Berge blijft meest waardevolle speler, Gent heeft eindelijk man van 20 miljoen

door
Berge blijft meest waardevolle speler, Gent heeft eindelijk man van 20 miljoen

De voorbije jaren schoten de transfersommen die over de bank gaan in de Jupiler Pro League behoorlijk omhoog. Die trend vertoont zich zowel aan uitgaande als inkomende zijde. Zo werd afgelopen zomer op beide vlakken een record geëvenaard of verbroken. Aan uitgaande zijde verkocht Club Brugge Wesley Moraes voor 25 miljoen euro aan Aston Villa, terwijl Standard rond de 12 miljoen neertelde om Zinho Vanheusden definitief aan te trekken.


Eén van de gevolgen daarvan is dat de transferwaarde van de spelers in ons land alsmaar hoger komt te liggen. Dat blijkt ook uit de cijfers van de gespecialiseerde website Transfermarkt. Zij voerden vrijdag een update door van de waarden in de Jupiler Pro League en dat zorgt voor enkele verschuivingen in de top tien van duurste spelers in ons land.

Sander Berge blijft de meest waardevolle speler met een ongewijzigde waarde van 22 miljoen euro, maar hij wordt nu op de voet gevolgd door Jonathan David. De Canadees ziet zijn waarde met maar liefst 5 miljoen stijgen tot 20 miljoen. Vier jaar nadat Michel Louwagie dat prijskaartje aan Moses Simon plakte, heeft Gent dus eindelijk écht een 'man van 20 miljoen'. De Buffalo's doen dus hun voordeel, verder zijn het vooral Club Brugge en verrassend genoeg ook Anderlecht die hun spelers in waarde ziet stijgen.

DE 10 MEEST WAARDEVOLLE SPELERS IN DE JUPILER PRO LEAGUE
1. Sander Berge (KRC Genk): 22 miljoen euro (-)
2. Jonathan David (AA Gent): 20 miljoen euro (+5 miljoen)
3. Zinho Vanheusden (Standard): 18 miljoen euro (+6 miljoen)
4. Krépin Diatta (Club Brugge): 17 miljoen euro (+3 miljoen)
5. Yari Verschaeren (Anderlecht): 16 miljoen euro (+1 mijoen)
6. Hans Vanaken (Club Brugge): 15 miljoen euro (+1 miljoen)
7. Mbwana Samatta (KRC Genk): 12 miljoen euro (-)
8. Roman Yaremchuk (AA Gent): 12 miljoen euro (+5,5 miljoen)
9. Emmanuel Dennis (Club Brugge): 12 miljoen euro (+2,5 miljoen)
10. Albert Sambi Lokonga (Anderlecht): 11 miljoen euro (+6 miljoen)

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Zal David AA Gent meer dan 20 miljoen opleveren?

Meest recent

'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

1
1
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

35
35
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

18
18
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

97
97
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

39
39
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

118
118
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

28
28
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

58
58
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

108
108
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

278
278
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

187
187
Belgische coach moet ondanks mogelijke promotie opkrassen

Het bestaan van een hoofdtrainer is in de voetbalwereld vaak eenzaam en onzeker. Ze zijn vaak de ...

74
74
Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

60
60
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

74
74
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

44
44
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

464
464
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

329
329
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

169
169
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

427
427
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

52
52
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

478
478
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

215
215
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

194
194
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

347
347
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

220
220

Meer sportnieuws