"Als het crisis is bij Arsenal, is elke Belgische ploeg in crisis"

132 stemmen

Standard speelt vanavond zijn laatste troef uit in de Europa League, al is dat misschien wel een beetje tegen beter weten in. Er moet immers gewonnen worden tegen Arsenal om nog een waterkansje te maken op kwalificatie, maar in de heenmatch kregen de Rouches een 4-0 om de oren van de Gunners. Sommigen wijzen echter naar het feit dat het nu crisis is bij Arsenal, dat onlangs trainer Unai Emery ontsloeg.


Michel Preud'homme is het daar echter niet mee eens. "Crisis? Dan is elke Belgische ploeg in crisis. Ik heb de laatste wedstrijden van Arsenal bekeken en ik weet dus tot wat ze in staat zijn. Die ploeg voetbalt aan een zeer hoge snelheid en heeft spelers met veel fysieke kwaliteiten", laat hij optekenen in Het Laatste Nieuws.

"Weet je, als een Belgische ploeg speelt in Europa, zijn de mensen gefrustreerd als we met 3-0 of 4-0 verliezen - ik heb het voor alle duidelijkheid niet enkel over Standard. We hebben nu eenmaal niet de middelen van andere Europese ploegen. Je kan maar tot op een bepaald punt rivaliseren met die clubs. Op verplaatsing is dat moeilijk, in thuismatchen kan dat wel lukken. Ik probeer daarom aan mijn jongens te vragen om in die wedstrijden dingen te leren én om te stunten. Ik vind dat de buitenwereld die situatie anders moet beoordelen. Het is gemakkelijk praten achteraf, zeggen dat je het zus of zo moet doen... Voor ons, als ploeg, is het zeer moeilijk om zulke wedstrijden te spelen."

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

Kan Standard Arsenal verslaan?

Meest recent

Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

4
4
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

7
7
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

44
44
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

79
79
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

58
58
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

192
192
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

47
47
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

362
362
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

329
329
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

274
274
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

78
78
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

136
136
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

603
603
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

39
39
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

119
119
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

72
72
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

28
28
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

97
97
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

194
194
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

91
91
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

174
174
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

92
92
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

704
704
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

206
206
'Neuer blijft Kompany trouw: imposant jaarsalaris gelekt'

Hoewel hij inmiddels alweer 40 jaar oud is, toonde Manuel Neuer zich ook dit seizoen weer van ...

115
115

Meer sportnieuws