Europese pers spaart Vandevoordt niet na horror-avond

1087 stemmen
Europese pers spaart Vandevoordt niet na horror-avond

Dinsdagavond werd pijnlijk geïllustreerd hoe een jongensdroom op enkele minuten kan uitdraaien in een ware nachtmerrie. Maarten Vandevoordt vierde tegen SSC Napoli zijn Champions League-debuut en werd zo de jongste doelman ooit in het kampioenenbal. Maar de wedstrijd was amper begonnen toen het talent van KRC Genk pijnlijk in de fout ging.


De 17-jarige veroorzaakte daarna ook nog eens een, weliswaar discutabele, strafschop en moest zich in totaal vier keer omdraaien. Een debuut om snel te vergeten dus, al is zijn optreden ook in de buitenlandse pers niet onopgemerkt voorbij gegaan. "Jongste goalie in Champions League gaat gruwelijk in de fout", kopt het Nederlandse De Telegraaf. "Met zijn 17 jaar, 9 maanden en 10 dagen werd Vandevoordt de jongste keeper ooit in de Champions League, maar het werd voor de jonge Belg een debuut om snel te vergeten", vult Algemeen Dagblad aan.

In de Italiaanse media ging de aandacht vooral uit naar het ontslag van Carlo Ancelotti, maar de blunder van Vandevoordt bleef toch ook niet onopgemerkt. "Hij is nog zeer jong en heeft talent, maar betaalde meteen de tol voor een wedstrijd die eigenlijk te groot was voor hem. Zijn dure fout liet Milik toe om één van de makkelijkste goals uit zijn carrière te maken", schrijft TuttoMercatoWeb. "Het werd voor Napoli al na enkele minuten erg gemakkelijk toen 'baby-doelman' Vandevoordt in de kleine rechthoek begon te dribbelen", aldus Corriere dello Sport.

Maar ook in andere landen werd de pijnlijke avond van Vandevoordt druk becommentarieerd. "De 17-jarige keeper beleefde een afschuwelijk debuut in de Champions League", klinkt het bij het Engelse BBC. "De Italianen werden flink geholpen door een huiveringwekkende fout van Vandevoordt. Milik maakte ijskoud gebruik van de technische zwakte bij de youngster", stelt het Duitse SportBuzzer. "Een nachtmerrie", besloot het Spaanse AS.

LEES OOK: Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Genk had Vandevoordt moeten sparen in Napels ...

Meest recent

Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

0
0
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

38
38
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

70
70
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

165
165
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

109
109
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

68
68
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

167
167
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

638
638
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

130
130
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

424
424
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

513
513
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

334
334
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

239
239
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

216
216
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

62
62
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

76
76
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

263
263
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

62
62
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

284
284
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

108
108
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

443
443
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

441
441
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

189
189
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

251
251
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

433
433

Meer sportnieuws