Club moet wintermercato op met duidelijk transferdoel

447 stemmen
Club moet wintermercato op met duidelijk transferdoel

Club Brugge boekte woensdagavond ternauwernood zijn plaats bij de laatste acht in de Croky Cup. Niet dat Blauw-Zwart het niet verdiende, allesbehalve, zelfs na de niet bepaald denderende prestatie. Maar er kwamen wel penalty’s aan te pas, en dan is het toch altijd een loterij. De Bruggelingen mogen zich dan ook gelukkig prijzen met hun kwalificatie, in een wedstrijd waarin een oud zeer weer serieus de kop opstak.

Want eigenlijk kampt Club Brugge al sinds het begin van dit seizoen met een probleem in de aanval. Vooraleerst een scoringsprobleem. Woensdag waren de kansen behoorlijk schaars, maar in het merendeel van de wedstrijden krijgen de spitsen van Blauw-Zwart die genoeg. Okereke, Openda & co wringen die dan echter meermaals vakkundig de nek om. 

Daarnaast mist Club toch een type Wesley, een targetman, die de bal kan bijhouden, rust in de kan ploeg brengen, de middenvelders kan laten aansluiten en in het spel betrekken. Idealiter zou die spits dan ook nog eens geregeld zijn doelpuntje meepikken. Enter Mbaye Diagne. De Senegalees beschikt over zo ongeveer al deze kwaliteiten, maar lijkt zichzelf helemaal buitenspel te hebben gezet, mét en ná het penalty-incident in Parijs. Zijn transfer lijkt dan ook uit te draaien op een peperdure vergissing van Mannaert & co.

Er zijn nog steeds Brugse aanhangers van Diagne, maar de kans dat Club hem een nieuwe kans zal geven, lijkt toch bijzonder klein. Hij wordt bovendien al concreet in verband gebracht met een terugkeer naar Galatasaray. Jelle Vossen is een andere optie, maar hij ligt duidelijk niet in de bovenste schuif van Clement, en is te weinig targetman. Dat ondanks het feit dat hij wel over de nodige ervaring beschikt die ook wordt gemist.

Het lijkt er dan ook op dat Blauw-Zwart straks de transfermarkt op zal moeten om zich aanvallend te kunnen versterken. Niet dat Okereke & co al moeten worden afgeschreven, maar naar de titelambities en ambities in Europa gekeken, is vers bloed toch geboden. In Play-Off 1 zullen de kansen vermoedelijk schaarser zijn, laat staan in een eventuele kwart- of halve finale in de Europa League tegen een Europese (sub)topper. Dat mag dan een targetman zijn, maar misschien nog belangrijker, iemand die makkelijk de weg naar doel vindt. Of toch maar Diagne een nieuwe kans geven?

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Wat moet Club doen?

Meest recent

Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

6
6
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

5
5
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

240
240
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

90
90
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

90
90
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

27
27
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

66
66
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

52
52
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

343
343
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

213
213
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

479
479
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

157
157
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

99
99
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

127
127
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

152
152
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

192
192
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

165
165
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

145
145
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

500
500
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

590
590
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

909
909
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

268
268
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

213
213
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

561
561
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

190
190

Meer sportnieuws