Terug richting Europese top? United en Milan hebben alles in eigen handen

door
Terug richting Europese top?  United en Milan hebben alles in eigen handen

Manchester United en AC Milan behoorden enkele jaren geleden nog tot dé grootmachten van het Europese voetbal. Ondertussen is de ene al wat dieper in een crisis beland dan de andere, en werken beide ploegen steevast aan een terugkeer op het allerhoogste niveau.


Manchester United

De Mancunians behaalden hun laatste titel in 2013 onder leiding van Sir Alex Ferguson. Sinds het vertrek van de Schotse grootmeester werden er amper nog hoogtepunten toegevoegd aan het grootse palmares van de Noord-Engelsen. Ole Gunnar Solskjaer is inmiddels de man geworden die United terug naar de top moet brengen, en de voortekenen lijken alvast gunstig.

Vorig weekend won United nog de stadsderby tegen City. Een zege die net iets meer wil zeggen dan het lijkt. De blessuregolf is zo goed als voorbij bij de Mancunians, en de grote talenten lijken eindelijk op te staan.

Met Marcus Rashford, Daniel James en Anthony Martial hebben de Noord-Engelsen een voorlinie met heel wat toekomstmuziek. Indien het drietal fit is zijn er weinig ploegen die over zulk jong en aanvallend geweld beschikken. Het middenveld met McTominay, Fred en Lingard wacht dan wel weer op een kwaliteitsinjectie. Zeker omdat Paul Pogba mogelijk andere oorden opzoekt in de zomer. Op verdedigend vlak is er dan wel weer het meeste werk aan de winkel voor Solskjaer en co. Maguire kan voorlopig zijn gigantisch transferbedrag niet waarmaken, en Lindelof en Shaw tonen nog teveel foutjes. Dalot en Wan-Bissaka moeten dan weer de oplossing zijn voor de toekomst op de rechtsbackpositie.

Al bij al kunnen we stellen dat Manchester United alles in huis heeft om weer de top van Europa te bereiken. Mits enkele gerichte versterkingen beschikken de Mancunians over een uitstekende ploeg mét de nodige toptalenten voor de toekomst.

AC Milan

Net als Manchester United is AC Milan een ploeg die de laatste jaren amper nog een prijs in de wacht sleepte. De Rossoneri behaalden hun laatste Scudetto in 2011, en zakten sindsdien naar middenmoot van de Serie A.

Sinds enkele weken is Stefano Pioli de nieuwe hoofdtrainer van Milan. De fans verafschuwden de keuze voor de ex-trainer van Internazionale, maar ondertussen lijkt de Italiaan eindelijk een systeem gevonden te hebben waardoor Milan terug punten pakt. Een 7 op 9 in de laatste drie wedstrijden lijkt het begin van een remonte van de Italiaanse grootheid.

Met jonge talenten als Donnarumma, Romagnoli, Calabria, Kessié, Bennacer en Leao heeft Milan genoeg in huis om het de komende jaren terug heel goed te gaan doen. Gecombineerd met routiniers als Giacomo Bonaventura, Lucas Biglia (en misschien in de nabije toekomst Zlatan Ibrahimovic) lijkt het de perfecte mix te kunnen worden tussen jong en oud geweld.

Daarnaast is de kans groot dat de ploeg uit de modestad binnenkort wordt overgenomen door Bernard Arnault. De steenrijke Fransman wil van Milan zijn nieuwe speeltje maken en de ploeg met de nodige financiële injecties terug naar de wereldtop brengen. Het geeft de Milan-fans bijzonder veel hoop, en dat hebben ze ook nodig.

LEES OOK: PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

Zullen beide clubs ooit terugkeren aan de Europese top?

Meest recent

Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

36
36
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

69
69
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

97
97
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

35
35
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

131
131
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

58
58
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

127
127
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

65
65
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

115
115
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

31
31
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

146
146
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

569
569
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

174
174
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

496
496
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

89
89
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

485
485
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

135
135
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

54
54
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

365
365
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

141
141
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

285
285
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

315
315
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

814
814
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

99
99
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

228
228

Meer sportnieuws