Club moet wintermercato op met duidelijk transferdoel

door
Club moet wintermercato op met duidelijk transferdoel

Club Brugge boekte woensdagavond ternauwernood zijn plaats bij de laatste acht in de Croky Cup. Niet dat Blauw-Zwart het niet verdiende, allesbehalve, zelfs na de niet bepaald denderende prestatie. Maar er kwamen wel penalty’s aan te pas, en dan is het toch altijd een loterij. De Bruggelingen mogen zich dan ook gelukkig prijzen met hun kwalificatie, in een wedstrijd waarin een oud zeer weer serieus de kop opstak.

Want eigenlijk kampt Club Brugge al sinds het begin van dit seizoen met een probleem in de aanval. Vooraleerst een scoringsprobleem. Woensdag waren de kansen behoorlijk schaars, maar in het merendeel van de wedstrijden krijgen de spitsen van Blauw-Zwart die genoeg. Okereke, Openda & co wringen die dan echter meermaals vakkundig de nek om. 

Daarnaast mist Club toch een type Wesley, een targetman, die de bal kan bijhouden, rust in de kan ploeg brengen, de middenvelders kan laten aansluiten en in het spel betrekken. Idealiter zou die spits dan ook nog eens geregeld zijn doelpuntje meepikken. Enter Mbaye Diagne. De Senegalees beschikt over zo ongeveer al deze kwaliteiten, maar lijkt zichzelf helemaal buitenspel te hebben gezet, mét en ná het penalty-incident in Parijs. Zijn transfer lijkt dan ook uit te draaien op een peperdure vergissing van Mannaert & co.

Er zijn nog steeds Brugse aanhangers van Diagne, maar de kans dat Club hem een nieuwe kans zal geven, lijkt toch bijzonder klein. Hij wordt bovendien al concreet in verband gebracht met een terugkeer naar Galatasaray. Jelle Vossen is een andere optie, maar hij ligt duidelijk niet in de bovenste schuif van Clement, en is te weinig targetman. Dat ondanks het feit dat hij wel over de nodige ervaring beschikt die ook wordt gemist.

Het lijkt er dan ook op dat Blauw-Zwart straks de transfermarkt op zal moeten om zich aanvallend te kunnen versterken. Niet dat Okereke & co al moeten worden afgeschreven, maar naar de titelambities en ambities in Europa gekeken, is vers bloed toch geboden. In Play-Off 1 zullen de kansen vermoedelijk schaarser zijn, laat staan in een eventuele kwart- of halve finale in de Europa League tegen een Europese (sub)topper. Dat mag dan een targetman zijn, maar misschien nog belangrijker, iemand die makkelijk de weg naar doel vindt. Of toch maar Diagne een nieuwe kans geven?

LEES OOK: 'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Wat moet Club doen?

Meest recent

'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

39
39
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

83
83
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

117
117
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

237
237
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

444
444
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

173
173
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

224
224
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

285
285
'Union helemaal los: sterkhouder weg, twee topaanwinsten'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

135
135
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

342
342
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

223
223
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

319
319
'Leko hakt knopen door: einde verhaal bij Club Brugge?'

Zondag vulde Club Brugge het podium op het Gala van de Gouden Schoen, maar dinsdag is het weer ...

598
598
'Witte rook bij Antwerp: duo sterkhouders pakt koffers'

Om een vervolgstuk te breien aan de sterke reeks in december hoopt Antwerp in januari op een ...

410
410
Vandenbempt onthult reden Gouden Schoen-stunt Jashari

Ardon Jashari verbaasde zondag vriend en vijand door op basis van één stemronde de ...

141
141
'Géén Club Brugge: Yow trekt naar deze club'

Griffin Yow werd de afgelopen twee weken in verband gebracht met de Belgische topclubs. Dat was ...

166
166
Bom barst in Bernabéu: Real Madrid ontslaat Xabi Alonso

Terwijl de ogen van de Belgische voetbalwereld op het Gala van de Gouden Schoen waren gericht ging ...

305
305
Klucht op Gouden Schoen: bizar stemgedrag blootgelegd

Op het Gala van de Gouden Schoen schoot Ardon Jashari zondag de hoofdvogel af, terwijl ook onder ...

856
856
'Toptransfer Beerschot: deal weldra afgerond'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

357
357
Westerlo compleet verrast: toptransfer naar de MLS

KVC Westerlo kent een zeer drukke mercato, zowel in- als uitgaand. De Kemphanen hoopten dat een van ...

78
78
Ivan Leko in shock na gala Gouden Schoen

Club Brugge heeft met Ardon Jashari weer een Gouden Schoen afgeleverd. Al was het bijzonder ...

352
352
'Standard laat floptransfer gratis vertrekken'

Standard zoekt een oplossing voor een aantal spelers. Zo willen ze ruimte maken voor de komst van ...

133
133
De Cat of Karetsas? Europese top volgt één naam

Komende zomer gaan er weer smaakmakers de Jupiler Pro League verlaten. Twee jonkies die al veel ...

607
607
Bekende naam bood zich aan in JPL, maar bleef in de kou

Elk seizoen worden er honderden trainers aangeboden in de Jupiler Pro League. Nochtans is het ...

141
141
'Buitenkans JPL-clubs: ervaren Belg plots op de markt'

Als er Belgische ploegen zijn die nog een defensieve versterking zoeken, dan is er misschien een ...

280
280

Meer sportnieuws