Club moet wintermercato op met duidelijk transferdoel

door
Club moet wintermercato op met duidelijk transferdoel

Club Brugge boekte woensdagavond ternauwernood zijn plaats bij de laatste acht in de Croky Cup. Niet dat Blauw-Zwart het niet verdiende, allesbehalve, zelfs na de niet bepaald denderende prestatie. Maar er kwamen wel penalty’s aan te pas, en dan is het toch altijd een loterij. De Bruggelingen mogen zich dan ook gelukkig prijzen met hun kwalificatie, in een wedstrijd waarin een oud zeer weer serieus de kop opstak.

Want eigenlijk kampt Club Brugge al sinds het begin van dit seizoen met een probleem in de aanval. Vooraleerst een scoringsprobleem. Woensdag waren de kansen behoorlijk schaars, maar in het merendeel van de wedstrijden krijgen de spitsen van Blauw-Zwart die genoeg. Okereke, Openda & co wringen die dan echter meermaals vakkundig de nek om. 

Daarnaast mist Club toch een type Wesley, een targetman, die de bal kan bijhouden, rust in de kan ploeg brengen, de middenvelders kan laten aansluiten en in het spel betrekken. Idealiter zou die spits dan ook nog eens geregeld zijn doelpuntje meepikken. Enter Mbaye Diagne. De Senegalees beschikt over zo ongeveer al deze kwaliteiten, maar lijkt zichzelf helemaal buitenspel te hebben gezet, mét en ná het penalty-incident in Parijs. Zijn transfer lijkt dan ook uit te draaien op een peperdure vergissing van Mannaert & co.

Er zijn nog steeds Brugse aanhangers van Diagne, maar de kans dat Club hem een nieuwe kans zal geven, lijkt toch bijzonder klein. Hij wordt bovendien al concreet in verband gebracht met een terugkeer naar Galatasaray. Jelle Vossen is een andere optie, maar hij ligt duidelijk niet in de bovenste schuif van Clement, en is te weinig targetman. Dat ondanks het feit dat hij wel over de nodige ervaring beschikt die ook wordt gemist.

Het lijkt er dan ook op dat Blauw-Zwart straks de transfermarkt op zal moeten om zich aanvallend te kunnen versterken. Niet dat Okereke & co al moeten worden afgeschreven, maar naar de titelambities en ambities in Europa gekeken, is vers bloed toch geboden. In Play-Off 1 zullen de kansen vermoedelijk schaarser zijn, laat staan in een eventuele kwart- of halve finale in de Europa League tegen een Europese (sub)topper. Dat mag dan een targetman zijn, maar misschien nog belangrijker, iemand die makkelijk de weg naar doel vindt. Of toch maar Diagne een nieuwe kans geven?

LEES OOK: Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Wat moet Club doen?

Meest recent

'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

18
18
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

106
106
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

30
30
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

99
99
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

90
90
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

55
55
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

26
26
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

249
249
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

40
40
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

42
42
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

206
206
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

107
107
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

261
261
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

203
203
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

247
247
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

598
598
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

278
278
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

145
145
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

496
496
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

132
132
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

94
94
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

215
215
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

505
505
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

93
93
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

101
101

Meer sportnieuws