Verschueren zet puntjes op de i na open brief

door
Verschueren zet puntjes op de i na open brief

Na de vele kritiek en de matige resultaten van de voorbije maanden kwam Anderlecht donderdag plots met een open brief waarin het open kaart speelde over zijn project en zijn doelstellingen. Zo gaf het onder meer aan dat het pas in 2022 echt weer voor de titel gaat en dat dit en komend seizoen vooral overgangsjaren zullen worden waarin aan een nieuwe ploeg gebouwd wordt.


"We merkten dat verschillende stakeholders en de fans vragen hadden bij het project van Anderlech", legt Michael Verschueren bij Sporza het waarom van de brief uit. "We hebben nu duiding gegeven. We kunnen niet ontkennen dat we in de hoek zitten waar de klappen vallen en dagelijks kritiek krijgen. Daarom wilden we heel duidelijk stellen waar we naartoe werken."

Dit en volgend seizoen wordt er niet op de titel gemikt en dat doet toch vreemd voor de recordkampioen. "We blijven in elk geval ambitieus: wij willen nog prijzen winnen. Het is niet omdat we een open brief schrijven om duiding te geven bij ons project, dat we geen ambitie meer hebben om voor die prijzen te gaan. De Europese doelstelling staat nog steeds aangevinkt. We doen er alles aan om dat te halen, via de beker of de competitie."

LEES OOK: Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Gaf de brief van Anderlecht te weinig blijk van ambitie?

Meest recent

Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

5
5
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

46
46
Genk grijpt 6de plaats! AA Gent in nesten na zware nederlaag

Met nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie, heeft KRC Genk een grote stap gezet ...

141
141
Eén dissonant bij sterk Anderlecht: "Altijd foute keuze"

RSC Anderlecht heeft zaterdagavond nog eens ouderwets uitgehaald in eigen huis. Zo werd OH Leuven op ...

121
121
De Winter cruciaal in late zege Milan, uitschuiver zwak Ajax

In de strijd om de Italiaanse Champions League-tickets heeft AC Milan nipt averij voorkomen. Na een ...

20
20
'Vette jackpot voor Genk: Man City springt in de dans'

KRC Genk kon ook zondagmiddag in het cruciale duel tegen AA Gent geen beroep doen op Kos Karetsas in ...

125
125
"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

179
179
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

222
222
'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

FC Barcelona heeft zaterdagnamiddag een belangrijke zege geboekt in La Liga. De Catalanen haalden ...

136
136
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

46
46
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

95
95
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

248
248
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

57
57
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

91
91
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

36
36
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

69
69
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

288
288
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

97
97
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

282
282
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

253
253
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

198
198
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

522
522
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

75
75
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

988
988

Meer sportnieuws