TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat eerste keer toe, knappe transfer Dessers'

442 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat eerste keer toe, knappe transfer Dessers'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft zijn eerste winteraanwinst nu al beet. De recordkampioen kondigde vrijdag de komst van de Panamese back Amir Murillo aan. Hij komt over van New York Red Bulls en is pas vanaf januari speelgerechtigd, maar zal van de komende weken gebruik maken om zich aan te passen aan zijn nieuwe omgeving. Daar stopt het echter niet bij, volgens Het Laatste Nieuws moet er ook nog een linksvoetige back, Toni Lato blijft genoemd worden, en een extra spits bijkomen.

Club Brugge wil zo snel mogelijk afscheid nemen van Mbaye Diagne, maar zal allicht moeten wachten tot na het seizoen. De voorzitter van Galatasaray liet immers verstaan dat de Senegalese eerst zijn huurcontract moet uitdoen. Toch is de kans klein dat hij opnieuw zal aantreden in een blauw-zwart shirt. Sowieso zal Club deze winter een nieuwe (top)spits aantrekken.

AA Gent gaat komende winter op zoek naar een alternatief voor Elisha Owusu. Momenteel wordt hij door Sven Kums vervangen als controleur, maar dat is uiteraard slechts tijdelijk. Bij Het Laatste Nieuws kondigde Jess Thorup dan ook aan dat er in de wintermercato versterking op het middenveld zal volgen. "We missen Sven hierdoor op de 'acht'. We hebben meer opties nodig, daar kijken we in januari dan ook naar uit", klonk het.

BUITENLAND
Op basis van Nederlandse bronnen meldt Sport/Voetbalmagazine dat Cagliari zijn oog heeft laten vallen op Cyriel Dessers. De ex-spits van OHL en Lokeren scoort dit seizoen aan de lopende band bij Heracles en is momenteel zelfs topschutter van de Eredivisie met elf doelpunten.Dessers kan echter rekenen op de interesse van nog een fraaie club. A Bola weet immers dat ook Sporting Lissabon aan zijn komst denkt.

Real Madrid blijft achter Kylian Mbappé hengelen en zou nu toch een openingen hebben gevonden om de onderhandelingen met Paris Saint-Germain te openen. Volgens AS zou Leonardo, sportief directeur bij de Fransen, hebben laten weten dat er ruimte is tot onderhandeling op één voorwaarde: als Vinicius Junior in de deal wordt opgenomen.

Chelsea kreeg vrijdag te horen dat het transferverbod werd opgeheven, vanaf januari mag de club de markt weer op. Op het verlanglijstje zou onder meer een winger staan. Volgens El Desmarque worden er momenteel al gesprekken gevoerd met de zaakwaarnemer van Ousmane Dembélé, die niet kan overtuigen bij Barcelona. Daarnaast hebben The Blues ook hun oogje laten vallen op Wilfried Zaha. The Independent weet zelfs dat Chelsea al navraag heeft gedaan met diens zaakwaarnemer.

LEES OOK: 'Tedesco drukt stempel: 3 JPL-talenten op wenslijst'

Heeft Anderlecht wel nood aan een nieuwe spits als Dimata terugkeert?

Meest recent

Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

1
1
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

6
6
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

115
115
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

134
134
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

391
391
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

122
122
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

13
13
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

326
326
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

108
108
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

109
109
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

575
575
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

645
645
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

295
295
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

373
373
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

91
91
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

165
165
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

224
224
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

93
93
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

169
169
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

80
80
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

184
184
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

198
198
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

31
31
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

224
224
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

480
480

Meer sportnieuws