"Het zou mooi zijn moest Mignolet zijn carrière bij ons afsluiten"

door

Simon Mignolet keerde afgelopen zomer terug naar België en tekende voor vijf jaar bij Club Brugge. Als dat contract is afgelopen, zal de Limburger 36 jaar zijn. Gaat de Truienaar nadien nog een laatste uitdaging aangaan bij de club van zijn hart?

Voor Mignolet begon het in België allemaal bij STVV. Hij doorliep er de jeugdploegen en brak er helemaal door als doelman. Sunderland plukte hem nadien voor amper anderhalf miljoen euro weg en in Engeland groeide hij uit tot 'Big Si', een topper in de Premier League. Liverpool betaalde 10 miljoen euro en daar was hij jarenlang eerste doelman, tot de Braziliaan Allison Becker naar Anfield Road kwam. Toen was het na lang bankzitten tijd voor een terugkeer naar België.

De partij op Stayen zal zeer speciaal worden. Onze redactie polste bij Mike Swysen, voorzitter van het Supportersverbond van STVV. "Of we een speciale actie gaan doen voor Simon? Neen, er is geen speciale actie voorzien, enkel applaus als hij aan het sfeervak in de goal staat", laat hij weten.


Terugkeer naar STVV

Dat wil niet zeggen dat de fans van STVV niet uitkijken naar de terugkeer van Mignolet, integendeel. Swysen blikt met plezier terug op de passage van Mignolet bij STVV. "We hebben heel mooie herinneringen aan hem. In het begin had hij het niet makkelijk omdat hij in de ploeg is gekomen toen we tegen de degradatie aan het vechten waren. Het jaar erna was hij één van de uitblinkers van de ploeg. De beste herinnering is de match op KV Kortrijk onder Guido Brepoels (het jaar dat we PO I speelden), daar heeft hij ongelooflijke reddingen verricht."

Als zijn contract in Brugge afloopt, is Mignolet 36 jaar. Een terugkeer om nadien te eindigen bij de club waar het allemaal begon? "Dat zou heel mooi zijn indien dit het geval zou zijn", hopen ze alvast in Sint-Truiden en omstreken.

Claudio Reulens

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Zal Mignolet zijn loopbaan afsluiten bij STVV?

Meest recent

Kompany verrast na enorme lof: "Ben ik niet vergeten..."

Het gaat Vincent Kompany dezer dagen voor de wind. Hij raast met Bayern München door het ...

39
39
'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Komend weekend wordt er ook in La Liga weer gevoetbald en gaat de strijd tussen Real Madrid en FC ...

42
42
'Nieuwe onthullingen over Overmars doen Nederland daveren'

De voorbije weken werd Marc Overmars ruimschoots gelinkt aan een terugkeer naar Ajax, maar die zal ...

106
106
'Schalke wil zeer verrassende Belg binnenhalen'

Bij Schalke 04 gingen ze onlangs nog eens de Belgische toer op met Marc Wilmots als sportief ...

37
37
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Juventus'

Anderlecht kende vorige zomer een zeer drukke transferperiode, maar de voorbije maanden werd ...

86
86
Domper voor Antwerp: geen fans in topwedstrijd

Antwerp beleeft een moeilijk seizoen en is zelfs in de kelder van het klassement verzeild geraakt. ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'De Cat en Ordoñez weg voor waanzinnige sommen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

276
276
Anderlecht & Antwerp-fans boycotten verplaatsingen

Bezoekersvakken die leeg blijven: het lijkt stilaan wel een nieuwe trend in het Belgisch voetbal. ...

79
79
'Club Brugge hakt knoop door over wintertransfer'

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge. Mogelijk wordt dat record ...

344
344
Antwerp schakelt topadvocaat in voor klacht tegen Standard

Ruim een maand geleden ging Antwerp met 1-0 onderuit op het veld van Standard. In twee bedrijven ...

231
231
Gaat Jean-Marie Pfaff erotische wereld in?

Het was de laatste maanden behoorlijk stil rond de familie Pfaff, daar komt nu echter verandering ...

46
46
Nederland huivert: Ajax slachtoffer hallucinante oplichting

In Nederland lopen enkele steengoede onderzoeksjournalisten rond. De programma's, die onder meer ...

16
16
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

85
85
OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

OH Leuven ontving AS Roma in de Women Champions League. De dames van OHL deden het al goed op het ...

76
76
Standard weigerde ex-succescoach: "Bood mij in de zomer aan"

Standard is bezig aan een matig seizoen. De club hoopt de top zes te halen, maar voorlopig staat het ...

129
129
'Bondscoach-bom: België kiest voor opvallende naam'

Rudi Garcia ligt bij bepaalde Vlaamse media stevig onder vuur. Zij opperen zelfs om een nieuwe ...

894
894
Hoefkens lyrisch over ex-Bruggeling: "Zoals Maldini"

Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van ...

172
172
Maarten Breckx schokt: "Híj is de ideale bondscoach"

Rudi Garcia heeft de verwachtingen ingelost. Hij zorgde voor het behoud in de A-divisie in de ...

292
292
'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

585
585
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

213
213
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

182
182
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

61
61
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

100
100
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

327
327
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

417
417

Meer sportnieuws