Wolf pakt eerste zege met Racing Genk tegen stugge hekkensluiter

door
Wolf pakt eerste zege met Racing Genk tegen stugge hekkensluiter

Wolf heeft eindelijk zijn eerste zege geboekt met Racing Genk. De landskampioen had het niet onder de markt met een prima Cercle Brugge maar maakte het verschil met enkele klasse flitsen. De Vereniging blijft zo voorlopig troosteloos laatste.

Cercle Brugge kon vanavond een prima zaak doen in de degradatiestrijd als het thuis won van landskampioen Racing Genk. De Vereniging zou zo op gelijke hoogte komen van concurrent Waasland-Beveren, die vrijdag nog op een zware thuisnederlaag liepen tegen Antwerp. Bij de Limburgers ging coach Wolf dan weer op zoek naar zijn eerste overwinning als T1 van Blauw-Wit.
Cercle moet weer achtervolgen na gelukkig doelpunt Ito
We zagen een evenwichtige openingsfase op Jan Breydel waar de thuisploeg al na een kwartier spelen twee keer moest wisselen nadat Gory en Omolo met blessures naar de kant moesten. Halfweg de eerste periode zorgde Donsah voor de eerste kans, doelman Vandevoordt pareerde. Iets voorbij het halfuur kwam de landskampioen met een gelukje op voorsprong toe Ito via Donsah doelman Hubert vloerde: 0-1 voor Wolf en co. Cercle Brugge kon nadien nog nauwelijks een echte vuist maken en moest met een nipte achterstand de kleedkamer opzoeken.

Werd het eindelijk een eerste zege voor de nieuwe coach van Racing Genk?
Thuisploeg vecht terug maar schiet zichzelf in de voet
Na de rust ging Cercle Brugge verwoed op zoek naar de gelijkmaker, Foster zorgde voor het eerste doelgevaar door na vijf minuten spelen voorlangs te trappen. Een paar minuten later kreeg Hazard een prima kans maar de middenvelder trapte zwak in de handen van doelman Vandevoordt. Aan de overzijde vloog een kopbal van Samatta niet zo ver naast de kooi van Hubert. De Vereniging bleef de betere ploeg en had pech toen Vandevoordt een prima redding in huis had op een lage schuiver van Peeters. De gelijkmaker hing in de lucht en viel ook halfweg weg tweede helft: Somers maakte zijn eerste doelpunt met een afgeweken schot: 1-1. Lang kon de thuisploeg niet genieten van die gelijkmaker want een paar minuten later trapte Berge een afvallende bal knap in doel: 1-2 en een nieuwe Genkse voorsprong. Cercle Brugge vocht nog voor wat het waard was maar kwam finaal tekort. Zo pakt Hannes Wolf zijn eerste zege als T1 van de landskampioen.
Scoreverloop:
0-1 (33') Ito, 1-1 (65') Somers

LEES OOK: ‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

Zal Cercle zich nog redden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

13
13
Vanderbiest over cruciale topper: "Dan doe je helemaal mee"

KV Mechelen verloor met 3-0 op het veld van Union SG. De Maneblussers zagen RSC Anderlecht zo een ...

31
31
Verschaeren reageert op opstootjes: “Dit hoort erbij”

Yari Verschaeren speelt zeker geen onaardige Play-Offs. De aanvallende middenvelder deed het goed ...

43
43
'De Roeck op weg naar comeback in JPL'

Gaat Club NXT weer op zoek moeten gaan naar een nieuwe trainer? De kans is zeker aanwezig, want ...

123
123
Diepe emoties: kampioen Flick vecht tegen tranen na overlijden vader

FC Barcelona kroonde zich zondagavond tot kampioen uitgerekend in de Clasico tegen aartsrivaal Real ...

43
43
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

125
125
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

294
294
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

333
333
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

492
492
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

101
101
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

354
354
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

249
249
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

287
287
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

261
261
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

49
49
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

76
76
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

200
200
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

151
151
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

56
56
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

141
141
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

197
197
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

134
134
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

192
192
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

249
249
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

269
269

Meer sportnieuws