TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat eerste keer toe, knappe transfer Dessers'

442 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat eerste keer toe, knappe transfer Dessers'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft zijn eerste winteraanwinst nu al beet. De recordkampioen kondigde vrijdag de komst van de Panamese back Amir Murillo aan. Hij komt over van New York Red Bulls en is pas vanaf januari speelgerechtigd, maar zal van de komende weken gebruik maken om zich aan te passen aan zijn nieuwe omgeving. Daar stopt het echter niet bij, volgens Het Laatste Nieuws moet er ook nog een linksvoetige back, Toni Lato blijft genoemd worden, en een extra spits bijkomen.

Club Brugge wil zo snel mogelijk afscheid nemen van Mbaye Diagne, maar zal allicht moeten wachten tot na het seizoen. De voorzitter van Galatasaray liet immers verstaan dat de Senegalese eerst zijn huurcontract moet uitdoen. Toch is de kans klein dat hij opnieuw zal aantreden in een blauw-zwart shirt. Sowieso zal Club deze winter een nieuwe (top)spits aantrekken.

AA Gent gaat komende winter op zoek naar een alternatief voor Elisha Owusu. Momenteel wordt hij door Sven Kums vervangen als controleur, maar dat is uiteraard slechts tijdelijk. Bij Het Laatste Nieuws kondigde Jess Thorup dan ook aan dat er in de wintermercato versterking op het middenveld zal volgen. "We missen Sven hierdoor op de 'acht'. We hebben meer opties nodig, daar kijken we in januari dan ook naar uit", klonk het.

BUITENLAND
Op basis van Nederlandse bronnen meldt Sport/Voetbalmagazine dat Cagliari zijn oog heeft laten vallen op Cyriel Dessers. De ex-spits van OHL en Lokeren scoort dit seizoen aan de lopende band bij Heracles en is momenteel zelfs topschutter van de Eredivisie met elf doelpunten.Dessers kan echter rekenen op de interesse van nog een fraaie club. A Bola weet immers dat ook Sporting Lissabon aan zijn komst denkt.

Real Madrid blijft achter Kylian Mbappé hengelen en zou nu toch een openingen hebben gevonden om de onderhandelingen met Paris Saint-Germain te openen. Volgens AS zou Leonardo, sportief directeur bij de Fransen, hebben laten weten dat er ruimte is tot onderhandeling op één voorwaarde: als Vinicius Junior in de deal wordt opgenomen.

Chelsea kreeg vrijdag te horen dat het transferverbod werd opgeheven, vanaf januari mag de club de markt weer op. Op het verlanglijstje zou onder meer een winger staan. Volgens El Desmarque worden er momenteel al gesprekken gevoerd met de zaakwaarnemer van Ousmane Dembélé, die niet kan overtuigen bij Barcelona. Daarnaast hebben The Blues ook hun oogje laten vallen op Wilfried Zaha. The Independent weet zelfs dat Chelsea al navraag heeft gedaan met diens zaakwaarnemer.

LEES OOK: Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Heeft Anderlecht wel nood aan een nieuwe spits als Dimata terugkeert?

Meest recent

Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

48
48
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

44
44
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

66
66
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

95
95
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

55
55
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

96
96
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

38
38
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

252
252
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

93
93
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

598
598
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

51
51
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

252
252
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

257
257
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

525
525
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

454
454
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

625
625
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

76
76
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

109
109
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

180
180
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

86
86
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

94
94
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

230
230
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

166
166
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

157
157
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

285
285

Meer sportnieuws