TRANSFERUURTJE: 'Mertens kiest uit drie clubs, Club test spits'

237 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Mertens kiest uit drie clubs, Club test spits'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Club Brugge haalt in januari sowieso nog een spits en het heeft er alvast eentje op proef. De 17-jarige Senegalees Youssouph Badji wordt al enkele maanden aan Club gelinkt en traint nu ook mee met de beloften van Blauw-Zwart. Als hij de komende weken weet te overtuigen, kan hij eind december na zijn achttiende verjaardag een profcontract tekenen.



Bij Anderlecht moeten ze alweer op zoek naar een oplossing voor Bubacarr Sanneh, want de verdediger komt op huurbasis bij Göztepe amper aan de bak. Paars-Wit zou de Gambiaan in januari opnieuw willen uitlenen, deze keer liefst aan een club uit België of Denemarken. Brondby zou alvast interesse tonen in de man die Anderlecht 8 miljoen euro kostte.

Ook Adrien Trebel is nog steeds op weg naar de uitgang, maar Anderlecht zal wel een pak minder voor de Fransman vangen dan aanvankelijk gehoopt. In de zomer vroeg het nog 10 miljoen euro, maar nu zou Paars-Wit al tevreden zijn als het de aankoopprijs van 3 miljoen zou kunnen recupereren. Trebel geniet vooral interesse vanuit het Midden-Oosten.



KRC Genk lijkt er in januari nog een extra transferdoelwit bij te hebben: een doelman. Door de blessure van Vukovic en de weifelende prestaties van youngsters Coucke en Vandevoordt gaat de landskampioen in de winter mogelijk op zoek naar een extra sluitstuk. Voorzitter Peter Croonen geeft aan dat die wel eerder gehuurd dan gekocht zou worden.

Sander Berge zal Genk in januari dan weer meer dan waarschijnlijk verlaten. In de marge van de onderlinge confrontatie in de Champions League maakte Napoli alvast zijn interesse kenbaar aan het Genkse bestuur en de Italianen zouden zelfs een bod van meer dan 20 miljoen euro neergelegd hebben. Berge zelf zou nog afwachten omdat er ook nog andere clubs geïnteresseerd zijn.



BUITENLAND

Zes maanden voor zijn contract afloopt, lijkt het stilaan vast te staan dat Dries Mertens straks Napoli zal verlaten. De Rode Duivel zou al met drie clubs over een transfer onderhandelen: Internazionale, Borussia Dortmund en Galatasaray. Inter zou daarbij de grootste kanshebber zijn, want Mertens wil liefst gewoon in Italië blijven.

De voorbije weken werd Dennis Praet gelinkt aan een winters vertrek bij Leicester City, waar hij nog geen basisspeler is. De Rode Duivel werd met name genoemd bij Fiorentina. In de Italiaanse pers ontkende hij woensdag echter dat er sprake kan zijn van een transfer in januari, al sluit hij niet uit dat hij op langere termijn nog terugkeert naar de Serie A.



FC Barcelona zou in de zomer werk gaan maken van een nieuwe spits en zou daarvoor zijn pijlen richten op Lautaro Martinez. Het zou zelfs bereid zijn om de afkoopsom van 110 miljoen euro in het contract van de Argentijn op tafel te leggen. Inter wil zijn goudhaantje echter niet kwijt en zou werk maken van een nieuw contract, zonder afkoopsom.

LEES OOK: Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Zou Berge bij Napoli een meerwaarde kunnen zijn?

Meest recent

Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

57
57
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

31
31
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

4
4
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

149
149
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

192
192
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

119
119
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

115
115
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

33
33
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

208
208
Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

168
168
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

531
531
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

87
87
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

87
87
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

700
700
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

164
164
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

69
69
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

138
138
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

347
347
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

588
588
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

328
328
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

702
702
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

263
263
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

42
42
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

350
350
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

125
125

Meer sportnieuws