Malinwa pakt opnieuw geen thuiszege tegen stug KVK

door
Malinwa pakt opnieuw geen thuiszege tegen stug KVK

Na een zwakke eerste en een vermakelijke tweede helft hebben KV Mechelen en KV Kortrijk de punten onder elkaar verdeeld. Beide ploegen kunnen hun matige vormcurve zo voorlopig niet ombuigen. Malinwa slaagt er al een tijdje niet meer in om thuis te winnen.

Malinwa zat in een mindere periode en pakte recent slechts vier op vijftien. Hierdoor verloor het (voorlopig) zijn plek in Play-Off I. Vanavond kon Rood-Geel die plaats alvast voorlopig terug innemen als het thuis won van KV Kortrijk. De Kerels wonnen al geruime tijd niet meer in competitie maar wonnen eerder deze week wel hun bekerwedstrijd tegen Eupen. Bij de thuisploeg koos Vrancken voor het duo Engvall-Togui voorin, het duo De Camargo-Vanzeir zat op de bank. Vanderhaeghe koos deze keer wel voor Mboyo, De Sart en Kage vanaf de aftrap.
Duel der KV's is voorlopig soep zonder ballekes
KV Mechelen nam meteen het heft in handen en kreeg al in minuut twee een prima kans, Engvall had echter teveel tijd nodig en trapte via een Kortrijks been in hoekschop. De thuisploeg had nadien wel veelvuldig balbezit maar deed daar o zo weinig mee. Ook de bezoekers slaagden er amper in om de bal in de ploeg te houden zodat we keken naar een wedstrijd 'holderdeboldervoetbal'.  Na dik twintig minuten spelen kon Malinwa nog eens dreigen via Storm, zijn afgeweken schot vloog in hoekschop en even later was Mechelse flankspeler weer gevaarlijk, doelman Jakubech moest een eerste keer echt ingrijpen. De Kerels stelden daar zo goed als niets tegenover, enkel Kage kon het duo Swinkels-Peyre een paar keer in verlegenheid brengen, kansen vloeiden daar echter niet uit voort. Halfweg stond het in een koud AFAS-stadion nog 0-0.

Vrancken ziet zijn ploeg voorlopig matig voor de dag komen tegen een nog zwakker KV Kortrijk.
Wedstrijd komt helemaal 'los' in slotkwartier
De thuisploeg kwam met nieuwe energie uit de kleedkamer en de ingevallen Bijker dwong doelman Jakubech meteen tot een knappe redding. De Kerels slaagden er ook na de pauze in het eerste kwartier niet in om ook maar één keer gevaarlijk te zijn. Op het uur greep Vanderhaeghe in en de onzichtbare Hornby werd vervangen door Ezekiel. Het zorgde er alvast voor dat de bezoekers eindelijk een kans afdwongen: Mboyo schoot na een warrige fase in de handen van Thoelen. Aan de overzijde kopte de totaal vrijstaande Van Damme dan weer onbegrijpelijk naast na een prima hoekschop en ook Hairemans vergat om de 1-0 te maken toen doelman Jakubech even uit zijn doel was. KV Mechelen miste de kansen en liep op een kwartier van het einde in het mes toen Ezekiel wat gelukkig in balbezit kwam en de bal eenvoudig voorbij Thoelen schoot: 0-1 zowaar voor KV Kortrijk. De bezoekers konden nauwelijks genieten van hun voorsprong want een minuut later legde Togui de bal al panklaar voor De Camargo en die vloerde op zijn beurt Jakubech. Malinwa rook nu bloed en De Camargo trapte op vijf minuten van het einde te centraal. Uiteindelijk bleef het gelijk na een boeiende tweede helft.
Scoreverloop:
0-1 (76') Ezekiel, 1-1 (78') De Camargo

LEES OOK: Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Zal KV Mechelen nog Play-Off I halen?

Meest recent

Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

57
57
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

36
36
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

192
192
Eddy Snelders getuigt in rechtbank: woorden zinderen na

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

26
26
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

111
111
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

365
365
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

45
45
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

564
564
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

310
310
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

897
897
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

210
210
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

62
62
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

39
39
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

187
187
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

188
188
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

119
119
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

543
543
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

102
102
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

259
259
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

391
391
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

112
112
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

516
516
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

364
364
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

91
91
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

194
194

Meer sportnieuws