Standard geeft dubbele bonus en kwalificatie uit handen tegen Arsenal

door
Standard geeft dubbele bonus en kwalificatie uit handen tegen Arsenal

Na een dolle tweede helft heeft Standard zijn Europa League avontuur afgesloten met een gelijkspel in eigen huis tegen Arsenal. De thuisploeg leek lange tijd op weg naar een knappe stunt maar gaf finaal nog een dubbele bonus uit handen. Een zuur punt voor de Rouches aangezien Frankfurt verloor in eigen huis van Vitoria.

Standard vocht vandaag voor zijn laatste kans in de Europa League. De Rouches hadden een thuiszege nodig tegen Arsenal en moesten tegelijkertijd hopen op puntenverlies van Frankfurt. Michel Preud'homme liet zijn twee 'rode duivels', Mpoku en Carcela, gewoon starten na hun uitsluiting vorig weekend. Bij de Engelse traditieploeg speelde grotendeels het tweede garnituur.
B-garnituur van Arsenal mist efficiëntie
De Engelse grootmacht begon het beste op Sclessin en na een klein kwartier spelen redde Bodart de thuisploeg met een knappe beenveeg op het gekruiste schot van Smith Rowe. Standard voetbalde bij momenten goed mee maar ontsnapte op het halfuur een tweede keer toen Saka vanuit een schuine hoek op Bodart schoot, een tweede uitstekende redding van de thuisdoelman.  De ploeg van Michel Preud'homme stelde daar voorlopig enkel wat gekraakte schoten van Emond en Carcela tegenover. Op slag van rust was de doelman van Standard nogmaals de held van dienst met dubbele reddingen op schoten van Nelson en Saka. Halfweg leek er geen Europese lente in te zitten voor de Rouches gezien de voorsprong van Frankfurt bij de rust (2-1).

Bodart is voorlopig de beste thuisspeler met enkele fraaie reddingen.
Engelse klasse flitsen wissen dubbele bonus van Standard uit
De thuisploeg begon gedreven aan de tweede helft en Bastien maakte er met een afgeweken schot al snel 1-0 van, plots was er terug hoop voor de Rouches. De thuisploeg had nadien het meeste balbezit maar kon daar te weinig kansen aan koppelen. Aan de overzijde was Arsenal een pak minder sterk dan voor de pauze, Bodart bleef lange tijd werkloos in de tweede helft. Op ruim twintig minuten van het einde kwam de thuisploeg zowaar op een dubbele voorsprong toen Amallah zich knap vrij kapte en nadien (opnieuw) met een afgeweken schot de 2-0 op het bord plaatste. De bezoekers reageerden nu toch en na een prima voorzet van Saka, kopte Lacazette de 2-1 in doel. Arsenal was plots helemaal 'on fire' en nog geen twee minuten later slalomde Saka zelf door de thuisverdediging en met een knap geplaatst schot zette hij de 2-2 op het bord. Uiteindelijk werd het zo een gelijkspel op Sclessin, een enorm zuur resultaat na het verlies van Frankfurt in eigen huis tegen Vitoria.
Scoreverloop:
1-0 (47') Bastien, 2-0 (70') Amallah, 2-1 (79') Lacazette, 2-2 (82') Saka
Uitslag Frankfurt-Vitoria: 2-3

LEES OOK: 'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

Verspeelt Standard een unieke kans op de kwalificatie?

Meest recent

'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

0
0
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

23
23
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

78
78
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

124
124
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

53
53
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

184
184
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

176
176
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

27
27
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

103
103
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

182
182
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

256
256
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

166
166
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

234
234
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

326
326
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

470
470
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

294
294
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

102
102
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

61
61
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

79
79
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

80
80
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

85
85
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

46
46
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

86
86
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

225
225
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

140
140

Meer sportnieuws