 20 miljoen

door
Berge blijft meest waardevolle speler, Gent heeft eindelijk man van 20 miljoen

De voorbije jaren schoten de transfersommen die over de bank gaan in de Jupiler Pro League behoorlijk omhoog. Die trend vertoont zich zowel aan uitgaande als inkomende zijde. Zo werd afgelopen zomer op beide vlakken een record geëvenaard of verbroken. Aan uitgaande zijde verkocht Club Brugge Wesley Moraes voor 25 miljoen euro aan Aston Villa, terwijl Standard rond de 12 miljoen neertelde om Zinho Vanheusden definitief aan te trekken.


Eén van de gevolgen daarvan is dat de transferwaarde van de spelers in ons land alsmaar hoger komt te liggen. Dat blijkt ook uit de cijfers van de gespecialiseerde website Transfermarkt. Zij voerden vrijdag een update door van de waarden in de Jupiler Pro League en dat zorgt voor enkele verschuivingen in de top tien van duurste spelers in ons land.

Sander Berge blijft de meest waardevolle speler met een ongewijzigde waarde van 22 miljoen euro, maar hij wordt nu op de voet gevolgd door Jonathan David. De Canadees ziet zijn waarde met maar liefst 5 miljoen stijgen tot 20 miljoen. Vier jaar nadat Michel Louwagie dat prijskaartje aan Moses Simon plakte, heeft Gent dus eindelijk écht een 'man van 20 miljoen'. De Buffalo's doen dus hun voordeel, verder zijn het vooral Club Brugge en verrassend genoeg ook Anderlecht die hun spelers in waarde ziet stijgen.

DE 10 MEEST WAARDEVOLLE SPELERS IN DE JUPILER PRO LEAGUE
1. Sander Berge (KRC Genk): 22 miljoen euro (-)
2. Jonathan David (AA Gent): 20 miljoen euro (+5 miljoen)
3. Zinho Vanheusden (Standard): 18 miljoen euro (+6 miljoen)
4. Krépin Diatta (Club Brugge): 17 miljoen euro (+3 miljoen)
5. Yari Verschaeren (Anderlecht): 16 miljoen euro (+1 mijoen)
6. Hans Vanaken (Club Brugge): 15 miljoen euro (+1 miljoen)
7. Mbwana Samatta (KRC Genk): 12 miljoen euro (-)
8. Roman Yaremchuk (AA Gent): 12 miljoen euro (+5,5 miljoen)
9. Emmanuel Dennis (Club Brugge): 12 miljoen euro (+2,5 miljoen)
10. Albert Sambi Lokonga (Anderlecht): 11 miljoen euro (+6 miljoen)

LEES OOK: 'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

Zal David AA Gent meer dan 20 miljoen opleveren?

Meest recent

De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

26
26
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

9
9
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

102
102
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

20
20
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

28
28
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

127
127
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

48
48
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

72
72
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

351
351
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

209
209
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

71
71
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

102
102
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

327
327
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

67
67
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

30
30
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

16
16
Antwerp schept duidelijkheid rond Nozawa

Royal Antwerp FC won gevleid met 2-1 van Zulte Waregem. De Great Old boekt zo een 10 op 12 en doet ...

166
166
Vandenbroeck zorgt voor transfersurprise

Zulte Waregem sloot 2025 af met een onverdiende 2-1-nederlaag op het veld van Royal Antwerp FC. Na ...

218
218
'Deze transfer zou KV Mechelen doen ontploffen'

KV Mechelen speurt rond naar jonge spelers die ze op termijn met flink wat winst kunnen verkopen. De ...

191
191
Club is Stankovic wellicht kwijt: "Trekt onze aandacht"

Club Brugge lijkt maar één jaar te kunnen genieten van Aleksander Stankovic. De ...

894
894
Magie van Oosting doet Antwerp plots dromen van PO1

Na een turbulent 2025, is Antwerp plots weer springlevend. The Great Old zwalpte vandaag ...

173
173
Manchester City zet Arsenal heel stevig onder druk

In de Premier League ging Manchester City om 13u30 op bezoek bij Nottingham Forest. The Citizens ...

48
48
'Union SG flikt het weer: Boca Juniors klopt aan voor topdeal'

Union SG ziet dat er weer de nodige interesse is in spelers van hun team. Vanuit Zuid-Amerika duiken ...

142
142
Topper weg, toptalent in bij KV Mechelen?

Bij KV Mechelen kennen ze een goed seizoen. De Maneblussers hopen vandaag 2025 af te sluiten met een ...

392
392
'Standard hoopt deze zes transfers af te ronden'

Standard staat in de top zes en dat is hét doel aan het einde van de reguliere competitie. De ...

283
283

Meer sportnieuws