Terug richting Europese top? United en Milan hebben alles in eigen handen

215 stemmen
Terug richting Europese top?  United en Milan hebben alles in eigen handen

Manchester United en AC Milan behoorden enkele jaren geleden nog tot dé grootmachten van het Europese voetbal. Ondertussen is de ene al wat dieper in een crisis beland dan de andere, en werken beide ploegen steevast aan een terugkeer op het allerhoogste niveau.


Manchester United

De Mancunians behaalden hun laatste titel in 2013 onder leiding van Sir Alex Ferguson. Sinds het vertrek van de Schotse grootmeester werden er amper nog hoogtepunten toegevoegd aan het grootse palmares van de Noord-Engelsen. Ole Gunnar Solskjaer is inmiddels de man geworden die United terug naar de top moet brengen, en de voortekenen lijken alvast gunstig.

Vorig weekend won United nog de stadsderby tegen City. Een zege die net iets meer wil zeggen dan het lijkt. De blessuregolf is zo goed als voorbij bij de Mancunians, en de grote talenten lijken eindelijk op te staan.

Met Marcus Rashford, Daniel James en Anthony Martial hebben de Noord-Engelsen een voorlinie met heel wat toekomstmuziek. Indien het drietal fit is zijn er weinig ploegen die over zulk jong en aanvallend geweld beschikken. Het middenveld met McTominay, Fred en Lingard wacht dan wel weer op een kwaliteitsinjectie. Zeker omdat Paul Pogba mogelijk andere oorden opzoekt in de zomer. Op verdedigend vlak is er dan wel weer het meeste werk aan de winkel voor Solskjaer en co. Maguire kan voorlopig zijn gigantisch transferbedrag niet waarmaken, en Lindelof en Shaw tonen nog teveel foutjes. Dalot en Wan-Bissaka moeten dan weer de oplossing zijn voor de toekomst op de rechtsbackpositie.

Al bij al kunnen we stellen dat Manchester United alles in huis heeft om weer de top van Europa te bereiken. Mits enkele gerichte versterkingen beschikken de Mancunians over een uitstekende ploeg mét de nodige toptalenten voor de toekomst.

AC Milan

Net als Manchester United is AC Milan een ploeg die de laatste jaren amper nog een prijs in de wacht sleepte. De Rossoneri behaalden hun laatste Scudetto in 2011, en zakten sindsdien naar middenmoot van de Serie A.

Sinds enkele weken is Stefano Pioli de nieuwe hoofdtrainer van Milan. De fans verafschuwden de keuze voor de ex-trainer van Internazionale, maar ondertussen lijkt de Italiaan eindelijk een systeem gevonden te hebben waardoor Milan terug punten pakt. Een 7 op 9 in de laatste drie wedstrijden lijkt het begin van een remonte van de Italiaanse grootheid.

Met jonge talenten als Donnarumma, Romagnoli, Calabria, Kessié, Bennacer en Leao heeft Milan genoeg in huis om het de komende jaren terug heel goed te gaan doen. Gecombineerd met routiniers als Giacomo Bonaventura, Lucas Biglia (en misschien in de nabije toekomst Zlatan Ibrahimovic) lijkt het de perfecte mix te kunnen worden tussen jong en oud geweld.

Daarnaast is de kans groot dat de ploeg uit de modestad binnenkort wordt overgenomen door Bernard Arnault. De steenrijke Fransman wil van Milan zijn nieuwe speeltje maken en de ploeg met de nodige financiële injecties terug naar de wereldtop brengen. Het geeft de Milan-fans bijzonder veel hoop, en dat hebben ze ook nodig.

LEES OOK: Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Zullen beide clubs ooit terugkeren aan de Europese top?

Meest recent

'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

14
14
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

22
22
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

13
13
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

36
36
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

48
48
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

47
47
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

121
121
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

238
238
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

872
872
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

195
195
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

97
97
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

187
187
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

101
101
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

285
285
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

110
110
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

559
559
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

556
556
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

430
430
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

985
985
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

235
235
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

294
294
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

457
457
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

60
60
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

607
607
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

241
241

Meer sportnieuws