Berge blijft meest waardevolle speler, Gent heeft eindelijk man van 20 miljoen

door
Berge blijft meest waardevolle speler, Gent heeft eindelijk man van 20 miljoen

De voorbije jaren schoten de transfersommen die over de bank gaan in de Jupiler Pro League behoorlijk omhoog. Die trend vertoont zich zowel aan uitgaande als inkomende zijde. Zo werd afgelopen zomer op beide vlakken een record geëvenaard of verbroken. Aan uitgaande zijde verkocht Club Brugge Wesley Moraes voor 25 miljoen euro aan Aston Villa, terwijl Standard rond de 12 miljoen neertelde om Zinho Vanheusden definitief aan te trekken.


Eén van de gevolgen daarvan is dat de transferwaarde van de spelers in ons land alsmaar hoger komt te liggen. Dat blijkt ook uit de cijfers van de gespecialiseerde website Transfermarkt. Zij voerden vrijdag een update door van de waarden in de Jupiler Pro League en dat zorgt voor enkele verschuivingen in de top tien van duurste spelers in ons land.

Sander Berge blijft de meest waardevolle speler met een ongewijzigde waarde van 22 miljoen euro, maar hij wordt nu op de voet gevolgd door Jonathan David. De Canadees ziet zijn waarde met maar liefst 5 miljoen stijgen tot 20 miljoen. Vier jaar nadat Michel Louwagie dat prijskaartje aan Moses Simon plakte, heeft Gent dus eindelijk écht een 'man van 20 miljoen'. De Buffalo's doen dus hun voordeel, verder zijn het vooral Club Brugge en verrassend genoeg ook Anderlecht die hun spelers in waarde ziet stijgen.

DE 10 MEEST WAARDEVOLLE SPELERS IN DE JUPILER PRO LEAGUE
1. Sander Berge (KRC Genk): 22 miljoen euro (-)
2. Jonathan David (AA Gent): 20 miljoen euro (+5 miljoen)
3. Zinho Vanheusden (Standard): 18 miljoen euro (+6 miljoen)
4. Krépin Diatta (Club Brugge): 17 miljoen euro (+3 miljoen)
5. Yari Verschaeren (Anderlecht): 16 miljoen euro (+1 mijoen)
6. Hans Vanaken (Club Brugge): 15 miljoen euro (+1 miljoen)
7. Mbwana Samatta (KRC Genk): 12 miljoen euro (-)
8. Roman Yaremchuk (AA Gent): 12 miljoen euro (+5,5 miljoen)
9. Emmanuel Dennis (Club Brugge): 12 miljoen euro (+2,5 miljoen)
10. Albert Sambi Lokonga (Anderlecht): 11 miljoen euro (+6 miljoen)

LEES OOK: Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Zal David AA Gent meer dan 20 miljoen opleveren?

Meest recent

Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

6
6
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

12
12
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

4
4
Crisis bij Zulte Waregem: Sven Vandenbroeck ontslagen

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

230
230
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

40
40
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

69
69
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

118
118
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

403
403
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

258
258
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

162
162
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

338
338
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

247
247
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

234
234
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

249
249
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

547
547
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

165
165
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

117
117
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

65
65
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

55
55
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

32
32
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

163
163
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

125
125
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

65
65
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

90
90
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

405
405

Meer sportnieuws