Terug richting Europese top? United en Milan hebben alles in eigen handen

215 stemmen
Terug richting Europese top?  United en Milan hebben alles in eigen handen

Manchester United en AC Milan behoorden enkele jaren geleden nog tot dé grootmachten van het Europese voetbal. Ondertussen is de ene al wat dieper in een crisis beland dan de andere, en werken beide ploegen steevast aan een terugkeer op het allerhoogste niveau.


Manchester United

De Mancunians behaalden hun laatste titel in 2013 onder leiding van Sir Alex Ferguson. Sinds het vertrek van de Schotse grootmeester werden er amper nog hoogtepunten toegevoegd aan het grootse palmares van de Noord-Engelsen. Ole Gunnar Solskjaer is inmiddels de man geworden die United terug naar de top moet brengen, en de voortekenen lijken alvast gunstig.

Vorig weekend won United nog de stadsderby tegen City. Een zege die net iets meer wil zeggen dan het lijkt. De blessuregolf is zo goed als voorbij bij de Mancunians, en de grote talenten lijken eindelijk op te staan.

Met Marcus Rashford, Daniel James en Anthony Martial hebben de Noord-Engelsen een voorlinie met heel wat toekomstmuziek. Indien het drietal fit is zijn er weinig ploegen die over zulk jong en aanvallend geweld beschikken. Het middenveld met McTominay, Fred en Lingard wacht dan wel weer op een kwaliteitsinjectie. Zeker omdat Paul Pogba mogelijk andere oorden opzoekt in de zomer. Op verdedigend vlak is er dan wel weer het meeste werk aan de winkel voor Solskjaer en co. Maguire kan voorlopig zijn gigantisch transferbedrag niet waarmaken, en Lindelof en Shaw tonen nog teveel foutjes. Dalot en Wan-Bissaka moeten dan weer de oplossing zijn voor de toekomst op de rechtsbackpositie.

Al bij al kunnen we stellen dat Manchester United alles in huis heeft om weer de top van Europa te bereiken. Mits enkele gerichte versterkingen beschikken de Mancunians over een uitstekende ploeg mét de nodige toptalenten voor de toekomst.

AC Milan

Net als Manchester United is AC Milan een ploeg die de laatste jaren amper nog een prijs in de wacht sleepte. De Rossoneri behaalden hun laatste Scudetto in 2011, en zakten sindsdien naar middenmoot van de Serie A.

Sinds enkele weken is Stefano Pioli de nieuwe hoofdtrainer van Milan. De fans verafschuwden de keuze voor de ex-trainer van Internazionale, maar ondertussen lijkt de Italiaan eindelijk een systeem gevonden te hebben waardoor Milan terug punten pakt. Een 7 op 9 in de laatste drie wedstrijden lijkt het begin van een remonte van de Italiaanse grootheid.

Met jonge talenten als Donnarumma, Romagnoli, Calabria, Kessié, Bennacer en Leao heeft Milan genoeg in huis om het de komende jaren terug heel goed te gaan doen. Gecombineerd met routiniers als Giacomo Bonaventura, Lucas Biglia (en misschien in de nabije toekomst Zlatan Ibrahimovic) lijkt het de perfecte mix te kunnen worden tussen jong en oud geweld.

Daarnaast is de kans groot dat de ploeg uit de modestad binnenkort wordt overgenomen door Bernard Arnault. De steenrijke Fransman wil van Milan zijn nieuwe speeltje maken en de ploeg met de nodige financiële injecties terug naar de wereldtop brengen. Het geeft de Milan-fans bijzonder veel hoop, en dat hebben ze ook nodig.

LEES OOK: 'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Zullen beide clubs ooit terugkeren aan de Europese top?

Meest recent

Ngoy reageert aangeslagen na rode kaart tegen Iran

De Rode Duivels moeten nog vol aan de bak tegen Nieuw-Zeeland. Na het gelijkspel tegen Egypte en ...

6
6
Julian Alvarez laat WK daveren met heuse transferbom

Titelverdediger Argentinië heeft zich maandag geplaatst voor de volgende ronde van het WK na ...

9
9
Radja breekt lans voor Duivel: "Hij vecht wél voor zijn plek"

Ook in de tweede wedstrijd op het WK 2026 bleven de Rode Duivels onder de verwachtingen. Na een al ...

60
60
Pijnlijke onthulling assistent Garcia: Vanden Borre fulmineert

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

207
207
'Club in lastig transferparket: United komt aankloppen'

Dat Club Brugge deze transferzomer enkele sterkhouders zal verliezen lijkt onvermijdelijk, maar men ...

241
241
Rudi Garcia op weg naar ondergang? "Ik vrees ervoor"

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

179
179
"Als België serieus genomen wil worden ..." - topanalist messcherp

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

322
322
'Garcia grijpt drastisch in: totale WK-wending Vanaken'

De Rode Duivels staan zaterdagochtend onder aanzienlijke druk voor hun laatste WK-groepsmatch tegen ...

528
528
WK-bom ontploft al voor slotmatch: zware gevolgen Garcia

Het WK is nog maar net bezig, maar Rudi Garcia zit al volop in een storm. De rust rond de Rode ...

396
396
Jordanië in rouw: comeback Algerije verbrodt grote WK-stunt

Jordanië is er dinsdagochtend niet in geslaagd zijn eerste punten ooit op het WK te pakken. ...

36
36
'Kompany in zijn nopjes: Bayern legt monstercontract klaar'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

244
244
'Anderlecht op zucht van trainer: onverwachte naam op komst'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

692
692
Topspitsen aan kanon: Mbappé en Haaland heersen in Groep I

Groep I van het wereldkampioenschap wordt momenteel gedomineerd door twee absolute topspitsen. Zowel ...

67
67
Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

287
287
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

364
364
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

254
254
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

223
223
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

251
251
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

650
650
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

121
121
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

293
293
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

342
342
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

375
375
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

621
621
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

447
447

Meer sportnieuws