EXCLUSIEF: "Murillo kan zeker slagen, maar is soms een frustrerende speler"

341 stemmen
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht heeft één wintertransfer al afgerond met de komst van Michael Amir Murillo. De 23-jarige rechterflankspeler komt voor 680.000 euro over van New York RedBulls en wij polsten bij de Amerikaanse voetbaljournalist Charles Boehm naar de kwaliteiten en de gebreken van de speler.


Bij Anderlecht moet Derrick Luckassen depanneren op rechts, terwijl hij een centrale verdediger is. Murillo voelt zich alvast goed thuis op de flank. "Murillo is een moderne rechtsvoetige flankspeler die voornamelijk op de rechtsachter speelt. Het is iemand die ook de hele flank kan bestrijken (in een 3-5-2 bv., nvdr.). Hij is een atletische speler die aanvallend is ingesteld. Zijn transfer? Hij was heel erg gefocust op een transfer naar Europa”, laat Boehm weten aan onze redactie.


Veel talent

Uiteraard zijn er nog de nodige werkpunten, laat Boehm weten. "Er waren wat geruchten over problemen met zijn attitude en dan vooral over zijn trainingsijver. En voor zover ik weet is hij de Engelse taal niet machtig." Dat laatste is opvallend, want Murillo speelde toch sinds februari 2017 voor New York RB. Murillo liet zich de laatste weken van het seizoen blijkbaar wat gaan omdat hij naar Europa wenste te verhuizen. Zijn focus werd minder en de laatste wedstrijden was hij een invaller bij zijn team.

"Dit seizoen verloor hij aan het einde zijn basisplaats en in 2020 zou zijn contract aflopen, daarom dat New York Red Bulls wellicht besloot dat het best was om hem nu te verkopen. Het is een speler met veel talent, maar hij kan soms voor frustraties zorgen met zijn spel. Murillo heeft weliswaar de kwaliteiten om bij Anderlecht te slagen, zeker als je ziet hoe Andy Najar zich daar heeft ontwikkeld."

Claudio Reulens

LEES OOK: Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

Gaat hij slagen bij RSCA?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

23
23
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

13
13
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

20
20
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

15
15
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

248
248
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

36
36
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

168
168
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

35
35
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

202
202
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

135
135
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

98
98
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

640
640
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

61
61
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

150
150
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

154
154
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1003
1003
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

64
64
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

630
630
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

425
425
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

816
816
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

797
797
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

129
129
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

475
475
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

786
786
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

379
379

Meer sportnieuws