De Vlieger zet Sonck héérlijk op zijn plaats

door
De Vlieger zet Sonck héérlijk op zijn plaats

Maarten Vandevoordt stond de voorbije twee wedstrijden van KRC Genk onder de lat. Het 17-jarige toptalent kan zich dinsdag tot 'jongste doelman aller tijden' in de Champions League kronen en wordt door heel wat voetbalkenners de hemel in geprezen. Ook Wesley Sonck was lyrisch over de 'Nieuwe Courtois'.


In Extra Time strooide Sonck, die uiteraard actief was al jeugdtrainer bij Genk, met lof richting Maarten Vandevoordt. "Ik heb nog nooit iemand gezien die beter is op zijn leeftijd. Ik heb hem drie jaar bezig gezien in de jeugd van KRC Genk, en hij is gewoon onwaarschijnlijk goed. Super met de voeten en met al de rest. Als je zag hoe zijn verdedigers hem inspeelden tegen Cercle, en hij zich telkens wist te redden. Onwaarschijnlijk", vertelt de ex-spits in het voetbalprogramma.

Al was er toch nog een puntje van kritiek. "Het enige wat hij nog moet gaan doen is zijn haar afknippen. Ik weet niet waarom, maar het staat niet. Ik ben niet de enige bij Genk die er zo over denkt, maar het staat en gaat gewoon niet. Helaas is hij te koppig om te luisteren", besluit Sonck. De opvallende quote van Sonck stuitte trouwens op hoongelach bij de rest van het Extra Time-panel.

UPDATE 10/12
Daags na zijn uitspraak over het kapsel van Vandevoordt, wordt Sonck weer netjes op zijn plaats gezet door Geert De Vlieger. Zijn collega-analist deelde via Twitter een foto van de ex-spits toen hij als speler zelf met een lange coupe rondliep. "Inderdaad Wesley, niet iedereen staat met lang haar", dolde de voormalige doelman.

LEES OOK: Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Wie vindt u de beste analist?

Meest recent

Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

20
20
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

9
9
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

42
42
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

114
114
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

21
21
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

180
180
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

168
168
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

80
80
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

94
94
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

251
251
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

47
47
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

127
127
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

221
221
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

347
347
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

134
134
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

76
76
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

61
61
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

66
66
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

167
167
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

153
153
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

395
395
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

84
84
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

37
37
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

148
148
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

181
181

Meer sportnieuws