Zwoegend Club Brugge boekt gelukkige zege bij STVV

door
Zwoegend Club Brugge boekt gelukkige zege bij STVV

Een zwoegend Club Brugge heeft vanavond een nieuwe zege aan zijn palmares toegevoegd op het veld van STVV. De Kanaries gaven de leider prima partij maar moesten in de slotfase alsnog hun meerdere erkennen in Blauw-Zwart.

Club Brugge wou vanavond zijn koppositie nog wat verstevigen op het veld van STVV. Club had eerder deze week nog verlengingen nodig op het veld van KV Oostende voor de Croky Cup. De Kanaries pakten vorig weekend verrassend de drie punten op het veld van rivaal Racing Genk maar verloren eerder deze week wel kansloos in de beker op het veld van Zulte Waregem.
Matig Club stelt orde op zaken op slag van rust
Blauw-Zwart was dominant in de openingsfase en kreeg wat halve kansjes via Schrijvers en Diatta, scoren lukte voorlopig niet. Halfweg de eerste periode viel er plots een appel uit de kast voor STVV toen Boli aan de tweede paal een vrije trap in doel frommelde: zowaar 1-0 voor de thuisploeg. Club viel nadien helemaal stil en creëerde zo goed als niets meer. Vlak voor de rust viel er echter ook een bezoekend doelpunt uit de lucht toen Balanta plots teveel ruimte kreeg en de 1-1 tegen de touwen kopte. Zo mocht de leider toch nog met een gelijke stand de kleedkamer opzoeken.

Bij de rust staat het verrassend nog 1-1 op Stayen.
Gelukkige zege voor fiere leider
Ook na de rust bleef STVV goed meedoen en Boli trapte een eerste mogelijkheid binnen het bereik van ex-Kanarie Mignolet. Iets voorbij het uur leek Balanta de bezoekers te verlossen door zijn tweede van de avond voorbij Schmidt te schieten. D'Hondt zag echter een elleboog en keurde de 1-2 af. Uiteindelijk trok Club de overwinning toch nog over de streep toen Ricca op vijf minuten van het einde raak kopte. Een moedig STVV slaagde er nadien niet meer in om te reageren en leed zo een zure nederlaag. Club zet zijn rush richting de landstitel zo gewoon verder.
Scoreverloop:
1-0 (20') Boli, 1-1 (44') Balanta, 1-2 (85') Ricca

LEES OOK: Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

Verdiende zege?

Meest recent

De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

9
9
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

13
13
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

34
34
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

23
23
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

110
110
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

223
223
Ruben Van Gucht zet kijkend Vlaanderen in vuur en vlam

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

26
26
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

132
132
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

28
28
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

60
60
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

83
83
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

83
83
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

436
436
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

228
228
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

166
166
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

147
147
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

315
315
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

43
43
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

90
90
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

246
246
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

36
36
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

92
92
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

144
144
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

219
219
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

84
84

Meer sportnieuws