"Het zou mooi zijn moest Mignolet zijn carrière bij ons afsluiten"

door

Simon Mignolet keerde afgelopen zomer terug naar België en tekende voor vijf jaar bij Club Brugge. Als dat contract is afgelopen, zal de Limburger 36 jaar zijn. Gaat de Truienaar nadien nog een laatste uitdaging aangaan bij de club van zijn hart?

Voor Mignolet begon het in België allemaal bij STVV. Hij doorliep er de jeugdploegen en brak er helemaal door als doelman. Sunderland plukte hem nadien voor amper anderhalf miljoen euro weg en in Engeland groeide hij uit tot 'Big Si', een topper in de Premier League. Liverpool betaalde 10 miljoen euro en daar was hij jarenlang eerste doelman, tot de Braziliaan Allison Becker naar Anfield Road kwam. Toen was het na lang bankzitten tijd voor een terugkeer naar België.

De partij op Stayen zal zeer speciaal worden. Onze redactie polste bij Mike Swysen, voorzitter van het Supportersverbond van STVV. "Of we een speciale actie gaan doen voor Simon? Neen, er is geen speciale actie voorzien, enkel applaus als hij aan het sfeervak in de goal staat", laat hij weten.


Terugkeer naar STVV

Dat wil niet zeggen dat de fans van STVV niet uitkijken naar de terugkeer van Mignolet, integendeel. Swysen blikt met plezier terug op de passage van Mignolet bij STVV. "We hebben heel mooie herinneringen aan hem. In het begin had hij het niet makkelijk omdat hij in de ploeg is gekomen toen we tegen de degradatie aan het vechten waren. Het jaar erna was hij één van de uitblinkers van de ploeg. De beste herinnering is de match op KV Kortrijk onder Guido Brepoels (het jaar dat we PO I speelden), daar heeft hij ongelooflijke reddingen verricht."

Als zijn contract in Brugge afloopt, is Mignolet 36 jaar. Een terugkeer om nadien te eindigen bij de club waar het allemaal begon? "Dat zou heel mooi zijn indien dit het geval zou zijn", hopen ze alvast in Sint-Truiden en omstreken.

Claudio Reulens

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Zal Mignolet zijn loopbaan afsluiten bij STVV?

Meest recent

Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

40
40
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

45
45
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

17
17
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

85
85
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

32
32
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

102
102
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

59
59
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

114
114
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

179
179
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

74
74
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

32
32
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

34
34
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

175
175
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

96
96
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

41
41
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

146
146
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

33
33
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

68
68
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

67
67
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

76
76
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

122
122
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

151
151
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

207
207
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

313
313
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

26
26

Meer sportnieuws