Malinwa pakt opnieuw geen thuiszege tegen stug KVK

door
Malinwa pakt opnieuw geen thuiszege tegen stug KVK

Na een zwakke eerste en een vermakelijke tweede helft hebben KV Mechelen en KV Kortrijk de punten onder elkaar verdeeld. Beide ploegen kunnen hun matige vormcurve zo voorlopig niet ombuigen. Malinwa slaagt er al een tijdje niet meer in om thuis te winnen.

Malinwa zat in een mindere periode en pakte recent slechts vier op vijftien. Hierdoor verloor het (voorlopig) zijn plek in Play-Off I. Vanavond kon Rood-Geel die plaats alvast voorlopig terug innemen als het thuis won van KV Kortrijk. De Kerels wonnen al geruime tijd niet meer in competitie maar wonnen eerder deze week wel hun bekerwedstrijd tegen Eupen. Bij de thuisploeg koos Vrancken voor het duo Engvall-Togui voorin, het duo De Camargo-Vanzeir zat op de bank. Vanderhaeghe koos deze keer wel voor Mboyo, De Sart en Kage vanaf de aftrap.
Duel der KV's is voorlopig soep zonder ballekes
KV Mechelen nam meteen het heft in handen en kreeg al in minuut twee een prima kans, Engvall had echter teveel tijd nodig en trapte via een Kortrijks been in hoekschop. De thuisploeg had nadien wel veelvuldig balbezit maar deed daar o zo weinig mee. Ook de bezoekers slaagden er amper in om de bal in de ploeg te houden zodat we keken naar een wedstrijd 'holderdeboldervoetbal'.  Na dik twintig minuten spelen kon Malinwa nog eens dreigen via Storm, zijn afgeweken schot vloog in hoekschop en even later was Mechelse flankspeler weer gevaarlijk, doelman Jakubech moest een eerste keer echt ingrijpen. De Kerels stelden daar zo goed als niets tegenover, enkel Kage kon het duo Swinkels-Peyre een paar keer in verlegenheid brengen, kansen vloeiden daar echter niet uit voort. Halfweg stond het in een koud AFAS-stadion nog 0-0.

Vrancken ziet zijn ploeg voorlopig matig voor de dag komen tegen een nog zwakker KV Kortrijk.
Wedstrijd komt helemaal 'los' in slotkwartier
De thuisploeg kwam met nieuwe energie uit de kleedkamer en de ingevallen Bijker dwong doelman Jakubech meteen tot een knappe redding. De Kerels slaagden er ook na de pauze in het eerste kwartier niet in om ook maar één keer gevaarlijk te zijn. Op het uur greep Vanderhaeghe in en de onzichtbare Hornby werd vervangen door Ezekiel. Het zorgde er alvast voor dat de bezoekers eindelijk een kans afdwongen: Mboyo schoot na een warrige fase in de handen van Thoelen. Aan de overzijde kopte de totaal vrijstaande Van Damme dan weer onbegrijpelijk naast na een prima hoekschop en ook Hairemans vergat om de 1-0 te maken toen doelman Jakubech even uit zijn doel was. KV Mechelen miste de kansen en liep op een kwartier van het einde in het mes toen Ezekiel wat gelukkig in balbezit kwam en de bal eenvoudig voorbij Thoelen schoot: 0-1 zowaar voor KV Kortrijk. De bezoekers konden nauwelijks genieten van hun voorsprong want een minuut later legde Togui de bal al panklaar voor De Camargo en die vloerde op zijn beurt Jakubech. Malinwa rook nu bloed en De Camargo trapte op vijf minuten van het einde te centraal. Uiteindelijk bleef het gelijk na een boeiende tweede helft.
Scoreverloop:
0-1 (76') Ezekiel, 1-1 (78') De Camargo

LEES OOK: Frustraties lopen hoog op bij KV Kortrijk na zeperd

Zal KV Mechelen nog Play-Off I halen?

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

4
4
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

6
6
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

14
14
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

103
103
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

40
40
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

165
165
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

63
63
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

130
130
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

115
115
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

210
210
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

479
479
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

110
110
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

227
227
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

56
56
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

186
186
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

89
89
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

142
142
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

308
308
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

276
276
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

140
140
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

319
319
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

236
236
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

247
247
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

880
880
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

279
279

Meer sportnieuws