"De derde plaats was het hoogst haalbare voor Club"

117 stemmen

Drie nederlagen, drie gelijke spelen en een derde plaats, na PSG en Real Madrid maar voor Galatasaray. Dat is het eindrapport van Club Brugge in de Champions League. Bij Club bleven ze achteraf met een gemengd gevoel achter omdat er in sommige wedstrijden meer in zat - denk maar aan de verplaatsingen naar Real en PSG -, maar waren ze anderzijds tevreden met de kwalificatie voor de Europa League.


Voor analist Eddy Snelders moet vooral dat laatste gevoel overheersen. "Je overwintert en gezien de tegenstanders moet je realistisch constateren dat dat het hoogst haalbare is geweest", is zijn mening bij Sporza. "Je hebt natuurlijk altijd momenten dat je denkt dat je er iets meer kon van profiteren: die 0-2 in Madrid had je niet mogen afgeven, die penalty in Parijs had je moeten maken, tegen Galatasaray had je moeten scoren. Anderzijds moet je toegeven dat je in Galatasaray misschien net iets te veel hebt gehad, want echt overtuigend was het daar niet."

"Club haalde 3 op 18, vorig jaar in een groep met Atletico Madrid, Dortmund en Monaco eindigde Club ook 3e met 6 op 18 en winst in Monaco. Maar ik weet niet of die ploegen van toen hetzelfde niveau hadden als die van nu. De omstandigheden zaten toen iets meer mee. Het zijn elk jaar nieuwe ploegen en nieuwe inschattingen. Wanneer je ertegen speelt, weet je pas wat de mogelijkheden zijn en hoever je kan gaan. Vorig jaar waren dat overwinningen, dit jaar was dat schade beperken en hopen van links of rechts iets mee te pikken. En dat is gedeeltelijk gelukt."

LEES OOK: Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Zat er in deze Champions League meer in voor Club Brugge?

Meest recent

Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

39
39
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

42
42
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

330
330
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

295
295
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3008
3008
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

54
54
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

57
57
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

136
136
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

51
51
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

174
174
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

62
62
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

20
20
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

175
175
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

185
185
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

166
166
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

99
99
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

35
35
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

113
113
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

119
119
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

119
119
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

119
119
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

248
248
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

51
51
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

181
181
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

373
373

Meer sportnieuws