Terug richting Europese top? United en Milan hebben alles in eigen handen

215 stemmen
Terug richting Europese top?  United en Milan hebben alles in eigen handen

Manchester United en AC Milan behoorden enkele jaren geleden nog tot dé grootmachten van het Europese voetbal. Ondertussen is de ene al wat dieper in een crisis beland dan de andere, en werken beide ploegen steevast aan een terugkeer op het allerhoogste niveau.


Manchester United

De Mancunians behaalden hun laatste titel in 2013 onder leiding van Sir Alex Ferguson. Sinds het vertrek van de Schotse grootmeester werden er amper nog hoogtepunten toegevoegd aan het grootse palmares van de Noord-Engelsen. Ole Gunnar Solskjaer is inmiddels de man geworden die United terug naar de top moet brengen, en de voortekenen lijken alvast gunstig.

Vorig weekend won United nog de stadsderby tegen City. Een zege die net iets meer wil zeggen dan het lijkt. De blessuregolf is zo goed als voorbij bij de Mancunians, en de grote talenten lijken eindelijk op te staan.

Met Marcus Rashford, Daniel James en Anthony Martial hebben de Noord-Engelsen een voorlinie met heel wat toekomstmuziek. Indien het drietal fit is zijn er weinig ploegen die over zulk jong en aanvallend geweld beschikken. Het middenveld met McTominay, Fred en Lingard wacht dan wel weer op een kwaliteitsinjectie. Zeker omdat Paul Pogba mogelijk andere oorden opzoekt in de zomer. Op verdedigend vlak is er dan wel weer het meeste werk aan de winkel voor Solskjaer en co. Maguire kan voorlopig zijn gigantisch transferbedrag niet waarmaken, en Lindelof en Shaw tonen nog teveel foutjes. Dalot en Wan-Bissaka moeten dan weer de oplossing zijn voor de toekomst op de rechtsbackpositie.

Al bij al kunnen we stellen dat Manchester United alles in huis heeft om weer de top van Europa te bereiken. Mits enkele gerichte versterkingen beschikken de Mancunians over een uitstekende ploeg mét de nodige toptalenten voor de toekomst.

AC Milan

Net als Manchester United is AC Milan een ploeg die de laatste jaren amper nog een prijs in de wacht sleepte. De Rossoneri behaalden hun laatste Scudetto in 2011, en zakten sindsdien naar middenmoot van de Serie A.

Sinds enkele weken is Stefano Pioli de nieuwe hoofdtrainer van Milan. De fans verafschuwden de keuze voor de ex-trainer van Internazionale, maar ondertussen lijkt de Italiaan eindelijk een systeem gevonden te hebben waardoor Milan terug punten pakt. Een 7 op 9 in de laatste drie wedstrijden lijkt het begin van een remonte van de Italiaanse grootheid.

Met jonge talenten als Donnarumma, Romagnoli, Calabria, Kessié, Bennacer en Leao heeft Milan genoeg in huis om het de komende jaren terug heel goed te gaan doen. Gecombineerd met routiniers als Giacomo Bonaventura, Lucas Biglia (en misschien in de nabije toekomst Zlatan Ibrahimovic) lijkt het de perfecte mix te kunnen worden tussen jong en oud geweld.

Daarnaast is de kans groot dat de ploeg uit de modestad binnenkort wordt overgenomen door Bernard Arnault. De steenrijke Fransman wil van Milan zijn nieuwe speeltje maken en de ploeg met de nodige financiële injecties terug naar de wereldtop brengen. Het geeft de Milan-fans bijzonder veel hoop, en dat hebben ze ook nodig.

LEES OOK: 'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Zullen beide clubs ooit terugkeren aan de Europese top?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

110
110
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

246
246
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

962
962
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

107
107
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

156
156
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

75
75
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

71
71
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

39
39
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

166
166
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

202
202
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

158
158
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

27
27
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

297
297
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

247
247
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

388
388
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

204
204
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

865
865
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

523
523
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws