AA Gent bouwt verder aan thuisreputatie met eenvoudige zege tegen Essevee

110
AA Gent bouwt verder aan thuisreputatie met eenvoudige zege tegen Essevee

Met twee doelpunten binnen het eerste halfuur heeft AA Gent thuis relatief eenvoudig gewonnen van Zulte Waregem. De bezoekers krijgen KV Mechelen weer naast zich in de strijd om Play-Off I.

Zulte Waregem voetbalde zich vorig weekend richting Play-Off I en wist al voor deze wedstrijd dat het minimum op gelijke hoogte zou blijven van KV Mechelen. Coach Dury bracht met Bossut, De Fauw en Oberlin drie nieuwe namen aan de aftrap, in vergelijking met de gewonnen bekerwedstrijd tegen STVV. AA Gent van zijn kant wou graag de bekernederlaag bij Charleroi doorspoelen. Thorup wisselde zijn elftal slechts op één plaats: Owusu kwam in de plaats van Verstraete.
Zwierige thuisploeg maakt snel korte metten met Essevee
De thuisploeg nam een kanonstart want na amper twee minuten spelen knalde Bezus de bal al staalhard in doel: 1-0 voor de Buffalo's. Halfweg de eerste periode reageerde Essevee met een kans voor Bruno, die doelman Kaminski tot een knappe parade dwong. AA Gent behield wel steeds de controle en nog voor er een halfuur gespeeld was maakte Jaremtsjoek er, na een knappe assist van Odjija, 2-0 van. Zulte Waregem leek voor de rust nog terug in de wedstrijd te komen na een doelpunt van Larin maar de Canadees liep buitenspel. Aan de overzijde verzuimde Depoitre dan weer om er 3-0 van te maken. Uiteindelijk bleef het voorlopig bij een dubbele Gentse voorsprong bij de rust.

Man-in-vorm Jaremtsjoek doet het andermaal voor AA Gent.
Controlerend AA Gent houdt eenvoudig stand
Scheidsrechter Lardot eiste in de openingsfase van de tweede helft een hoofdrol op door geen strafschop te fluiten voor de bezoekers na tussenkomst van de VAR. De bezoekers begonnen prima aan die tweede periode maar slaagden er te weinig in om echte doelkansen af te dwingen. Iets voor het uur was de grootste kans nog voor AA Gent toen Bezus na een knappe combinatie in één tijd naast mikte. Halfweg de tweede periode vergat Jaremtsjoek om oog in oog met Bossut de 3-0 aan te tekenen. Door het uitblijven de definitieve beslissing bleef Zulte Waregem geloven in zijn kansen. Op twintig minuten van het einde trapte Bruno niet zo ver naast. Uiteindelijk hield AA Gent relatief eenvoudig stand en boekt het een nieuwe thuiszege.
Scoreverloop:
1-0 (2') Bezus, 2-0 (28') Jaremtsjoek

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Kan AA Gent de titel pakken?

Meest recent

Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

74
74
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

73
73
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

48
48
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

38
38
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

18
18
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

72
72
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

170
170
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

150
150
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

326
326
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

293
293
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

124
124
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

129
129
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

228
228
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

192
192
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

259
259
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

320
320
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

220
220
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

230
230
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

113
113
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

101
101
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

261
261
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

54
54
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

142
142
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

249
249
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

1005
1005

Meer sportnieuws