TRANSFERUURTJE: 'Mertens kiest uit drie clubs, Club test spits'

237 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Mertens kiest uit drie clubs, Club test spits'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge haalt in januari sowieso nog een spits en het heeft er alvast eentje op proef. De 17-jarige Senegalees Youssouph Badji wordt al enkele maanden aan Club gelinkt en traint nu ook mee met de beloften van Blauw-Zwart. Als hij de komende weken weet te overtuigen, kan hij eind december na zijn achttiende verjaardag een profcontract tekenen.



Bij Anderlecht moeten ze alweer op zoek naar een oplossing voor Bubacarr Sanneh, want de verdediger komt op huurbasis bij Göztepe amper aan de bak. Paars-Wit zou de Gambiaan in januari opnieuw willen uitlenen, deze keer liefst aan een club uit België of Denemarken. Brondby zou alvast interesse tonen in de man die Anderlecht 8 miljoen euro kostte.

Ook Adrien Trebel is nog steeds op weg naar de uitgang, maar Anderlecht zal wel een pak minder voor de Fransman vangen dan aanvankelijk gehoopt. In de zomer vroeg het nog 10 miljoen euro, maar nu zou Paars-Wit al tevreden zijn als het de aankoopprijs van 3 miljoen zou kunnen recupereren. Trebel geniet vooral interesse vanuit het Midden-Oosten.



KRC Genk lijkt er in januari nog een extra transferdoelwit bij te hebben: een doelman. Door de blessure van Vukovic en de weifelende prestaties van youngsters Coucke en Vandevoordt gaat de landskampioen in de winter mogelijk op zoek naar een extra sluitstuk. Voorzitter Peter Croonen geeft aan dat die wel eerder gehuurd dan gekocht zou worden.

Sander Berge zal Genk in januari dan weer meer dan waarschijnlijk verlaten. In de marge van de onderlinge confrontatie in de Champions League maakte Napoli alvast zijn interesse kenbaar aan het Genkse bestuur en de Italianen zouden zelfs een bod van meer dan 20 miljoen euro neergelegd hebben. Berge zelf zou nog afwachten omdat er ook nog andere clubs geïnteresseerd zijn.



BUITENLAND

Zes maanden voor zijn contract afloopt, lijkt het stilaan vast te staan dat Dries Mertens straks Napoli zal verlaten. De Rode Duivel zou al met drie clubs over een transfer onderhandelen: Internazionale, Borussia Dortmund en Galatasaray. Inter zou daarbij de grootste kanshebber zijn, want Mertens wil liefst gewoon in Italië blijven.

De voorbije weken werd Dennis Praet gelinkt aan een winters vertrek bij Leicester City, waar hij nog geen basisspeler is. De Rode Duivel werd met name genoemd bij Fiorentina. In de Italiaanse pers ontkende hij woensdag echter dat er sprake kan zijn van een transfer in januari, al sluit hij niet uit dat hij op langere termijn nog terugkeert naar de Serie A.



FC Barcelona zou in de zomer werk gaan maken van een nieuwe spits en zou daarvoor zijn pijlen richten op Lautaro Martinez. Het zou zelfs bereid zijn om de afkoopsom van 110 miljoen euro in het contract van de Argentijn op tafel te leggen. Inter wil zijn goudhaantje echter niet kwijt en zou werk maken van een nieuw contract, zonder afkoopsom.

LEES OOK: Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

Zou Berge bij Napoli een meerwaarde kunnen zijn?

Meest recent

Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

4
4
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

106
106
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

70
70
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

195
195
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

98
98
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

239
239
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

363
363
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

187
187
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

66
66
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

65
65
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

82
82
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

142
142
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

189
189
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

271
271
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

533
533
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

129
129
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

1023
1023
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

349
349
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

118
118
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

534
534
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

324
324
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

246
246
Kroatië - België: drie grote dilemma's in basiself Garcia

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het komende WK. In Rijeka ...

380
380
Tweetal doet Kroaten bibberen: "België terug naar wereldtop"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

502
502
'Barça niet af te remmen: officieel bod van 100 miljoen'

FC Barcelona is van plan een er een historische zomermercato van te maken. Zo spendeerde de Spaanse ...

136
136

Meer sportnieuws