EXCLUSIEF: "Murillo kan zeker slagen, maar is soms een frustrerende speler"

341
EXCLUSIEF:

RSC Anderlecht heeft één wintertransfer al afgerond met de komst van Michael Amir Murillo. De 23-jarige rechterflankspeler komt voor 680.000 euro over van New York RedBulls en wij polsten bij de Amerikaanse voetbaljournalist Charles Boehm naar de kwaliteiten en de gebreken van de speler.


Bij Anderlecht moet Derrick Luckassen depanneren op rechts, terwijl hij een centrale verdediger is. Murillo voelt zich alvast goed thuis op de flank. "Murillo is een moderne rechtsvoetige flankspeler die voornamelijk op de rechtsachter speelt. Het is iemand die ook de hele flank kan bestrijken (in een 3-5-2 bv., nvdr.). Hij is een atletische speler die aanvallend is ingesteld. Zijn transfer? Hij was heel erg gefocust op een transfer naar Europa”, laat Boehm weten aan onze redactie.


Veel talent

Uiteraard zijn er nog de nodige werkpunten, laat Boehm weten. "Er waren wat geruchten over problemen met zijn attitude en dan vooral over zijn trainingsijver. En voor zover ik weet is hij de Engelse taal niet machtig." Dat laatste is opvallend, want Murillo speelde toch sinds februari 2017 voor New York RB. Murillo liet zich de laatste weken van het seizoen blijkbaar wat gaan omdat hij naar Europa wenste te verhuizen. Zijn focus werd minder en de laatste wedstrijden was hij een invaller bij zijn team.

"Dit seizoen verloor hij aan het einde zijn basisplaats en in 2020 zou zijn contract aflopen, daarom dat New York Red Bulls wellicht besloot dat het best was om hem nu te verkopen. Het is een speler met veel talent, maar hij kan soms voor frustraties zorgen met zijn spel. Murillo heeft weliswaar de kwaliteiten om bij Anderlecht te slagen, zeker als je ziet hoe Andy Najar zich daar heeft ontwikkeld."

Claudio Reulens

LEES OOK: Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

Gaat hij slagen bij RSCA?

Meest recent

‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

2
2
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

1
1
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

32
32
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

37
37
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

121
121
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

45
45
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

142
142
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

229
229
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

37
37
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

291
291
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

240
240
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

105
105
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

166
166
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

23
23
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

71
71
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

44
44
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

111
111
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

99
99
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

36
36
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

30
30
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

502
502
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

85
85
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

19
19

Meer sportnieuws