Mpoku vangt bot en kent zwaar verdict voor rode kaart in Moeskroen

door
Mpoku vangt bot en kent zwaar verdict voor rode kaart in Moeskroen

Standard beleefde zondag in Moeskroen weer een woelige wedstrijd. Het sleepte in blessuretijd pas een punt uit de brand, nadat het met negen man kwam te staan. Zowel Paul-José Mpoku als Mehdi Carcela pakten een rode kaart nadat ze de enkels van een Moeskroen-speler viseerden.


Michel Preud'homme probeerde na de match aanvankelijk hun overtredingen nog goed te praten, maar het Bondsparket is zo vergevingsgezind niet. Maandag maakte de voetbalbond immers bekend welke straffen gevorderd worden voor het duo en die zijn niet mals. Zowel Mpoku als Carcela moet immers een schorsing van drie speeldagen vrezen. Daardoor dreigen ze de toppers tegen Anderlecht en Antwerp (in de beker) te missen, alsook de verplaatsing naar Waasland-Beveren.

UPDATE 10/12
Terwijl Carcela zich schikte in zijn straf, probeerde Mpoku nog een mildere sanctie te bekomen. De middenvelder slaagde echter niet helemaal in die opzet, integendeel: zijn schorsing werd zelfs nog omhoog geschroefd naar vier speeldagen. Aangezien twee daarvan met uitstel zijn, is Mpoku er op de Freethiel wel alweer bij.

Een lichte toegeving van de Geschillencommissie dus, die daarmee aangaf wel oor te hebben naar de excuses van de Congolese international. Vergeleken met het beoogde volledige uitstel van zijn straf blijft het verdict voor Mpoku evenwel zwaar. Hij zal namelijk de topper tegen Anderlecht – en dus het treffen tegen broertje Sambi Lokonga – én de kwartfinale van de beker tegen Antwerp missen. Standard kan wel nog beroep aanteken. 

LEES OOK: Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Terechte straf?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

73
73
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

233
233
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

145
145
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

167
167
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

256
256
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

80
80
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

625
625
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

311
311
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

212
212
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

319
319
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

223
223
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

390
390
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

368
368
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

493
493
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

224
224
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

108
108
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

429
429
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

390
390
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

297
297
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

310
310
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws