"Het zou mooi zijn moest Mignolet zijn carrière bij ons afsluiten"

door

Simon Mignolet keerde afgelopen zomer terug naar België en tekende voor vijf jaar bij Club Brugge. Als dat contract is afgelopen, zal de Limburger 36 jaar zijn. Gaat de Truienaar nadien nog een laatste uitdaging aangaan bij de club van zijn hart?

Voor Mignolet begon het in België allemaal bij STVV. Hij doorliep er de jeugdploegen en brak er helemaal door als doelman. Sunderland plukte hem nadien voor amper anderhalf miljoen euro weg en in Engeland groeide hij uit tot 'Big Si', een topper in de Premier League. Liverpool betaalde 10 miljoen euro en daar was hij jarenlang eerste doelman, tot de Braziliaan Allison Becker naar Anfield Road kwam. Toen was het na lang bankzitten tijd voor een terugkeer naar België.

De partij op Stayen zal zeer speciaal worden. Onze redactie polste bij Mike Swysen, voorzitter van het Supportersverbond van STVV. "Of we een speciale actie gaan doen voor Simon? Neen, er is geen speciale actie voorzien, enkel applaus als hij aan het sfeervak in de goal staat", laat hij weten.


Terugkeer naar STVV

Dat wil niet zeggen dat de fans van STVV niet uitkijken naar de terugkeer van Mignolet, integendeel. Swysen blikt met plezier terug op de passage van Mignolet bij STVV. "We hebben heel mooie herinneringen aan hem. In het begin had hij het niet makkelijk omdat hij in de ploeg is gekomen toen we tegen de degradatie aan het vechten waren. Het jaar erna was hij één van de uitblinkers van de ploeg. De beste herinnering is de match op KV Kortrijk onder Guido Brepoels (het jaar dat we PO I speelden), daar heeft hij ongelooflijke reddingen verricht."

Als zijn contract in Brugge afloopt, is Mignolet 36 jaar. Een terugkeer om nadien te eindigen bij de club waar het allemaal begon? "Dat zou heel mooi zijn indien dit het geval zou zijn", hopen ze alvast in Sint-Truiden en omstreken.

Claudio Reulens

LEES OOK: Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Zal Mignolet zijn loopbaan afsluiten bij STVV?

Meest recent

Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

73
73
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

161
161
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

266
266
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

31
31
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

190
190
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

222
222
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

361
361
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

94
94
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

253
253
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

284
284
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

166
166
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

295
295
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

648
648
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

214
214
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

31
31
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

466
466
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

244
244
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

463
463
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

36
36
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

65
65
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

278
278
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

94
94
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

305
305
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

296
296

Meer sportnieuws