Mpoku vangt bot en kent zwaar verdict voor rode kaart in Moeskroen

door
Mpoku vangt bot en kent zwaar verdict voor rode kaart in Moeskroen

Standard beleefde zondag in Moeskroen weer een woelige wedstrijd. Het sleepte in blessuretijd pas een punt uit de brand, nadat het met negen man kwam te staan. Zowel Paul-José Mpoku als Mehdi Carcela pakten een rode kaart nadat ze de enkels van een Moeskroen-speler viseerden.


Michel Preud'homme probeerde na de match aanvankelijk hun overtredingen nog goed te praten, maar het Bondsparket is zo vergevingsgezind niet. Maandag maakte de voetbalbond immers bekend welke straffen gevorderd worden voor het duo en die zijn niet mals. Zowel Mpoku als Carcela moet immers een schorsing van drie speeldagen vrezen. Daardoor dreigen ze de toppers tegen Anderlecht en Antwerp (in de beker) te missen, alsook de verplaatsing naar Waasland-Beveren.

UPDATE 10/12
Terwijl Carcela zich schikte in zijn straf, probeerde Mpoku nog een mildere sanctie te bekomen. De middenvelder slaagde echter niet helemaal in die opzet, integendeel: zijn schorsing werd zelfs nog omhoog geschroefd naar vier speeldagen. Aangezien twee daarvan met uitstel zijn, is Mpoku er op de Freethiel wel alweer bij.

Een lichte toegeving van de Geschillencommissie dus, die daarmee aangaf wel oor te hebben naar de excuses van de Congolese international. Vergeleken met het beoogde volledige uitstel van zijn straf blijft het verdict voor Mpoku evenwel zwaar. Hij zal namelijk de topper tegen Anderlecht – en dus het treffen tegen broertje Sambi Lokonga – én de kwartfinale van de beker tegen Antwerp missen. Standard kan wel nog beroep aanteken. 

LEES OOK: Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

Terechte straf?

Meest recent

Mazzu haalt snoeihard uit naar zijn eigen spelers

OH Leuven deed vorige week nog een uitstekende zaak door te gaan winnen in Charleroi, maar staat nu ...

19
19
Cinel strooit met lof nadat Cercle eindelijk nog eens wint

De voorbije maanden verzeilde Cercle Brugge in een diepe crisis. Het bleef maar liefst vier maanden ...

16
16
Hey duidt belangrijk verschil aan bij Anderlecht

Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om de topper op het veld van Antwerp naar zijn hand te ...

84
84
Marokko opent Africa Cup met zege na geweldige goal

Zondagavond is de Africa Cup van start gegaan. In de openingswedstrijd wist gastland en topfavoriet ...

38
38
Antwerp baalt als stekker: "We laten het liggen"

Antwerp maakte de voorbije weken een straffe opmars met zeges tegen Club Brugge, Genk en AA Gent. ...

111
111
Hasi slaat en zalft: "Op dat vlak een vooruitgang"

De topper van zondagavond tussen Antwerp en Anderlecht heeft spektakel opgeleverd. De Great Old leek ...

137
137
Gerkens loodst Cercle naar eerste zege in 4 maanden(!)

Na vier maanden is Cercle Brugge er eindelijk nog eens in geslaagd om een wedstrijd te winnen. De ...

74
74
Degreef legt sfeervolle Bosuil alsnog het zwijgen op

Om 18u30 stond de topper tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht op het programma. In een ...

293
293
Vanaken verklapt impact van Leko bij Club Brugge

Club Brugge won verdiend met 2-1 van AA Gent, maar echt overtuigen deden de Bruggelingen ook niet. ...

432
432
Vanderbiest looft: "Eén van de best voetballende ploegen"

Bij STVV blijft het droomseizoen duren. De Kanaries wonnen met 1-0 van KV Mechelen en de top zes ...

83
83
Kompany wint vlot met Bayern, Man Utd onderuit

In de Bundesliga en Premier League stonden er twee matchen op het programma. Bayern München ...

25
25
Anderlecht overklast op de Bosuil: één man krijgt volle laag

Royal Antwerp FC neemt het momenteel op tegen RSC Anderlecht. De Great Old heeft RSCA de eerste ...

467
467
'Overmars aan zet: Antwerp dreigt topdeal mis te lopen'

Voor de winterbreak krijgt Antwerp nog Anderlecht en Zulte Waregem over de vloer, maar ook op de ...

113
113
De Mil hard na 0 op 6: pijnpunt AA Gent blootgelegd

Rik De Mil blijft voorlopig wachten op zijn eerste overwinning als hoofdcoach van KAA Gent. Zijn ...

168
168
Leko doet boekje open: saillante details Gent-exit onthuld

Club Brugge won zondagmiddag op eigen veld met 2-1 van AA Gent. Een opsteker voor coach Ivan ...

265
265
Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

FC Barcelona heeft een voor hun bijzonder mooi kalenderjaar op gepaste wijze afgesloten. Zo wonnen ...

34
34
Play-Off I in zicht: STVV klopt KVM in 'Duel der Revelaties'

Een week na de slipper op Anderlecht, heeft STVV in eigen huis aangeknoopt met een belangrijke zege. ...

74
74
Antwerp-Anderlecht: Oosting resoluut, Hasi verrast op middenveld

RSC Anderlecht wil zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie buitenshuis neerzetten. ...

147
147
Nieuwe coach Genk? Simons reageert live voor camera's

KRC Genk wil vlak voor de jaarwissel zijn nieuwe hoofdcoach presenteren. De voorbije dagen leek het ...

2443
2443
Leko haalt zijn gram: "Maar één ploeg wou voetballen"

Amper twee weken na zijn veelbesproken vertrek, heeft Ivan Leko AA Gent opnieuw een loer gedraaid. ...

199
199
Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

579
579
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

275
275
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

12
12
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

221
221
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

705
705

Meer sportnieuws