EXCLUSIEF: "Murillo kan zeker slagen, maar is soms een frustrerende speler"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht heeft één wintertransfer al afgerond met de komst van Michael Amir Murillo. De 23-jarige rechterflankspeler komt voor 680.000 euro over van New York RedBulls en wij polsten bij de Amerikaanse voetbaljournalist Charles Boehm naar de kwaliteiten en de gebreken van de speler.


Bij Anderlecht moet Derrick Luckassen depanneren op rechts, terwijl hij een centrale verdediger is. Murillo voelt zich alvast goed thuis op de flank. "Murillo is een moderne rechtsvoetige flankspeler die voornamelijk op de rechtsachter speelt. Het is iemand die ook de hele flank kan bestrijken (in een 3-5-2 bv., nvdr.). Hij is een atletische speler die aanvallend is ingesteld. Zijn transfer? Hij was heel erg gefocust op een transfer naar Europa”, laat Boehm weten aan onze redactie.


Veel talent

Uiteraard zijn er nog de nodige werkpunten, laat Boehm weten. "Er waren wat geruchten over problemen met zijn attitude en dan vooral over zijn trainingsijver. En voor zover ik weet is hij de Engelse taal niet machtig." Dat laatste is opvallend, want Murillo speelde toch sinds februari 2017 voor New York RB. Murillo liet zich de laatste weken van het seizoen blijkbaar wat gaan omdat hij naar Europa wenste te verhuizen. Zijn focus werd minder en de laatste wedstrijden was hij een invaller bij zijn team.

"Dit seizoen verloor hij aan het einde zijn basisplaats en in 2020 zou zijn contract aflopen, daarom dat New York Red Bulls wellicht besloot dat het best was om hem nu te verkopen. Het is een speler met veel talent, maar hij kan soms voor frustraties zorgen met zijn spel. Murillo heeft weliswaar de kwaliteiten om bij Anderlecht te slagen, zeker als je ziet hoe Andy Najar zich daar heeft ontwikkeld."

Claudio Reulens

LEES OOK: De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Gaat hij slagen bij RSCA?

Meest recent

'Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club informeert'

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

17
17
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

30
30
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

67
67
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

59
59
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

181
181
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

294
294
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

127
127
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

176
176
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

232
232
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

417
417
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

266
266
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

83
83
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

745
745
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

227
227
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

258
258
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

232
232
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

107
107
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

68
68
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

177
177
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

555
555
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

250
250
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

105
105
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

454
454
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

594
594
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

67
67

Meer sportnieuws