Standard geeft dubbele bonus en kwalificatie uit handen tegen Arsenal

door stemmen
Standard geeft dubbele bonus en kwalificatie uit handen tegen Arsenal

Na een dolle tweede helft heeft Standard zijn Europa League avontuur afgesloten met een gelijkspel in eigen huis tegen Arsenal. De thuisploeg leek lange tijd op weg naar een knappe stunt maar gaf finaal nog een dubbele bonus uit handen. Een zuur punt voor de Rouches aangezien Frankfurt verloor in eigen huis van Vitoria.

Standard vocht vandaag voor zijn laatste kans in de Europa League. De Rouches hadden een thuiszege nodig tegen Arsenal en moesten tegelijkertijd hopen op puntenverlies van Frankfurt. Michel Preud'homme liet zijn twee 'rode duivels', Mpoku en Carcela, gewoon starten na hun uitsluiting vorig weekend. Bij de Engelse traditieploeg speelde grotendeels het tweede garnituur.
B-garnituur van Arsenal mist efficiëntie
De Engelse grootmacht begon het beste op Sclessin en na een klein kwartier spelen redde Bodart de thuisploeg met een knappe beenveeg op het gekruiste schot van Smith Rowe. Standard voetbalde bij momenten goed mee maar ontsnapte op het halfuur een tweede keer toen Saka vanuit een schuine hoek op Bodart schoot, een tweede uitstekende redding van de thuisdoelman.  De ploeg van Michel Preud'homme stelde daar voorlopig enkel wat gekraakte schoten van Emond en Carcela tegenover. Op slag van rust was de doelman van Standard nogmaals de held van dienst met dubbele reddingen op schoten van Nelson en Saka. Halfweg leek er geen Europese lente in te zitten voor de Rouches gezien de voorsprong van Frankfurt bij de rust (2-1).

Bodart is voorlopig de beste thuisspeler met enkele fraaie reddingen.
Engelse klasse flitsen wissen dubbele bonus van Standard uit
De thuisploeg begon gedreven aan de tweede helft en Bastien maakte er met een afgeweken schot al snel 1-0 van, plots was er terug hoop voor de Rouches. De thuisploeg had nadien het meeste balbezit maar kon daar te weinig kansen aan koppelen. Aan de overzijde was Arsenal een pak minder sterk dan voor de pauze, Bodart bleef lange tijd werkloos in de tweede helft. Op ruim twintig minuten van het einde kwam de thuisploeg zowaar op een dubbele voorsprong toen Amallah zich knap vrij kapte en nadien (opnieuw) met een afgeweken schot de 2-0 op het bord plaatste. De bezoekers reageerden nu toch en na een prima voorzet van Saka, kopte Lacazette de 2-1 in doel. Arsenal was plots helemaal 'on fire' en nog geen twee minuten later slalomde Saka zelf door de thuisverdediging en met een knap geplaatst schot zette hij de 2-2 op het bord. Uiteindelijk werd het zo een gelijkspel op Sclessin, een enorm zuur resultaat na het verlies van Frankfurt in eigen huis tegen Vitoria.
Scoreverloop:
1-0 (47') Bastien, 2-0 (70') Amallah, 2-1 (79') Lacazette, 2-2 (82') Saka
Uitslag Frankfurt-Vitoria: 2-3

LEES OOK: Trossard doet onthulling over VAR-controverse

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"
329

Verspeelt Standard een unieke kans op de kwalificatie?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

7
7
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

66
66
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

46
46
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

71
71
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

170
170
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

859
859
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

169
169
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

67
67
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

271
271
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

65
65
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

234
234
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

215
215
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

187
187
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

270
270
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

183
183
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

142
142
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

571
571
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

808
808
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

442
442
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

243
243
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

131
131
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

87
87
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

207
207
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

442
442
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

193
193

Meer sportnieuws