Allegri laat zich uit over zijn toekomst

door
Allegri laat zich uit over zijn toekomst

Bij elke Europese topclub waar de trainer onder druk staat, of de trainer de laan uit is gestuurd, komt zijn naam voorbij. Massimiliano Allegri is erg gewild, maar pas zin de zomer gaat hij een nieuwe klus aanpakken. In gesprek met ESPN praat de Italiaan over zijn toekomst.

Allegri is al meerdere malen genoemd als de opvolger van Unai Emery bij Arsenal. Ook bij Bayern München schijnt hij op het lijstje te staan. De clubloze coach hoort deze geruchten allemaal rustig aan, hij gaat immers pas aankomende zomer weer aan de slag.

"In juni. Ik weet niet of dit een sabbatical heet", zegt hij tegen ESPN. "Mijn zaakwaarnemer Giovanni Branchini en ik kwamen direct tot dit besluit. Nadat de relatie met Juventus werd verbroken kwam de beslissing er een jaar uit te gaan." Deze pauze kwam volgens Allegri niet ongelegen.

"Ik ben achttien jaar speler geweest en zestien jaar als coach actief geweest. Na 34 jaar ben ik gestopt. Ik ben een gelukkig man. Ik heb de kans te reflecteren, met mensen te praten en dingen te doen in mijn privéleven waar mijn passie ligt, zoals theater, tentoonstellingen en boeken." Overigens is Allegri zich bewust dat hij een goede keuze moet maken voor aankomende zomer.

"Het zal een belangrijk jaar worden. Belangrijk vanwege de keuze die ik ga maken. Ik zal erop voorbereid moeten zijn. Na een jaar aan de kant en vijf jaar Juventus wil ik niet terugkeren in het voetbal en het slecht doen." De oud-trainer van onder andere AC Milan en Juventus geeft wel een kleine hint over zijn toekomst. "Ik volg hier in Milaan lessen Engels. Ik kan het al aardig spreken, maar het luisteren is wat lastiger. Als de persoon die me helpt wat langzamer praat, dan begrijp ik het. Ik kijk ook films in het Engels en lees in die taal. Dan begrijp ik het."

LEES OOK: 'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

Zal hij naar de Premier League vertrekken?

Meest recent

Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

38
38
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

83
83
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

40
40
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

51
51
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

107
107
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

314
314
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

164
164
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

76
76
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

266
266
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

265
265
Garcia grijpt in: één naam duikt plots op bij Duivels

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

137
137
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

419
419
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

243
243
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

540
540
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

65
65
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

77
77
Kranten unaniem: 2 Rode Duivels blinken uit

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun eerste oefenwedstrijd op weg naar het WK. De ...

436
436
EK U19: Jonge Duivels tonen karakter en redden punt

Er kwamen zaterdag heel wat Belgische elftallen in actie. De meeste ogen waren uiteraard gericht op ...

86
86
Rode Duivels komen na rust onder stoom en vernederen VS

De voorbereiding van de Rode Duivels op het WK is uitstekend begonnen. In de Verenigde Staten hadden ...

113
113
RWDM wacht bang af: eigenaar failliet verklaard

Gaat er dit seizoen weer een tweedeklasser kopje onder? Het lijkt niet helemaal uitgesloten dat na ...

170
170
Onana deelt straffe anekdote over eerste training bij Duivels

De Rode Duivels ondergingen de voorbije jaren een stevige verjongingskuur, want vrijwel de volledige ...

57
57
Degryse en Alderweireld vrezen rampscenario voor Duivels

De Rode Duivels hopen in de Verenigde Staten al wat vertrouwen te tanken met het oog op het WK. De ...

166
166
Fans ergeren zich dood aan één zaak tijdens USA-België

De Rode Duivels hebben zaterdagavond hun WK-voorbereiding helemaal op gang getrapt. In de eerste ...

225
225
'Club moet plooien: bod van meer dan 30 miljoen'

Club Brugge heeft de komende maanden maar één doel: de landstitel veroveren. Op die ...

467
467
Alderweireld tipt Garcia: "Dat moet defensie op WK zijn"

De Rode Duivels beginnen zaterdagavond helemaal aan hun voorbereiding op het WK. De eerste ...

239
239

Meer sportnieuws