Europese pers spaart Vandevoordt niet na horror-avond

door
Europese pers spaart Vandevoordt niet na horror-avond

Dinsdagavond werd pijnlijk geïllustreerd hoe een jongensdroom op enkele minuten kan uitdraaien in een ware nachtmerrie. Maarten Vandevoordt vierde tegen SSC Napoli zijn Champions League-debuut en werd zo de jongste doelman ooit in het kampioenenbal. Maar de wedstrijd was amper begonnen toen het talent van KRC Genk pijnlijk in de fout ging.


De 17-jarige veroorzaakte daarna ook nog eens een, weliswaar discutabele, strafschop en moest zich in totaal vier keer omdraaien. Een debuut om snel te vergeten dus, al is zijn optreden ook in de buitenlandse pers niet onopgemerkt voorbij gegaan. "Jongste goalie in Champions League gaat gruwelijk in de fout", kopt het Nederlandse De Telegraaf. "Met zijn 17 jaar, 9 maanden en 10 dagen werd Vandevoordt de jongste keeper ooit in de Champions League, maar het werd voor de jonge Belg een debuut om snel te vergeten", vult Algemeen Dagblad aan.

In de Italiaanse media ging de aandacht vooral uit naar het ontslag van Carlo Ancelotti, maar de blunder van Vandevoordt bleef toch ook niet onopgemerkt. "Hij is nog zeer jong en heeft talent, maar betaalde meteen de tol voor een wedstrijd die eigenlijk te groot was voor hem. Zijn dure fout liet Milik toe om één van de makkelijkste goals uit zijn carrière te maken", schrijft TuttoMercatoWeb. "Het werd voor Napoli al na enkele minuten erg gemakkelijk toen 'baby-doelman' Vandevoordt in de kleine rechthoek begon te dribbelen", aldus Corriere dello Sport.

Maar ook in andere landen werd de pijnlijke avond van Vandevoordt druk becommentarieerd. "De 17-jarige keeper beleefde een afschuwelijk debuut in de Champions League", klinkt het bij het Engelse BBC. "De Italianen werden flink geholpen door een huiveringwekkende fout van Vandevoordt. Milik maakte ijskoud gebruik van de technische zwakte bij de youngster", stelt het Duitse SportBuzzer. "Een nachtmerrie", besloot het Spaanse AS.

LEES OOK: Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Genk had Vandevoordt moeten sparen in Napels ...

Meest recent

‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

62
62
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

19
19
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

156
156
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

232
232
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

62
62
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

442
442
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

317
317
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

140
140
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

288
288
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

349
349
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

154
154
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

250
250
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

97
97
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

463
463
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

332
332
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

137
137
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

205
205
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

838
838
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

293
293
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

167
167
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

316
316
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

366
366
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

431
431
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

191
191
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

902
902

Meer sportnieuws