"Als het crisis is bij Arsenal, is elke Belgische ploeg in crisis"

door

Standard speelt vanavond zijn laatste troef uit in de Europa League, al is dat misschien wel een beetje tegen beter weten in. Er moet immers gewonnen worden tegen Arsenal om nog een waterkansje te maken op kwalificatie, maar in de heenmatch kregen de Rouches een 4-0 om de oren van de Gunners. Sommigen wijzen echter naar het feit dat het nu crisis is bij Arsenal, dat onlangs trainer Unai Emery ontsloeg.


Michel Preud'homme is het daar echter niet mee eens. "Crisis? Dan is elke Belgische ploeg in crisis. Ik heb de laatste wedstrijden van Arsenal bekeken en ik weet dus tot wat ze in staat zijn. Die ploeg voetbalt aan een zeer hoge snelheid en heeft spelers met veel fysieke kwaliteiten", laat hij optekenen in Het Laatste Nieuws.

"Weet je, als een Belgische ploeg speelt in Europa, zijn de mensen gefrustreerd als we met 3-0 of 4-0 verliezen - ik heb het voor alle duidelijkheid niet enkel over Standard. We hebben nu eenmaal niet de middelen van andere Europese ploegen. Je kan maar tot op een bepaald punt rivaliseren met die clubs. Op verplaatsing is dat moeilijk, in thuismatchen kan dat wel lukken. Ik probeer daarom aan mijn jongens te vragen om in die wedstrijden dingen te leren én om te stunten. Ik vind dat de buitenwereld die situatie anders moet beoordelen. Het is gemakkelijk praten achteraf, zeggen dat je het zus of zo moet doen... Voor ons, als ploeg, is het zeer moeilijk om zulke wedstrijden te spelen."

LEES OOK: 'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Kan Standard Arsenal verslaan?

Meest recent

'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

16
16
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

36
36
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

100
100
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

150
150
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

62
62
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

197
197
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

190
190
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

28
28
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

112
112
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

189
189
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

270
270
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

174
174
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

237
237
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

339
339
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

478
478
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

301
301
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

106
106
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

62
62
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

80
80
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

80
80
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

86
86
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

46
46
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

87
87
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

230
230
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

142
142

Meer sportnieuws