Mpoku vangt bot en kent zwaar verdict voor rode kaart in Moeskroen

door
Mpoku vangt bot en kent zwaar verdict voor rode kaart in Moeskroen

Standard beleefde zondag in Moeskroen weer een woelige wedstrijd. Het sleepte in blessuretijd pas een punt uit de brand, nadat het met negen man kwam te staan. Zowel Paul-José Mpoku als Mehdi Carcela pakten een rode kaart nadat ze de enkels van een Moeskroen-speler viseerden.


Michel Preud'homme probeerde na de match aanvankelijk hun overtredingen nog goed te praten, maar het Bondsparket is zo vergevingsgezind niet. Maandag maakte de voetbalbond immers bekend welke straffen gevorderd worden voor het duo en die zijn niet mals. Zowel Mpoku als Carcela moet immers een schorsing van drie speeldagen vrezen. Daardoor dreigen ze de toppers tegen Anderlecht en Antwerp (in de beker) te missen, alsook de verplaatsing naar Waasland-Beveren.

UPDATE 10/12
Terwijl Carcela zich schikte in zijn straf, probeerde Mpoku nog een mildere sanctie te bekomen. De middenvelder slaagde echter niet helemaal in die opzet, integendeel: zijn schorsing werd zelfs nog omhoog geschroefd naar vier speeldagen. Aangezien twee daarvan met uitstel zijn, is Mpoku er op de Freethiel wel alweer bij.

Een lichte toegeving van de Geschillencommissie dus, die daarmee aangaf wel oor te hebben naar de excuses van de Congolese international. Vergeleken met het beoogde volledige uitstel van zijn straf blijft het verdict voor Mpoku evenwel zwaar. Hij zal namelijk de topper tegen Anderlecht – en dus het treffen tegen broertje Sambi Lokonga – én de kwartfinale van de beker tegen Antwerp missen. Standard kan wel nog beroep aanteken. 

LEES OOK: Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Terechte straf?

Meest recent

Knaltransfer Khalaili: makelaar reageert op geruchten

Union gaat zonder twijfel weer een hete transferzomer tegemoet. De landskampioen ziet elk jaar weer ...

8
8
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

5
5
Italianen doen boekje open over 'financieel zinkgat' Openda

Juventus krijgt zaterdag in de Serie A het bezoek van staartploeg Pisa en zal hopen dat het na een ...

32
32
Vermant voorspelt: raast Club door rest van competitie?

De titelstrijd in de Jupiler Pro League werd vorig weekend weer een beetje spannender. Leider Union ...

135
135
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer voor Club, Barça kiest nieuwe spits'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

142
142
KV Mechelen klaar voor oorlog: ambitieuze woorden

KV Mechelen staat met één been in Play-Off 1. Malinwa staat er plots zeer goed voor om ...

92
92
‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

26
26
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

108
108
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

73
73
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

54
54
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

315
315
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

55
55
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

106
106
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

46
46
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

128
128
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

131
131
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

82
82
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

212
212
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

220
220
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

625
625
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

110
110
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

176
176
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

44
44
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

412
412
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

202
202

Meer sportnieuws