Standard geeft dubbele bonus en kwalificatie uit handen tegen Arsenal

door
Standard geeft dubbele bonus en kwalificatie uit handen tegen Arsenal

Na een dolle tweede helft heeft Standard zijn Europa League avontuur afgesloten met een gelijkspel in eigen huis tegen Arsenal. De thuisploeg leek lange tijd op weg naar een knappe stunt maar gaf finaal nog een dubbele bonus uit handen. Een zuur punt voor de Rouches aangezien Frankfurt verloor in eigen huis van Vitoria.

Standard vocht vandaag voor zijn laatste kans in de Europa League. De Rouches hadden een thuiszege nodig tegen Arsenal en moesten tegelijkertijd hopen op puntenverlies van Frankfurt. Michel Preud'homme liet zijn twee 'rode duivels', Mpoku en Carcela, gewoon starten na hun uitsluiting vorig weekend. Bij de Engelse traditieploeg speelde grotendeels het tweede garnituur.
B-garnituur van Arsenal mist efficiëntie
De Engelse grootmacht begon het beste op Sclessin en na een klein kwartier spelen redde Bodart de thuisploeg met een knappe beenveeg op het gekruiste schot van Smith Rowe. Standard voetbalde bij momenten goed mee maar ontsnapte op het halfuur een tweede keer toen Saka vanuit een schuine hoek op Bodart schoot, een tweede uitstekende redding van de thuisdoelman.  De ploeg van Michel Preud'homme stelde daar voorlopig enkel wat gekraakte schoten van Emond en Carcela tegenover. Op slag van rust was de doelman van Standard nogmaals de held van dienst met dubbele reddingen op schoten van Nelson en Saka. Halfweg leek er geen Europese lente in te zitten voor de Rouches gezien de voorsprong van Frankfurt bij de rust (2-1).

Bodart is voorlopig de beste thuisspeler met enkele fraaie reddingen.
Engelse klasse flitsen wissen dubbele bonus van Standard uit
De thuisploeg begon gedreven aan de tweede helft en Bastien maakte er met een afgeweken schot al snel 1-0 van, plots was er terug hoop voor de Rouches. De thuisploeg had nadien het meeste balbezit maar kon daar te weinig kansen aan koppelen. Aan de overzijde was Arsenal een pak minder sterk dan voor de pauze, Bodart bleef lange tijd werkloos in de tweede helft. Op ruim twintig minuten van het einde kwam de thuisploeg zowaar op een dubbele voorsprong toen Amallah zich knap vrij kapte en nadien (opnieuw) met een afgeweken schot de 2-0 op het bord plaatste. De bezoekers reageerden nu toch en na een prima voorzet van Saka, kopte Lacazette de 2-1 in doel. Arsenal was plots helemaal 'on fire' en nog geen twee minuten later slalomde Saka zelf door de thuisverdediging en met een knap geplaatst schot zette hij de 2-2 op het bord. Uiteindelijk werd het zo een gelijkspel op Sclessin, een enorm zuur resultaat na het verlies van Frankfurt in eigen huis tegen Vitoria.
Scoreverloop:
1-0 (47') Bastien, 2-0 (70') Amallah, 2-1 (79') Lacazette, 2-2 (82') Saka
Uitslag Frankfurt-Vitoria: 2-3

LEES OOK: Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Verspeelt Standard een unieke kans op de kwalificatie?

Meest recent

Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

3
3
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

10
10
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

5
5
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

49
49
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

29
29
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

73
73
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

545
545
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

111
111
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

184
184
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

425
425
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

139
139
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

135
135
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

46
46
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

85
85
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

268
268
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

328
328
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

233
233
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

295
295
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

64
64
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

128
128
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

60
60
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

249
249
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

182
182
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

268
268
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

97
97

Meer sportnieuws