'Defensieve zorgen dwingen Anderlecht tot transferaanpassing'

door
'Defensieve zorgen dwingen Anderlecht tot transferaanpassing'

RSC Anderlecht bleef zondag tegen Charleroi al voor de zesde keer dit seizoen op een 0-0-gelijkspel steken. Offensief gezien speelde Paars-Wit dan ook een povere match, de beste kansen vielen pas in het slot van de partij. Verdedigend speelden de Brusselaars dan weer wel goed in blok.


En dat is best opmerkelijk want andermaal moest RSCA het met een piepjonge 'nooddefensie' doen. Normaal gezien zouden Vincent Kompany en Philippe Sandler de verdediging moeten dragen. Maar die eerste viel donderdag andermaal geblesseerd uit aan de hamstrings en het is nog maar de vraag wanneer hij zal terugkeren. Anderlecht bekijkt de situatie van de speler-manager dag per dag, maar zijn vorige blessure hield Kompany al aan de kant van eind september tot begin december en toen duurde zijn comeback welgeteld anderhalve match.

Erg geruststellend is dat dus niet, maar dat kan ook gezegd worden over de situatie van Sandler. Afgelopen weekend geraakte bekend dat de Nederlandse huurling van Manchester City allicht onder het mes moet. Maandag moeten verdere onderzoeken daar uitsluitsel over geven en uiteraard volgt nog overleg met zijn moederclub. Maar dat Sandler weken tot maanden buiten strijd zal zijn, lijkt nu al vast te staan.

TRANSFERPLANNEN
Voorlopig moet coach Vercauteren het dus met de 'nooddefensie' doen. Die deed het zondag dus meer dan behoorlijk, maar het is nog maar de vraag hoe zij de nakende reeks van snel opeenvolgende topwedstrijden zal verteren. Volgens Het Laatste Nieuws zorgt de situatie in ieder geval voor een kleine aanpassing aan de transferplannen. Zo zou een nieuwe linksback dé prioriteit worden, meer nog dan een nieuwe spits of andere versterkingen. In het slechtste geval lijkt ook een extra centrale verdediger niet uitgesloten. Op rechts werd Amir Murillo al aangetrokken en blijft men hopen op een rentree van Anthony Vanden Borre.

LEES OOK: Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Anderlecht moet in januari een extra centrale verdediger halen ...

Meest recent

Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

26
26
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

131
131
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

125
125
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

119
119
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

487
487
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

21
21
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

352
352
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

334
334
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

237
237
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

293
293
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

374
374
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

71
71
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

94
94
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

696
696
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

142
142
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

332
332
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

354
354
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

510
510
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

393
393
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

682
682
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

649
649
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

362
362
'Toch geen Klopp? Real legt contact met andere topcoach'

Real Madrid beleeft een moeilijk seizoen. Het moet in LaLiga achtervolgen op rivaal FC Barcelona, ...

118
118
OHL ziet spits vertrekken, Eupen haalt speler uit CL

Maandag sluit de transfermarkt weer zijn deuren en dus zal er in de komende dagen nog heel wat ...

56
56
Stroeykens krijgt raad: vertrek bij Anderlecht dichterbij?

Anderlecht lijkt aan inkomende zijde zijn transferhuiswerk voor deze winter al klaar te hebben met ...

363
363

Meer sportnieuws