EXCLUSIEF: "Murillo kan zeker slagen, maar is soms een frustrerende speler"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht heeft één wintertransfer al afgerond met de komst van Michael Amir Murillo. De 23-jarige rechterflankspeler komt voor 680.000 euro over van New York RedBulls en wij polsten bij de Amerikaanse voetbaljournalist Charles Boehm naar de kwaliteiten en de gebreken van de speler.


Bij Anderlecht moet Derrick Luckassen depanneren op rechts, terwijl hij een centrale verdediger is. Murillo voelt zich alvast goed thuis op de flank. "Murillo is een moderne rechtsvoetige flankspeler die voornamelijk op de rechtsachter speelt. Het is iemand die ook de hele flank kan bestrijken (in een 3-5-2 bv., nvdr.). Hij is een atletische speler die aanvallend is ingesteld. Zijn transfer? Hij was heel erg gefocust op een transfer naar Europa”, laat Boehm weten aan onze redactie.


Veel talent

Uiteraard zijn er nog de nodige werkpunten, laat Boehm weten. "Er waren wat geruchten over problemen met zijn attitude en dan vooral over zijn trainingsijver. En voor zover ik weet is hij de Engelse taal niet machtig." Dat laatste is opvallend, want Murillo speelde toch sinds februari 2017 voor New York RB. Murillo liet zich de laatste weken van het seizoen blijkbaar wat gaan omdat hij naar Europa wenste te verhuizen. Zijn focus werd minder en de laatste wedstrijden was hij een invaller bij zijn team.

"Dit seizoen verloor hij aan het einde zijn basisplaats en in 2020 zou zijn contract aflopen, daarom dat New York Red Bulls wellicht besloot dat het best was om hem nu te verkopen. Het is een speler met veel talent, maar hij kan soms voor frustraties zorgen met zijn spel. Murillo heeft weliswaar de kwaliteiten om bij Anderlecht te slagen, zeker als je ziet hoe Andy Najar zich daar heeft ontwikkeld."

Claudio Reulens

LEES OOK: Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Gaat hij slagen bij RSCA?

Meest recent

UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

2
2
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

22
22
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

21
21
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

91
91
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

67
67
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

447
447
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

296
296
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

267
267
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

317
317
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

270
270
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

389
389
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

383
383
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

393
393
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

147
147
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

214
214
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

121
121
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

347
347
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

170
170
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

221
221
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

186
186
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

177
177
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

534
534
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

103
103
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

184
184
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

350
350

Meer sportnieuws