Malinwa pakt opnieuw geen thuiszege tegen stug KVK

door
Malinwa pakt opnieuw geen thuiszege tegen stug KVK

Na een zwakke eerste en een vermakelijke tweede helft hebben KV Mechelen en KV Kortrijk de punten onder elkaar verdeeld. Beide ploegen kunnen hun matige vormcurve zo voorlopig niet ombuigen. Malinwa slaagt er al een tijdje niet meer in om thuis te winnen.

Malinwa zat in een mindere periode en pakte recent slechts vier op vijftien. Hierdoor verloor het (voorlopig) zijn plek in Play-Off I. Vanavond kon Rood-Geel die plaats alvast voorlopig terug innemen als het thuis won van KV Kortrijk. De Kerels wonnen al geruime tijd niet meer in competitie maar wonnen eerder deze week wel hun bekerwedstrijd tegen Eupen. Bij de thuisploeg koos Vrancken voor het duo Engvall-Togui voorin, het duo De Camargo-Vanzeir zat op de bank. Vanderhaeghe koos deze keer wel voor Mboyo, De Sart en Kage vanaf de aftrap.
Duel der KV's is voorlopig soep zonder ballekes
KV Mechelen nam meteen het heft in handen en kreeg al in minuut twee een prima kans, Engvall had echter teveel tijd nodig en trapte via een Kortrijks been in hoekschop. De thuisploeg had nadien wel veelvuldig balbezit maar deed daar o zo weinig mee. Ook de bezoekers slaagden er amper in om de bal in de ploeg te houden zodat we keken naar een wedstrijd 'holderdeboldervoetbal'.  Na dik twintig minuten spelen kon Malinwa nog eens dreigen via Storm, zijn afgeweken schot vloog in hoekschop en even later was Mechelse flankspeler weer gevaarlijk, doelman Jakubech moest een eerste keer echt ingrijpen. De Kerels stelden daar zo goed als niets tegenover, enkel Kage kon het duo Swinkels-Peyre een paar keer in verlegenheid brengen, kansen vloeiden daar echter niet uit voort. Halfweg stond het in een koud AFAS-stadion nog 0-0.

Vrancken ziet zijn ploeg voorlopig matig voor de dag komen tegen een nog zwakker KV Kortrijk.
Wedstrijd komt helemaal 'los' in slotkwartier
De thuisploeg kwam met nieuwe energie uit de kleedkamer en de ingevallen Bijker dwong doelman Jakubech meteen tot een knappe redding. De Kerels slaagden er ook na de pauze in het eerste kwartier niet in om ook maar één keer gevaarlijk te zijn. Op het uur greep Vanderhaeghe in en de onzichtbare Hornby werd vervangen door Ezekiel. Het zorgde er alvast voor dat de bezoekers eindelijk een kans afdwongen: Mboyo schoot na een warrige fase in de handen van Thoelen. Aan de overzijde kopte de totaal vrijstaande Van Damme dan weer onbegrijpelijk naast na een prima hoekschop en ook Hairemans vergat om de 1-0 te maken toen doelman Jakubech even uit zijn doel was. KV Mechelen miste de kansen en liep op een kwartier van het einde in het mes toen Ezekiel wat gelukkig in balbezit kwam en de bal eenvoudig voorbij Thoelen schoot: 0-1 zowaar voor KV Kortrijk. De bezoekers konden nauwelijks genieten van hun voorsprong want een minuut later legde Togui de bal al panklaar voor De Camargo en die vloerde op zijn beurt Jakubech. Malinwa rook nu bloed en De Camargo trapte op vijf minuten van het einde te centraal. Uiteindelijk bleef het gelijk na een boeiende tweede helft.
Scoreverloop:
0-1 (76') Ezekiel, 1-1 (78') De Camargo

LEES OOK: KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

Zal KV Mechelen nog Play-Off I halen?

Meest recent

Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

21
21
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

66
66
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

51
51
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

66
66
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

192
192
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

36
36
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

96
96
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

152
152
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

309
309
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

124
124
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

65
65
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

56
56
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

59
59
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

142
142
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

140
140
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

377
377
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

78
78
Van MLS-finale naar Stayen: reden voor transfer bekend

STVV blijft verbazen en prijkt nog altijd op de tweede plaats in de Jupiler Pro League, maar dat ...

33
33
'Juventus heeft keiharde boodschap voor Openda'

Loïs Openda beleefde deze week een nieuw dieptepunt bij Juventus. De Rode Duivel kreeg met zijn ...

140
140
Boersma geeft dé reden aan waarom hij KV Mechelen verkoos

KV Mechelen lijkt in januari een fraaie slag geslagen te hebben. Het zag met Lion Lauberbach wel een ...

162
162
'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Hij had stilaan de patron van de Rode Duivels moeten zijn, maar de teller van Roméo Lavia ...

73
73
‘Club Brugge schrikt zich rot: topspeler pakt zijn boeltje?’

Club Brugge wil hem niet kwijt, maar na Standard gaat er wéér een alarm af. Eén ...

785
785
'Onthuld: dit incident luidde einde Vanzeir bij Gent in'

De 26ste speeldag in de Jupiler Pro League wordt vrijdagavond afgetrapt met een confrontatie tussen ...

266
266
Courtois onthult straf plan met Belgische club

Thibaut Courtois hoopt de komende maanden nog prijzen te pakken met Real Madrid, maar intussen maakt ...

138
138
Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Anderlecht blijft kwakkelen in de Jupiler Pro League, met vorig weekend nog een teleurstellende 0-0 ...

492
492

Meer sportnieuws