TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat eerste keer toe, knappe transfer Dessers'

442 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat eerste keer toe, knappe transfer Dessers'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
RSC Anderlecht heeft zijn eerste winteraanwinst nu al beet. De recordkampioen kondigde vrijdag de komst van de Panamese back Amir Murillo aan. Hij komt over van New York Red Bulls en is pas vanaf januari speelgerechtigd, maar zal van de komende weken gebruik maken om zich aan te passen aan zijn nieuwe omgeving. Daar stopt het echter niet bij, volgens Het Laatste Nieuws moet er ook nog een linksvoetige back, Toni Lato blijft genoemd worden, en een extra spits bijkomen.

Club Brugge wil zo snel mogelijk afscheid nemen van Mbaye Diagne, maar zal allicht moeten wachten tot na het seizoen. De voorzitter van Galatasaray liet immers verstaan dat de Senegalese eerst zijn huurcontract moet uitdoen. Toch is de kans klein dat hij opnieuw zal aantreden in een blauw-zwart shirt. Sowieso zal Club deze winter een nieuwe (top)spits aantrekken.

AA Gent gaat komende winter op zoek naar een alternatief voor Elisha Owusu. Momenteel wordt hij door Sven Kums vervangen als controleur, maar dat is uiteraard slechts tijdelijk. Bij Het Laatste Nieuws kondigde Jess Thorup dan ook aan dat er in de wintermercato versterking op het middenveld zal volgen. "We missen Sven hierdoor op de 'acht'. We hebben meer opties nodig, daar kijken we in januari dan ook naar uit", klonk het.

BUITENLAND
Op basis van Nederlandse bronnen meldt Sport/Voetbalmagazine dat Cagliari zijn oog heeft laten vallen op Cyriel Dessers. De ex-spits van OHL en Lokeren scoort dit seizoen aan de lopende band bij Heracles en is momenteel zelfs topschutter van de Eredivisie met elf doelpunten.Dessers kan echter rekenen op de interesse van nog een fraaie club. A Bola weet immers dat ook Sporting Lissabon aan zijn komst denkt.

Real Madrid blijft achter Kylian Mbappé hengelen en zou nu toch een openingen hebben gevonden om de onderhandelingen met Paris Saint-Germain te openen. Volgens AS zou Leonardo, sportief directeur bij de Fransen, hebben laten weten dat er ruimte is tot onderhandeling op één voorwaarde: als Vinicius Junior in de deal wordt opgenomen.

Chelsea kreeg vrijdag te horen dat het transferverbod werd opgeheven, vanaf januari mag de club de markt weer op. Op het verlanglijstje zou onder meer een winger staan. Volgens El Desmarque worden er momenteel al gesprekken gevoerd met de zaakwaarnemer van Ousmane Dembélé, die niet kan overtuigen bij Barcelona. Daarnaast hebben The Blues ook hun oogje laten vallen op Wilfried Zaha. The Independent weet zelfs dat Chelsea al navraag heeft gedaan met diens zaakwaarnemer.

LEES OOK: Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

Heeft Anderlecht wel nood aan een nieuwe spits als Dimata terugkeert?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

113
113
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

64
64
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

141
141
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

27
27
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

38
38
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

179
179
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

550
550
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

433
433
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

208
208
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

535
535
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

509
509
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

358
358
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

195
195
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

594
594
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1047
1047
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

329
329
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

671
671
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

482
482
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws