'Defensieve zorgen dwingen Anderlecht tot transferaanpassing'

door
'Defensieve zorgen dwingen Anderlecht tot transferaanpassing'

RSC Anderlecht bleef zondag tegen Charleroi al voor de zesde keer dit seizoen op een 0-0-gelijkspel steken. Offensief gezien speelde Paars-Wit dan ook een povere match, de beste kansen vielen pas in het slot van de partij. Verdedigend speelden de Brusselaars dan weer wel goed in blok.


En dat is best opmerkelijk want andermaal moest RSCA het met een piepjonge 'nooddefensie' doen. Normaal gezien zouden Vincent Kompany en Philippe Sandler de verdediging moeten dragen. Maar die eerste viel donderdag andermaal geblesseerd uit aan de hamstrings en het is nog maar de vraag wanneer hij zal terugkeren. Anderlecht bekijkt de situatie van de speler-manager dag per dag, maar zijn vorige blessure hield Kompany al aan de kant van eind september tot begin december en toen duurde zijn comeback welgeteld anderhalve match.

Erg geruststellend is dat dus niet, maar dat kan ook gezegd worden over de situatie van Sandler. Afgelopen weekend geraakte bekend dat de Nederlandse huurling van Manchester City allicht onder het mes moet. Maandag moeten verdere onderzoeken daar uitsluitsel over geven en uiteraard volgt nog overleg met zijn moederclub. Maar dat Sandler weken tot maanden buiten strijd zal zijn, lijkt nu al vast te staan.

TRANSFERPLANNEN
Voorlopig moet coach Vercauteren het dus met de 'nooddefensie' doen. Die deed het zondag dus meer dan behoorlijk, maar het is nog maar de vraag hoe zij de nakende reeks van snel opeenvolgende topwedstrijden zal verteren. Volgens Het Laatste Nieuws zorgt de situatie in ieder geval voor een kleine aanpassing aan de transferplannen. Zo zou een nieuwe linksback dé prioriteit worden, meer nog dan een nieuwe spits of andere versterkingen. In het slechtste geval lijkt ook een extra centrale verdediger niet uitgesloten. Op rechts werd Amir Murillo al aangetrokken en blijft men hopen op een rentree van Anthony Vanden Borre.

LEES OOK: Vandenbempt laat in kaarten kijken: favorietenlijstje Gouden Schoen

Anderlecht moet in januari een extra centrale verdediger halen ...

Meest recent

'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

9
9
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

21
21
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

94
94
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

39
39
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

67
67
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

859
859
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

46
46
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

58
58
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

348
348
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

187
187
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

106
106
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

121
121
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

120
120
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

30
30
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

939
939
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

115
115
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

55
55
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

347
347
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

803
803
Steven Defour breekt: zeldzaam openhartig

Steven Defour heeft sinds zijn afscheid bij KV Mechelen, nu dik twee jaar geleden, gekozen voor de ...

123
123
Kompany na alle ophef: "Ik neem er afstand van"

Vincent Kompany krijgen ze niet snel gek. De trainer van Bayern München kreeg de nodige vragen ...

81
81
'Code rood bij KRC Genk: sterkhouder richting uitgang'

KRC Genk lijkt deze mercato een topspeler te verliezen. De Premier League lijkt steeds harder te ...

409
409
'Antwerp vindt akkoord: miljoenen voor sterkhouder'

Royal Antwerp FC blijft alles verkopen wat verkoopbaar is. De Great Old staat volgens Sky Sports ...

623
623
'Belgische topclub(s) zetten zinnen op goalgetter'

De Belgische topclubs zijn op zoek naar versterking. Eén speler geniet de nodige interesse, ...

272
272
'STVV slaat toe en laat JPL-topclub verweesd achter'

STVV wil alles op alles zetten om zijn plaats in de top zes te behouden én de toekomst voor ...

741
741

Meer sportnieuws