Terug richting Europese top? United en Milan hebben alles in eigen handen

door
Terug richting Europese top?  United en Milan hebben alles in eigen handen

Manchester United en AC Milan behoorden enkele jaren geleden nog tot dé grootmachten van het Europese voetbal. Ondertussen is de ene al wat dieper in een crisis beland dan de andere, en werken beide ploegen steevast aan een terugkeer op het allerhoogste niveau.


Manchester United

De Mancunians behaalden hun laatste titel in 2013 onder leiding van Sir Alex Ferguson. Sinds het vertrek van de Schotse grootmeester werden er amper nog hoogtepunten toegevoegd aan het grootse palmares van de Noord-Engelsen. Ole Gunnar Solskjaer is inmiddels de man geworden die United terug naar de top moet brengen, en de voortekenen lijken alvast gunstig.

Vorig weekend won United nog de stadsderby tegen City. Een zege die net iets meer wil zeggen dan het lijkt. De blessuregolf is zo goed als voorbij bij de Mancunians, en de grote talenten lijken eindelijk op te staan.

Met Marcus Rashford, Daniel James en Anthony Martial hebben de Noord-Engelsen een voorlinie met heel wat toekomstmuziek. Indien het drietal fit is zijn er weinig ploegen die over zulk jong en aanvallend geweld beschikken. Het middenveld met McTominay, Fred en Lingard wacht dan wel weer op een kwaliteitsinjectie. Zeker omdat Paul Pogba mogelijk andere oorden opzoekt in de zomer. Op verdedigend vlak is er dan wel weer het meeste werk aan de winkel voor Solskjaer en co. Maguire kan voorlopig zijn gigantisch transferbedrag niet waarmaken, en Lindelof en Shaw tonen nog teveel foutjes. Dalot en Wan-Bissaka moeten dan weer de oplossing zijn voor de toekomst op de rechtsbackpositie.

Al bij al kunnen we stellen dat Manchester United alles in huis heeft om weer de top van Europa te bereiken. Mits enkele gerichte versterkingen beschikken de Mancunians over een uitstekende ploeg mét de nodige toptalenten voor de toekomst.

AC Milan

Net als Manchester United is AC Milan een ploeg die de laatste jaren amper nog een prijs in de wacht sleepte. De Rossoneri behaalden hun laatste Scudetto in 2011, en zakten sindsdien naar middenmoot van de Serie A.

Sinds enkele weken is Stefano Pioli de nieuwe hoofdtrainer van Milan. De fans verafschuwden de keuze voor de ex-trainer van Internazionale, maar ondertussen lijkt de Italiaan eindelijk een systeem gevonden te hebben waardoor Milan terug punten pakt. Een 7 op 9 in de laatste drie wedstrijden lijkt het begin van een remonte van de Italiaanse grootheid.

Met jonge talenten als Donnarumma, Romagnoli, Calabria, Kessié, Bennacer en Leao heeft Milan genoeg in huis om het de komende jaren terug heel goed te gaan doen. Gecombineerd met routiniers als Giacomo Bonaventura, Lucas Biglia (en misschien in de nabije toekomst Zlatan Ibrahimovic) lijkt het de perfecte mix te kunnen worden tussen jong en oud geweld.

Daarnaast is de kans groot dat de ploeg uit de modestad binnenkort wordt overgenomen door Bernard Arnault. De steenrijke Fransman wil van Milan zijn nieuwe speeltje maken en de ploeg met de nodige financiële injecties terug naar de wereldtop brengen. Het geeft de Milan-fans bijzonder veel hoop, en dat hebben ze ook nodig.

LEES OOK: Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

Zullen beide clubs ooit terugkeren aan de Europese top?

Meest recent

Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

9
9
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

19
19
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

25
25
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

172
172
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

71
71
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

166
166
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

160
160
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

195
195
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

428
428
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

264
264
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

125
125
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

424
424
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

122
122
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

90
90
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

171
171
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

416
416
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

87
87
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

91
91
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

23
23
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

78
78
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

104
104
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

149
149
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

363
363
Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Kevin De Bruyne ging afgelopen zomer van Manchester City naar Napoli. De middenvelder werd ook ...

118
118

Meer sportnieuws