"Het zou mooi zijn moest Mignolet zijn carrière bij ons afsluiten"

door

Simon Mignolet keerde afgelopen zomer terug naar België en tekende voor vijf jaar bij Club Brugge. Als dat contract is afgelopen, zal de Limburger 36 jaar zijn. Gaat de Truienaar nadien nog een laatste uitdaging aangaan bij de club van zijn hart?

Voor Mignolet begon het in België allemaal bij STVV. Hij doorliep er de jeugdploegen en brak er helemaal door als doelman. Sunderland plukte hem nadien voor amper anderhalf miljoen euro weg en in Engeland groeide hij uit tot 'Big Si', een topper in de Premier League. Liverpool betaalde 10 miljoen euro en daar was hij jarenlang eerste doelman, tot de Braziliaan Allison Becker naar Anfield Road kwam. Toen was het na lang bankzitten tijd voor een terugkeer naar België.

De partij op Stayen zal zeer speciaal worden. Onze redactie polste bij Mike Swysen, voorzitter van het Supportersverbond van STVV. "Of we een speciale actie gaan doen voor Simon? Neen, er is geen speciale actie voorzien, enkel applaus als hij aan het sfeervak in de goal staat", laat hij weten.


Terugkeer naar STVV

Dat wil niet zeggen dat de fans van STVV niet uitkijken naar de terugkeer van Mignolet, integendeel. Swysen blikt met plezier terug op de passage van Mignolet bij STVV. "We hebben heel mooie herinneringen aan hem. In het begin had hij het niet makkelijk omdat hij in de ploeg is gekomen toen we tegen de degradatie aan het vechten waren. Het jaar erna was hij één van de uitblinkers van de ploeg. De beste herinnering is de match op KV Kortrijk onder Guido Brepoels (het jaar dat we PO I speelden), daar heeft hij ongelooflijke reddingen verricht."

Als zijn contract in Brugge afloopt, is Mignolet 36 jaar. Een terugkeer om nadien te eindigen bij de club waar het allemaal begon? "Dat zou heel mooi zijn indien dit het geval zou zijn", hopen ze alvast in Sint-Truiden en omstreken.

Claudio Reulens

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Zal Mignolet zijn loopbaan afsluiten bij STVV?

Meest recent

Garcia krijgt duidelijke boodschap: "Ik wil naar het WK"

Binnen ongeveer een maand blazen de Rode Duivels een laatste keer verzamelen voor de WK-selectie ...

2
2
'Charleroi pakt pittig prijskaartje op smaakmaker'

De kans dat Charleroi straks nog de Champions' Play-Off zal spelen, lijkt stilaan niet al te groot ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Mannaert antwoordt Anderlecht, verrassing Griezmann'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

112
112
Mannaert geeft Club Brugge transferraad: dubbele jackpot

Vincent Mannaert had in het verleden de touwtjes in handen bij Club Brugge, maar nu is hij actief ...

155
155
Revolutie bij Club Brugge: leegloop en grote vrees

Club Brugge kan weer terugkijken op een geslaagde Champions League-campagne. Blauw-Zwart wist zich ...

231
231
Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

De Belgische competitie is nog niet ten einde, maar de transfergeruchten worden al de wereld ...

115
115
Barça krijgt gelijk: Catalanen halen uit naar voetbalbond

Het is hommeles in Spanje. De titelstrijd is weer enorm spannend tussen FC Barcelona en Real Madrid. ...

62
62
KBVB houdt hart vast: grote zorgen om Lukaku en KDB?

Thibaut Courtois, Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne zijn nog de enige constante terugkerende namen ...

46
46
Keeperlegende hakt zwaar in op Courtois én België

De controverse tussen Real Madrid en Benfica blijft nazinderen, zelfs tot in Paraguay. Daar besloot ...

226
226
Pakkende beelden Brandon Mechele gaan door merg en been

Club Brugge speelde gisteren opnieuw een meer dan verdienstelijke partij in de Champions League. Op ...

403
403
Razend ambitieus Club krijgt boodschap: “Geen excuses”

Club Brugge werd door Atlético Madrid uitgeschakeld in de tussenronde van de Champions ...

232
232
Mannaert slaat ferm terug op commotie met De Bilde

Vincent Mannaert heeft de touwtjes stevig in handen achter de schermen bij de Rode Duivels. De ...

134
134
'Schot in de zaak: Anderlecht charmeert 'nieuwe TD''

RSC Anderlecht zal eerstdaags de knoop moeten doorhakken in zijn trainersdossier. Blijft ...

388
388
Oorzaak eliminatie Club gevonden? "Hij had zeker gescoord"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

198
198
Vanaken geeft dé reden voor pijnlijke blunder Mignolet

Na een sterke eerste helft leek het erin te zitten, maar Club Brugge is er uiteindelijk toch niet in ...

385
385
Antwerp in dubio: aanvaller gratis naar uitgang?

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

165
165
Snoeiharde woorden: Brusselmans breekt imago Van Gucht

Herman Brusselmans werd gisteren nogmaals vrijgesproken vanwege een 'aangebrande' column. Dat ...

95
95
Spaanse pers fileert Club: spectaculaire woorden voor één speler

Club Brugge hield één helft lang de schijn hoog, maar moest dinsdagavond uiteindelijk ...

657
657
‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Anderlecht wil upgraden en kijkt verder dan snelle noodoplossingen als hoofdcoach. Plan A blijft ...

312
312
Duizelingwekkend! Club verdient dít bedrag aan UCL-campagne

Het is Club Brugge dan toch niet gelukt om voor het tweede jaar op rij door te stoten naar de 1/8ste ...

745
745
Kranten zien zondebok: toekomst bij Club Brugge in gevaar?

Het Champions League-verhaal van Club Brugge is geschreven voor dit seizoen. In de terugmatch tegen ...

519
519
'Anderlecht vloekt: volgend trainersplan valt in water'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

307
307
'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

199
199
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

164
164
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

123
123

Meer sportnieuws