"Het zou mooi zijn moest Mignolet zijn carrière bij ons afsluiten"

373 stemmen

Simon Mignolet keerde afgelopen zomer terug naar België en tekende voor vijf jaar bij Club Brugge. Als dat contract is afgelopen, zal de Limburger 36 jaar zijn. Gaat de Truienaar nadien nog een laatste uitdaging aangaan bij de club van zijn hart?

Voor Mignolet begon het in België allemaal bij STVV. Hij doorliep er de jeugdploegen en brak er helemaal door als doelman. Sunderland plukte hem nadien voor amper anderhalf miljoen euro weg en in Engeland groeide hij uit tot 'Big Si', een topper in de Premier League. Liverpool betaalde 10 miljoen euro en daar was hij jarenlang eerste doelman, tot de Braziliaan Allison Becker naar Anfield Road kwam. Toen was het na lang bankzitten tijd voor een terugkeer naar België.

De partij op Stayen zal zeer speciaal worden. Onze redactie polste bij Mike Swysen, voorzitter van het Supportersverbond van STVV. "Of we een speciale actie gaan doen voor Simon? Neen, er is geen speciale actie voorzien, enkel applaus als hij aan het sfeervak in de goal staat", laat hij weten.


Terugkeer naar STVV

Dat wil niet zeggen dat de fans van STVV niet uitkijken naar de terugkeer van Mignolet, integendeel. Swysen blikt met plezier terug op de passage van Mignolet bij STVV. "We hebben heel mooie herinneringen aan hem. In het begin had hij het niet makkelijk omdat hij in de ploeg is gekomen toen we tegen de degradatie aan het vechten waren. Het jaar erna was hij één van de uitblinkers van de ploeg. De beste herinnering is de match op KV Kortrijk onder Guido Brepoels (het jaar dat we PO I speelden), daar heeft hij ongelooflijke reddingen verricht."

Als zijn contract in Brugge afloopt, is Mignolet 36 jaar. Een terugkeer om nadien te eindigen bij de club waar het allemaal begon? "Dat zou heel mooi zijn indien dit het geval zou zijn", hopen ze alvast in Sint-Truiden en omstreken.

Claudio Reulens

LEES OOK: Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Zal Mignolet zijn loopbaan afsluiten bij STVV?

Meest recent

'Van Holsbeeck in nauwe schoentjes: straffe onthullingen'

Herman Van Holsbeeck is één van de grote spilfiguren in Propere Handen. De voormalige ...

4
4
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

69
69
Gentse erehaag voor Club Brugge? De Mil spreekt zich uit

Club Brugge kroonde zich donderdagavond voor de 20ste keer tot landskampioen. Aanstaande zondag zal ...

141
141
Dochter Guardiola deelt ongezien KDB-beelden: video viraal

Pep Guardiola kondigde vrijdag zijn afscheid bij Manchester City aan. Naar aanleiding daarvan deelde ...

48
48
Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

465
465
Vandenbroeck breekt stilte: zijn waarheid achter Vossen-soap

Zulte Waregem wist zich in het eerste seizoen na de promotie al bij al zonder grote problemen te ...

116
116
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

217
217
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

378
378
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

123
123
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

83
83
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

523
523
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

206
206
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

488
488
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

392
392
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

170
170
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

716
716
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

217
217
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

607
607
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

160
160
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

857
857
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

276
276
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

1037
1037
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

551
551
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

219
219
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

405
405

Meer sportnieuws