"Vercauteren is terecht tevreden als er geen goal wordt geslikt"

door

Nog maar eens een droge 0-0 en, erger nog, andermaal te weinig kansen om echt aanspraak te maken op meer. Anderlecht kon tegen Charleroi opnieuw niet overtuigen en staat almaar verder van de beoogde opmars richting PO I. Op de koop toe begint het publiek zich steeds meer te ergeren.


Zo werd zondag de vervanging van Alexis Saelemaekers in het slot op een laaiend fluitconcert onthaald, en dat terwijl met Yari Verschaeren nochtans een van hun lievelingen het terrein mocht betreden. De Paars-Witte fans wouden dan ook vooral hekelen dat Frank Vercauteren zo lang wachtte om in te grijpen, dat er een offensieve pion van het veld werd gehaald hielp evenmin om de gemoederen te kalmeren. In tegenstelling tot hun coach zagen zij hun team namelijk liever een ultieme poging wagen om alsnog de broodnodige drie punten in de wacht te slepen.

Volgens Peter Vandenbempt valt de ingreep van Vercauteren echter best te begrijpen. "Anderlecht kreeg met Charleroi een ploeg in vorm tegenover zich en moest dat ook nog eens doen met het jongste elftal ooit, gemiddeld niet eens 21 jaar. Zonder de spelers die gehaald waren om al die talenten te begeleiden, zoals Kompany, Nasri en Chadli", aldus de commentator/analist bij Sporza. "We stellen ook al enkele weken vast dat niet al die jongeren het niveau hebben, nu zeker nog niet en misschien ook op termijn niet. Dan lijkt het mij dat Vercauteren terecht tevreden is als er geen goal wordt geslikt."

LEES OOK: Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

Akkoord met Vandenbempt?

Meest recent

Nieuwe details DAZN-twist: VRT overweegt drastische actie

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal is een nieuw hoofdstuk rijker. Donderdag ...

18
18
'Kompany geeft persoonlijke zegen: monstertransfer Bayern'

Bayern München heeft een droomweek achter de rug. Afgelopen zondag werd de Duitse titel binnen ...

51
51
'Engelse grootmachten kloppen aan bij Club Brugge'

Dankzij de ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen, en het puntenverlies van Union, blijft Club Brugge in ...

107
107
AA Gent slijpt messen voor pittig weerzien met Leko

AA Gent ontpopt zich stilaan tot luis in de pels van Union, want net als in de reguliere competitie ...

119
119
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

79
79
'Goto pakt koffers en neemt afscheid van Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

250
250
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

270
270
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

165
165
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

120
120
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

437
437
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

93
93
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

153
153
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

145
145
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

74
74
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

76
76
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

83
83
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

254
254
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

199
199
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

334
334
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

507
507
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

215
215
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

402
402
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

61
61
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

188
188
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

176
176

Meer sportnieuws