Missers Lukaku en afgekeurde goals kostten Inter kwalificatie, ook Ajax eruit

door
Missers Lukaku en afgekeurde goals kostten Inter kwalificatie, ook Ajax eruit

Voor Romelu Lukaku en Internazionale is de groepsfase het eindstation geworden in de Champions League. Op de slotspeeldag moesten ze even goed doen als Dortmund om de tweede ronde te halen, maar Inter verloor in eigen huis met 1-2 van FC Barcelona. Dortmund klopte dan weer Slavia Praag, waardoor de Duitsers doorstoten. Ook voor Ajax is het Champions League-verhaal voorbij na een thuisnederlaag tegen Valencia.


Winnen was de boodschap voor Inter tegen Barça, dat al geplaatst was en met een B-ploeg naar San Siro afgezakt was. Lukaku legde de bal al snel in de touwen, maar deed dat wel vanuit buitenspel. Het feestje ging dus niet door en daardoor was het een extra koude douche toen aan de overkant Carles Perez halfweg de eerste helft voor 0-1 zorgde. Inter bleef echter onverminderd gaan en werd vlak voor rust ook beloond. Met een laag schot van buiten de zestien maakte Lukaku gelijk.

Na rust ging Inter op zoek naar de zege en Lukaku kreeg ook twee grote kansen op een tweede goal. Twee keer faalde hij echter oog in oog met Neto. Inter zag bovendien nog eens twee goals van Martinez afgekeurd worden en dat brak uiteindelijk zuur op. Het jonge toptalent Fati deed de boeken dicht voor Inter, dat door de zege van Dortmund (met Hazard) tegen Slavia Praag vrede moet nemen met de Europa League.

De Europa League is ook waar Ajax terechtkomt. De halvefinalist van vorig seizoen verloor thuis met 0-1 van Valencia en zag ook Chelsea winnen van Lille. Daardoor moeten de Nederlanders vrede nemen met de derde plaats, Valencia en Chelsea eindigen met één punt meer.

Alle uitslagen:
Benfica - Zenit 3-0
Olympique Lyon - RB Leipzig 2-2
Borussia Dortmund - Slavia Praag 2-1
Internazionale - FC Barcelona 1-2
Chelsea - Lille 2-1
Ajax - Valencia 0-1

LEES OOK: 'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Kan Inter wel de Europa League winnen?

Meest recent

Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

15
15
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

67
67
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

56
56
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

98
98
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

357
357
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

79
79
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

112
112
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

337
337
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

33
33
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

245
245
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

147
147
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

27
27
Duivels vallen als vliegen: na Vanaken tweede afzegging

De Rode Duivels bereiden zich in de komende twee weken voor op het WK met oefenwedstrijden tegen de ...

159
159
Razend spannende titelstrijd: Defour kiest favoriet

De teerling is geworpen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zondag werden op de ...

294
294
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

35
35
'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

De komende oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico worden voor heel wat Rode Duivels een ...

45
45
Gooit Hayen nieuw toptalent voor de leeuwen?

Genk zal de komende maanden de Champions' Play-Off op de televisie moeten volgen. De Limburgers ...

507
507
'Anderlecht verrast compleet met nieuwe TD'

Anderlecht heeft zich zondag geplaatst voor de Champions' Play-Off, zij het wel met de hakken over ...

318
318
Vrancken duidt hét verschil tussen STVV en Union aan

STVV sloot zijn reguliere competitie zondag af met een nieuwe domper. De Kanaries gingen in hun ...

116
116
'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Zinedine Zidane groeide als speler al uit tot een voetbalicoon en ook zijn trainerscarrière ...

109
109
'Garcia ziet eerste Rode Duivel afhaken voor stage'

De Rode Duivels blazen maandag in Tubeke verzamelen voor hun komende interlands. Ze vertrekken deze ...

143
143
Na missen PO1: Hayen gaat slachtoffers maken bij Genk

De laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kende één ...

548
548
'Einde van tijdperk: Griezmann heeft knaltransfer beet'

Atletico Madrid ging zondagavond onderuit in de derby tegen Real Madrid en ziet de top twee zo nog ...

53
53
'Bizarre soap: Lavia dan tóch niet bij Jonge Duivels'

Het heeft de voorbije dagen toch wat gestormd rond de selectie van de Jonge Duivels. Zo raakte al ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Atletico lonkt naar Club, De Bruyne beslist'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

273
273

Meer sportnieuws