Europese pers spaart Vandevoordt niet na horror-avond

door
Europese pers spaart Vandevoordt niet na horror-avond

Dinsdagavond werd pijnlijk geïllustreerd hoe een jongensdroom op enkele minuten kan uitdraaien in een ware nachtmerrie. Maarten Vandevoordt vierde tegen SSC Napoli zijn Champions League-debuut en werd zo de jongste doelman ooit in het kampioenenbal. Maar de wedstrijd was amper begonnen toen het talent van KRC Genk pijnlijk in de fout ging.


De 17-jarige veroorzaakte daarna ook nog eens een, weliswaar discutabele, strafschop en moest zich in totaal vier keer omdraaien. Een debuut om snel te vergeten dus, al is zijn optreden ook in de buitenlandse pers niet onopgemerkt voorbij gegaan. "Jongste goalie in Champions League gaat gruwelijk in de fout", kopt het Nederlandse De Telegraaf. "Met zijn 17 jaar, 9 maanden en 10 dagen werd Vandevoordt de jongste keeper ooit in de Champions League, maar het werd voor de jonge Belg een debuut om snel te vergeten", vult Algemeen Dagblad aan.

In de Italiaanse media ging de aandacht vooral uit naar het ontslag van Carlo Ancelotti, maar de blunder van Vandevoordt bleef toch ook niet onopgemerkt. "Hij is nog zeer jong en heeft talent, maar betaalde meteen de tol voor een wedstrijd die eigenlijk te groot was voor hem. Zijn dure fout liet Milik toe om één van de makkelijkste goals uit zijn carrière te maken", schrijft TuttoMercatoWeb. "Het werd voor Napoli al na enkele minuten erg gemakkelijk toen 'baby-doelman' Vandevoordt in de kleine rechthoek begon te dribbelen", aldus Corriere dello Sport.

Maar ook in andere landen werd de pijnlijke avond van Vandevoordt druk becommentarieerd. "De 17-jarige keeper beleefde een afschuwelijk debuut in de Champions League", klinkt het bij het Engelse BBC. "De Italianen werden flink geholpen door een huiveringwekkende fout van Vandevoordt. Milik maakte ijskoud gebruik van de technische zwakte bij de youngster", stelt het Duitse SportBuzzer. "Een nachtmerrie", besloot het Spaanse AS.

LEES OOK: 'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

Genk had Vandevoordt moeten sparen in Napels ...

Meest recent

Uitblinker Trossard sluit 2025 af met straffe statistiek

Voor wie er nog aan twijfelde dat Arsenal dit seizoen absoluut een prijs wil pakken, hebben de ...

19
19
Doet Genk weer pikante transfer bij STVV?

Voor KRC Genk is er werk aan de winkel tijdens de wintermercato. De Limburgers staan na twee derde ...

79
79
Trossard verbrijzelt reeks Villa, Lammens voorkomt blamage

Arsenal heeft dinsdag een serieus statement gemaakt in de Engelse titelstrijd. Het verbrijzelde de ...

49
49
'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

31
31
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

17
17
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

151
151
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

302
302
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

123
123
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

139
139
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

76
76
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

136
136
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

454
454
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

155
155
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

93
93
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

643
643
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

190
190
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

47
47
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

871
871
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

155
155
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

290
290
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

521
521
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

836
836
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

993
993
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

231
231
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

59
59

Meer sportnieuws