Malinwa pakt opnieuw geen thuiszege tegen stug KVK

door
Malinwa pakt opnieuw geen thuiszege tegen stug KVK

Na een zwakke eerste en een vermakelijke tweede helft hebben KV Mechelen en KV Kortrijk de punten onder elkaar verdeeld. Beide ploegen kunnen hun matige vormcurve zo voorlopig niet ombuigen. Malinwa slaagt er al een tijdje niet meer in om thuis te winnen.

Malinwa zat in een mindere periode en pakte recent slechts vier op vijftien. Hierdoor verloor het (voorlopig) zijn plek in Play-Off I. Vanavond kon Rood-Geel die plaats alvast voorlopig terug innemen als het thuis won van KV Kortrijk. De Kerels wonnen al geruime tijd niet meer in competitie maar wonnen eerder deze week wel hun bekerwedstrijd tegen Eupen. Bij de thuisploeg koos Vrancken voor het duo Engvall-Togui voorin, het duo De Camargo-Vanzeir zat op de bank. Vanderhaeghe koos deze keer wel voor Mboyo, De Sart en Kage vanaf de aftrap.
Duel der KV's is voorlopig soep zonder ballekes
KV Mechelen nam meteen het heft in handen en kreeg al in minuut twee een prima kans, Engvall had echter teveel tijd nodig en trapte via een Kortrijks been in hoekschop. De thuisploeg had nadien wel veelvuldig balbezit maar deed daar o zo weinig mee. Ook de bezoekers slaagden er amper in om de bal in de ploeg te houden zodat we keken naar een wedstrijd 'holderdeboldervoetbal'.  Na dik twintig minuten spelen kon Malinwa nog eens dreigen via Storm, zijn afgeweken schot vloog in hoekschop en even later was Mechelse flankspeler weer gevaarlijk, doelman Jakubech moest een eerste keer echt ingrijpen. De Kerels stelden daar zo goed als niets tegenover, enkel Kage kon het duo Swinkels-Peyre een paar keer in verlegenheid brengen, kansen vloeiden daar echter niet uit voort. Halfweg stond het in een koud AFAS-stadion nog 0-0.

Vrancken ziet zijn ploeg voorlopig matig voor de dag komen tegen een nog zwakker KV Kortrijk.
Wedstrijd komt helemaal 'los' in slotkwartier
De thuisploeg kwam met nieuwe energie uit de kleedkamer en de ingevallen Bijker dwong doelman Jakubech meteen tot een knappe redding. De Kerels slaagden er ook na de pauze in het eerste kwartier niet in om ook maar één keer gevaarlijk te zijn. Op het uur greep Vanderhaeghe in en de onzichtbare Hornby werd vervangen door Ezekiel. Het zorgde er alvast voor dat de bezoekers eindelijk een kans afdwongen: Mboyo schoot na een warrige fase in de handen van Thoelen. Aan de overzijde kopte de totaal vrijstaande Van Damme dan weer onbegrijpelijk naast na een prima hoekschop en ook Hairemans vergat om de 1-0 te maken toen doelman Jakubech even uit zijn doel was. KV Mechelen miste de kansen en liep op een kwartier van het einde in het mes toen Ezekiel wat gelukkig in balbezit kwam en de bal eenvoudig voorbij Thoelen schoot: 0-1 zowaar voor KV Kortrijk. De bezoekers konden nauwelijks genieten van hun voorsprong want een minuut later legde Togui de bal al panklaar voor De Camargo en die vloerde op zijn beurt Jakubech. Malinwa rook nu bloed en De Camargo trapte op vijf minuten van het einde te centraal. Uiteindelijk bleef het gelijk na een boeiende tweede helft.
Scoreverloop:
0-1 (76') Ezekiel, 1-1 (78') De Camargo

LEES OOK: Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

Zal KV Mechelen nog Play-Off I halen?

Meest recent

'Onverwachte toptransfer voor Mike Trésor'

In de laatste weken kwam Mike Trésor plots weer een beetje aan de oppervlakte bij Burnley. ...

7
7
Van Damme spreekt open en bloot: 'Wereld viel op zijn kop'

Er was een tijd dat Joachim Van Damme moeiteloos meedraaide op het hoogste niveau. KV Mechelen, ...

6
6
'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

63
63
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

138
138
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

78
78
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

54
54
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

185
185
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

662
662
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

240
240
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

131
131
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

145
145
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

138
138
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

103
103
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

208
208
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

145
145
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

118
118
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

411
411
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

854
854
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

172
172
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

182
182
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

426
426
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

25
25
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

129
129
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

163
163
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

320
320

Meer sportnieuws