Groot werkpunt voor Brugse spitsen: Club slechtste van de klas

door
Groot werkpunt voor Brugse spitsen: Club slechtste van de klas

Het plan van Club Brugge in de voorbije Champions League was duidelijk. Philippe Clement gaf zijn troepen zeker niet de opdracht om zich diep in te graven, maar rekende voorin wel op zijn snelle jongens om te profiteren in de omschakeling. Een strategie die onder meer in Bernabéu goed uitpakte.


Indien Emmanuel Dennis en co het in de toekomst op die manier ook aan de Europese top willen proberen, werd in deze campagne echter wel een groot werkpunt voor de aanvallers blootgelegd. Uit de statistieken van de groepsfase blijkt namelijk dat Club Brugge het team was dat het vaakst offside stond, zo noteerde Het Laatste Nieuws. In totaal trapte Blauw-Zwart maar liefst 23 keer in de buitenspelval, ofwel een gemiddelde van bijna vier keer per wedstrijd.

Iets teveel om echt succes te kunnen boeken als een counterploeg dus, al leverde dat spelen op het randje in Madrid dus wel een onverhoopt puntje op. Ook individueel gezien vinden we bovenaan de offside-lijst overigens enkele (oude) bekenden terug. Voormalig Charleroi-spits Victor Osimhen voert het klassement aan met 12 keer buitenspel, Rode Duivel Romelu Lukaku werd twee keer minder afgevlagd. Voor de volledigheid: KRC Genk werd 14 keer teruggefloten.

LEES OOK: Lammens reageert na topper: twijfels over Rode Duivel

Moet Club hier meer op trainen?

Meest recent

Kompany op handen gedragen: heerlijke woorden Bayern-boegbeeld

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

3
3
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

23
23
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op JPL-routinier'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

49
49
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

194
194
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

138
138
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

68
68
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

64
64
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

262
262
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

235
235
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

221
221
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

330
330
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

87
87
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

184
184
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

189
189
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1048
1048
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

89
89
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

126
126
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

397
397
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

160
160
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

524
524
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

50
50
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

209
209
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

179
179
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

252
252
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

279
279

Meer sportnieuws