KRC Genk slikt zwaar verlies bij Napoli, Liverpool klaart de klus in Salzburg

220 stemmen
KRC Genk slikt zwaar verlies bij Napoli, Liverpool klaart de klus in Salzburg

KRC Genk heeft de Champions League met het schaamrood op de wangen verlaten. De Belgische landskampioen verloor zijn laatste match bij Napoli met 4-0, waardoor Napoli naar de volgende ronde gaat. In de andere partij wist Liverpool met 0-2 te winnen na goals van Naby Keita en Mohamed Salah, ook zij gaan door. RB Salzburg is zeker van de Europa League.


Napoli begon scherp aan de partij en zocht meteen naar een goal. Het trof meteen de lat, maar na amper 3 minuten ging Vandevoordt zwaar in de fout. Hij kreeg de bal teruggespeeld, wat ook niet de beste oplossing was, en de thuisploeg zette meteen druk. De goalie probeerde uit te dribbelen, maar verspeelde de bal en Milik scoorde: 1-0. Een pijnlijk begin voor Genk.


De Limburgers herpakten zich nadien niet slecht en Onuachu kreeg dé kans op 1-1, maar de boomlange spits besloot naast. Een grote misser en die brak zuur op. Want Milik mocht na 25 minuten de 2-0 tegen de touwen duwen. Een afstraffing dreigde voor Genk, zeker toen Vandevoordt een penaltyfout maakte op Callejon, ook al leek de 17-jarige doelman nog net de bal te raken. Toch strafschop en Milik scoorde de 3-0...  Na 36 minuten... Op slag van rust kreeg Onuachu wéér een grote kans, maar de spits miste alweer. Pijnlijk voor een spits.


Genk moest in de tweede helft proberen de schade te beperken en het was Napoli dat enkel nog controlevoetbal speelde. Napoli dreigde nog wel een aantal keren, maar we keken naar een compleet overbodige tweede helft. De thuisfans, de hele partij vrij gezapig, zaten het allemaal rustig te bekijken.

Het was aftellen tot het laatste fluitsignaal, maar Napoli kreeg nog een tweede penalty na hands van De Norre, ook al kon die daar absoluut niets aan doen. Mertens zette zich achter de bal en scoorde met een panenka de 4-0. Bongonda kwam nog dicht bij de eerredder, maar hij frommelde de bal tegen de paal. Het bleef 4-0.

Scoreverloop:

1-0 (03') Arkadiusz Milik

2-0 (25') Arkadiusz Milik

3-0 (36') Arkadiusz Milik (pen.)

4-0 (75') Dries Mertens (pen.)

Eindstand:
  1. Liverpool 13 punten
  2. Napoli 12 punten
  3. RB Salzburg 7 punten
  4. KRC Genk 1 punt

LEES OOK: De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Genk onwaardig?

Meest recent

Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

13
13
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

27
27
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

51
51
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

28
28
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

206
206
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

64
64
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

225
225
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

246
246
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

723
723
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

121
121
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

507
507
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

163
163
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

168
168
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

289
289
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

94
94
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

480
480
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

192
192
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

285
285
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

152
152
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

206
206
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

119
119
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

1048
1048
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1249
1249
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

695
695

Meer sportnieuws