KRC Genk slikt zwaar verlies bij Napoli, Liverpool klaart de klus in Salzburg

door
KRC Genk slikt zwaar verlies bij Napoli, Liverpool klaart de klus in Salzburg

KRC Genk heeft de Champions League met het schaamrood op de wangen verlaten. De Belgische landskampioen verloor zijn laatste match bij Napoli met 4-0, waardoor Napoli naar de volgende ronde gaat. In de andere partij wist Liverpool met 0-2 te winnen na goals van Naby Keita en Mohamed Salah, ook zij gaan door. RB Salzburg is zeker van de Europa League.


Napoli begon scherp aan de partij en zocht meteen naar een goal. Het trof meteen de lat, maar na amper 3 minuten ging Vandevoordt zwaar in de fout. Hij kreeg de bal teruggespeeld, wat ook niet de beste oplossing was, en de thuisploeg zette meteen druk. De goalie probeerde uit te dribbelen, maar verspeelde de bal en Milik scoorde: 1-0. Een pijnlijk begin voor Genk.


De Limburgers herpakten zich nadien niet slecht en Onuachu kreeg dé kans op 1-1, maar de boomlange spits besloot naast. Een grote misser en die brak zuur op. Want Milik mocht na 25 minuten de 2-0 tegen de touwen duwen. Een afstraffing dreigde voor Genk, zeker toen Vandevoordt een penaltyfout maakte op Callejon, ook al leek de 17-jarige doelman nog net de bal te raken. Toch strafschop en Milik scoorde de 3-0...  Na 36 minuten... Op slag van rust kreeg Onuachu wéér een grote kans, maar de spits miste alweer. Pijnlijk voor een spits.


Genk moest in de tweede helft proberen de schade te beperken en het was Napoli dat enkel nog controlevoetbal speelde. Napoli dreigde nog wel een aantal keren, maar we keken naar een compleet overbodige tweede helft. De thuisfans, de hele partij vrij gezapig, zaten het allemaal rustig te bekijken.

Het was aftellen tot het laatste fluitsignaal, maar Napoli kreeg nog een tweede penalty na hands van De Norre, ook al kon die daar absoluut niets aan doen. Mertens zette zich achter de bal en scoorde met een panenka de 4-0. Bongonda kwam nog dicht bij de eerredder, maar hij frommelde de bal tegen de paal. Het bleef 4-0.

Scoreverloop:

1-0 (03') Arkadiusz Milik

2-0 (25') Arkadiusz Milik

3-0 (36') Arkadiusz Milik (pen.)

4-0 (75') Dries Mertens (pen.)

Eindstand:
  1. Liverpool 13 punten
  2. Napoli 12 punten
  3. RB Salzburg 7 punten
  4. KRC Genk 1 punt

LEES OOK: Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Genk onwaardig?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

82
82
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

6
6
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

25
25
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

19
19
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

30
30
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

80
80
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

136
136
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

95
95
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

55
55
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

152
152
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

364
364
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

60
60
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

305
305
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

77
77
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

64
64
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

448
448
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

104
104
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

198
198
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

152
152
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

772
772
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

475
475
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

544
544
Kompany hakt knoop door: Kane legt bom onder Bayern

De toekomst van Harry Kane bepaalt meer dan alleen de aanval van Bayern. Vincent Kompany botst ...

274
274
Real op apegapen: Valverde naar hospitaal na nieuwe knokpartij

Aanstaande zondag wil Real Madrid er alles aan doen om te voorkomen dat FC Barcelona kampioen speelt ...

234
234
Union verliest aura van sympathie: analist geeft dé reden

Union SG legde de voorbije jaren een indrukwekkend parcours af en deed sinds zijn promotie op ...

260
260
Kompany zwaar bestolen? Antwoord klaar en duidelijk

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

248
248

Meer sportnieuws