Club moet wintermercato op met duidelijk transferdoel

door
Club moet wintermercato op met duidelijk transferdoel

Club Brugge boekte woensdagavond ternauwernood zijn plaats bij de laatste acht in de Croky Cup. Niet dat Blauw-Zwart het niet verdiende, allesbehalve, zelfs na de niet bepaald denderende prestatie. Maar er kwamen wel penalty’s aan te pas, en dan is het toch altijd een loterij. De Bruggelingen mogen zich dan ook gelukkig prijzen met hun kwalificatie, in een wedstrijd waarin een oud zeer weer serieus de kop opstak.

Want eigenlijk kampt Club Brugge al sinds het begin van dit seizoen met een probleem in de aanval. Vooraleerst een scoringsprobleem. Woensdag waren de kansen behoorlijk schaars, maar in het merendeel van de wedstrijden krijgen de spitsen van Blauw-Zwart die genoeg. Okereke, Openda & co wringen die dan echter meermaals vakkundig de nek om. 

Daarnaast mist Club toch een type Wesley, een targetman, die de bal kan bijhouden, rust in de kan ploeg brengen, de middenvelders kan laten aansluiten en in het spel betrekken. Idealiter zou die spits dan ook nog eens geregeld zijn doelpuntje meepikken. Enter Mbaye Diagne. De Senegalees beschikt over zo ongeveer al deze kwaliteiten, maar lijkt zichzelf helemaal buitenspel te hebben gezet, mét en ná het penalty-incident in Parijs. Zijn transfer lijkt dan ook uit te draaien op een peperdure vergissing van Mannaert & co.

Er zijn nog steeds Brugse aanhangers van Diagne, maar de kans dat Club hem een nieuwe kans zal geven, lijkt toch bijzonder klein. Hij wordt bovendien al concreet in verband gebracht met een terugkeer naar Galatasaray. Jelle Vossen is een andere optie, maar hij ligt duidelijk niet in de bovenste schuif van Clement, en is te weinig targetman. Dat ondanks het feit dat hij wel over de nodige ervaring beschikt die ook wordt gemist.

Het lijkt er dan ook op dat Blauw-Zwart straks de transfermarkt op zal moeten om zich aanvallend te kunnen versterken. Niet dat Okereke & co al moeten worden afgeschreven, maar naar de titelambities en ambities in Europa gekeken, is vers bloed toch geboden. In Play-Off 1 zullen de kansen vermoedelijk schaarser zijn, laat staan in een eventuele kwart- of halve finale in de Europa League tegen een Europese (sub)topper. Dat mag dan een targetman zijn, maar misschien nog belangrijker, iemand die makkelijk de weg naar doel vindt. Of toch maar Diagne een nieuwe kans geven?

LEES OOK: Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Wat moet Club doen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

105
105
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

17
17
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

10
10
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

37
37
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

93
93
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

60
60
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

23
23
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

71
71
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

125
125
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

98
98
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

136
136
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

210
210
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

203
203
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

723
723
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

157
157
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

89
89
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

138
138
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

177
177
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

57
57
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

321
321
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

49
49
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

437
437
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

22
22
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

330
330
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

226
226
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

586
586

Meer sportnieuws