Club moet wintermercato op met duidelijk transferdoel

door
Club moet wintermercato op met duidelijk transferdoel

Club Brugge boekte woensdagavond ternauwernood zijn plaats bij de laatste acht in de Croky Cup. Niet dat Blauw-Zwart het niet verdiende, allesbehalve, zelfs na de niet bepaald denderende prestatie. Maar er kwamen wel penalty’s aan te pas, en dan is het toch altijd een loterij. De Bruggelingen mogen zich dan ook gelukkig prijzen met hun kwalificatie, in een wedstrijd waarin een oud zeer weer serieus de kop opstak.

Want eigenlijk kampt Club Brugge al sinds het begin van dit seizoen met een probleem in de aanval. Vooraleerst een scoringsprobleem. Woensdag waren de kansen behoorlijk schaars, maar in het merendeel van de wedstrijden krijgen de spitsen van Blauw-Zwart die genoeg. Okereke, Openda & co wringen die dan echter meermaals vakkundig de nek om. 

Daarnaast mist Club toch een type Wesley, een targetman, die de bal kan bijhouden, rust in de kan ploeg brengen, de middenvelders kan laten aansluiten en in het spel betrekken. Idealiter zou die spits dan ook nog eens geregeld zijn doelpuntje meepikken. Enter Mbaye Diagne. De Senegalees beschikt over zo ongeveer al deze kwaliteiten, maar lijkt zichzelf helemaal buitenspel te hebben gezet, mét en ná het penalty-incident in Parijs. Zijn transfer lijkt dan ook uit te draaien op een peperdure vergissing van Mannaert & co.

Er zijn nog steeds Brugse aanhangers van Diagne, maar de kans dat Club hem een nieuwe kans zal geven, lijkt toch bijzonder klein. Hij wordt bovendien al concreet in verband gebracht met een terugkeer naar Galatasaray. Jelle Vossen is een andere optie, maar hij ligt duidelijk niet in de bovenste schuif van Clement, en is te weinig targetman. Dat ondanks het feit dat hij wel over de nodige ervaring beschikt die ook wordt gemist.

Het lijkt er dan ook op dat Blauw-Zwart straks de transfermarkt op zal moeten om zich aanvallend te kunnen versterken. Niet dat Okereke & co al moeten worden afgeschreven, maar naar de titelambities en ambities in Europa gekeken, is vers bloed toch geboden. In Play-Off 1 zullen de kansen vermoedelijk schaarser zijn, laat staan in een eventuele kwart- of halve finale in de Europa League tegen een Europese (sub)topper. Dat mag dan een targetman zijn, maar misschien nog belangrijker, iemand die makkelijk de weg naar doel vindt. Of toch maar Diagne een nieuwe kans geven?

LEES OOK: Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Wat moet Club doen?

Meest recent

'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

8
8
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

310
310
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

92
92
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

158
158
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

36
36
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

300
300
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

174
174
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

264
264
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

238
238
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

186
186
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

24
24
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

357
357
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

380
380
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

79
79
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

209
209
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

46
46
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

94
94
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

354
354
Haalt De Mil vedette uit de vergeetput bij AA Gent?

Een nieuwe trainer biedt ook nieuwe kansen voor spelers die onder de vorige coach amper speelden. ...

824
824
Hasi komt met verrassende update over toekomst Hazard

RSC Anderlecht won met 2-1 van STVV. Een meer dan terechte overwinning voor de Brusselaars, die meer ...

360
360
‘Overmars geschokt: Gheyens beslissing slaat in als bom’

Op één avond draait Paul Gheysens de hele realiteit van Marc Overmars om. Maandenlang ...

993
993
Sebaoui scherp voor STVV: "Daardoor verlies je"

STVV speelde op het veld van RSC Anderlecht een matige match. De Truienaars speelden eigenlijk geen ...

101
101
'Standard met grote plannen: fans mogen dromen'

Standard kent alweer een matig seizoen. De Rouches blijven een grijze club, wat niet past bij het ...

337
337
Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

476
476
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

73
73

Meer sportnieuws