TRANSFERUURTJE: 'Mertens kiest uit drie clubs, Club test spits'

door
TRANSFERUURTJE: 'Mertens kiest uit drie clubs, Club test spits'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge haalt in januari sowieso nog een spits en het heeft er alvast eentje op proef. De 17-jarige Senegalees Youssouph Badji wordt al enkele maanden aan Club gelinkt en traint nu ook mee met de beloften van Blauw-Zwart. Als hij de komende weken weet te overtuigen, kan hij eind december na zijn achttiende verjaardag een profcontract tekenen.



Bij Anderlecht moeten ze alweer op zoek naar een oplossing voor Bubacarr Sanneh, want de verdediger komt op huurbasis bij Göztepe amper aan de bak. Paars-Wit zou de Gambiaan in januari opnieuw willen uitlenen, deze keer liefst aan een club uit België of Denemarken. Brondby zou alvast interesse tonen in de man die Anderlecht 8 miljoen euro kostte.

Ook Adrien Trebel is nog steeds op weg naar de uitgang, maar Anderlecht zal wel een pak minder voor de Fransman vangen dan aanvankelijk gehoopt. In de zomer vroeg het nog 10 miljoen euro, maar nu zou Paars-Wit al tevreden zijn als het de aankoopprijs van 3 miljoen zou kunnen recupereren. Trebel geniet vooral interesse vanuit het Midden-Oosten.



KRC Genk lijkt er in januari nog een extra transferdoelwit bij te hebben: een doelman. Door de blessure van Vukovic en de weifelende prestaties van youngsters Coucke en Vandevoordt gaat de landskampioen in de winter mogelijk op zoek naar een extra sluitstuk. Voorzitter Peter Croonen geeft aan dat die wel eerder gehuurd dan gekocht zou worden.

Sander Berge zal Genk in januari dan weer meer dan waarschijnlijk verlaten. In de marge van de onderlinge confrontatie in de Champions League maakte Napoli alvast zijn interesse kenbaar aan het Genkse bestuur en de Italianen zouden zelfs een bod van meer dan 20 miljoen euro neergelegd hebben. Berge zelf zou nog afwachten omdat er ook nog andere clubs geïnteresseerd zijn.



BUITENLAND

Zes maanden voor zijn contract afloopt, lijkt het stilaan vast te staan dat Dries Mertens straks Napoli zal verlaten. De Rode Duivel zou al met drie clubs over een transfer onderhandelen: Internazionale, Borussia Dortmund en Galatasaray. Inter zou daarbij de grootste kanshebber zijn, want Mertens wil liefst gewoon in Italië blijven.

De voorbije weken werd Dennis Praet gelinkt aan een winters vertrek bij Leicester City, waar hij nog geen basisspeler is. De Rode Duivel werd met name genoemd bij Fiorentina. In de Italiaanse pers ontkende hij woensdag echter dat er sprake kan zijn van een transfer in januari, al sluit hij niet uit dat hij op langere termijn nog terugkeert naar de Serie A.



FC Barcelona zou in de zomer werk gaan maken van een nieuwe spits en zou daarvoor zijn pijlen richten op Lautaro Martinez. Het zou zelfs bereid zijn om de afkoopsom van 110 miljoen euro in het contract van de Argentijn op tafel te leggen. Inter wil zijn goudhaantje echter niet kwijt en zou werk maken van een nieuw contract, zonder afkoopsom.

LEES OOK: Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

Zou Berge bij Napoli een meerwaarde kunnen zijn?

Meest recent

Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

14
14
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

68
68
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

49
49
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

26
26
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

192
192
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

335
335
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

537
537
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

263
263
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

89
89
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

100
100
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

381
381
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

157
157
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

243
243
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

103
103
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

261
261
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

456
456
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

190
190
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

67
67
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

561
561
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

110
110
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

115
115
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

66
66
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

311
311
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

165
165

Meer sportnieuws