KRC Genk slikt zwaar verlies bij Napoli, Liverpool klaart de klus in Salzburg

door
KRC Genk slikt zwaar verlies bij Napoli, Liverpool klaart de klus in Salzburg

KRC Genk heeft de Champions League met het schaamrood op de wangen verlaten. De Belgische landskampioen verloor zijn laatste match bij Napoli met 4-0, waardoor Napoli naar de volgende ronde gaat. In de andere partij wist Liverpool met 0-2 te winnen na goals van Naby Keita en Mohamed Salah, ook zij gaan door. RB Salzburg is zeker van de Europa League.


Napoli begon scherp aan de partij en zocht meteen naar een goal. Het trof meteen de lat, maar na amper 3 minuten ging Vandevoordt zwaar in de fout. Hij kreeg de bal teruggespeeld, wat ook niet de beste oplossing was, en de thuisploeg zette meteen druk. De goalie probeerde uit te dribbelen, maar verspeelde de bal en Milik scoorde: 1-0. Een pijnlijk begin voor Genk.


De Limburgers herpakten zich nadien niet slecht en Onuachu kreeg dé kans op 1-1, maar de boomlange spits besloot naast. Een grote misser en die brak zuur op. Want Milik mocht na 25 minuten de 2-0 tegen de touwen duwen. Een afstraffing dreigde voor Genk, zeker toen Vandevoordt een penaltyfout maakte op Callejon, ook al leek de 17-jarige doelman nog net de bal te raken. Toch strafschop en Milik scoorde de 3-0...  Na 36 minuten... Op slag van rust kreeg Onuachu wéér een grote kans, maar de spits miste alweer. Pijnlijk voor een spits.


Genk moest in de tweede helft proberen de schade te beperken en het was Napoli dat enkel nog controlevoetbal speelde. Napoli dreigde nog wel een aantal keren, maar we keken naar een compleet overbodige tweede helft. De thuisfans, de hele partij vrij gezapig, zaten het allemaal rustig te bekijken.

Het was aftellen tot het laatste fluitsignaal, maar Napoli kreeg nog een tweede penalty na hands van De Norre, ook al kon die daar absoluut niets aan doen. Mertens zette zich achter de bal en scoorde met een panenka de 4-0. Bongonda kwam nog dicht bij de eerredder, maar hij frommelde de bal tegen de paal. Het bleef 4-0.

Scoreverloop:

1-0 (03') Arkadiusz Milik

2-0 (25') Arkadiusz Milik

3-0 (36') Arkadiusz Milik (pen.)

4-0 (75') Dries Mertens (pen.)

Eindstand:
  1. Liverpool 13 punten
  2. Napoli 12 punten
  3. RB Salzburg 7 punten
  4. KRC Genk 1 punt

LEES OOK: Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

Genk onwaardig?

Meest recent

"Ongelooflijk" - Degryse legt groot probleem Genk bloot

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

15
15
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

144
144
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

66
66
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

246
246
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

141
141
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

192
192
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

61
61
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

110
110
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

203
203
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

59
59
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

75
75
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

591
591
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

101
101
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

89
89
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

284
284
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

220
220
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

395
395
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

190
190
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

45
45
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

151
151
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

212
212
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

48
48
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

164
164
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

252
252
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

232
232

Meer sportnieuws