EXCLUSIEF: "Murillo kan zeker slagen, maar is soms een frustrerende speler"

door
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht heeft één wintertransfer al afgerond met de komst van Michael Amir Murillo. De 23-jarige rechterflankspeler komt voor 680.000 euro over van New York RedBulls en wij polsten bij de Amerikaanse voetbaljournalist Charles Boehm naar de kwaliteiten en de gebreken van de speler.


Bij Anderlecht moet Derrick Luckassen depanneren op rechts, terwijl hij een centrale verdediger is. Murillo voelt zich alvast goed thuis op de flank. "Murillo is een moderne rechtsvoetige flankspeler die voornamelijk op de rechtsachter speelt. Het is iemand die ook de hele flank kan bestrijken (in een 3-5-2 bv., nvdr.). Hij is een atletische speler die aanvallend is ingesteld. Zijn transfer? Hij was heel erg gefocust op een transfer naar Europa”, laat Boehm weten aan onze redactie.


Veel talent

Uiteraard zijn er nog de nodige werkpunten, laat Boehm weten. "Er waren wat geruchten over problemen met zijn attitude en dan vooral over zijn trainingsijver. En voor zover ik weet is hij de Engelse taal niet machtig." Dat laatste is opvallend, want Murillo speelde toch sinds februari 2017 voor New York RB. Murillo liet zich de laatste weken van het seizoen blijkbaar wat gaan omdat hij naar Europa wenste te verhuizen. Zijn focus werd minder en de laatste wedstrijden was hij een invaller bij zijn team.

"Dit seizoen verloor hij aan het einde zijn basisplaats en in 2020 zou zijn contract aflopen, daarom dat New York Red Bulls wellicht besloot dat het best was om hem nu te verkopen. Het is een speler met veel talent, maar hij kan soms voor frustraties zorgen met zijn spel. Murillo heeft weliswaar de kwaliteiten om bij Anderlecht te slagen, zeker als je ziet hoe Andy Najar zich daar heeft ontwikkeld."

Claudio Reulens

LEES OOK: Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Gaat hij slagen bij RSCA?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

14
14
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

8
8
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

19
19
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

131
131
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

256
256
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

235
235
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

351
351
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

600
600
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

631
631
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

423
423
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1123
1123
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

677
677
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

438
438
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1069
1069
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

127
127
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

218
218
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

148
148
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

236
236
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

654
654
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

435
435
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

893
893
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1452
1452

Meer sportnieuws