Anderlecht boekt belangrijke bekerzege in Moeskroen en is kwartfinalist

133 stemmen
Anderlecht boekt belangrijke bekerzege in Moeskroen en is kwartfinalist

Voor Anderlecht stond vanavond misschien wel de belangrijkste wedstrijd van het seizoen op het programma. Althans tot nu. Mits broodnodige kwalificatie voor de kwartfinales van de Croky Cup, kunnen er zo nog wel enkele volgen. Maar daarvoor moest dus wel eerst seizoensrevelatie Moeskroen voor de bijl.

Het mocht dan toch ook enige verbazing wekken dat coach Frank Vercauteren net deze wedstrijd eruit koos om Yari Verschaeren rust te gunnen. Ook Chadli stond niet in de basiself, hij werd maar net genoeg fit bevonden om plaats te nemen op de bank. Daar zaten ook nog onder meer Trebel en Kana. Vlap kreeg dan weer een serieuze opdoffer te verwerken, hij kreeg net voor aanvang nog te horen dat hij niet tot de wedstrijdselectie behoorde en in de tribune moest plaatsnemen. Sandler keerde wel terug uit blessure, ook Amuzu en Doku kregen hun kans in de basiself.



Kwalificatie was dus een must, maar de wedstrijd begon met een flinke domper voor de bezoekers. Al in minuut 12 kon Perica in de rebound van zijn eigen schot Moeskroen namelijk op voorsprong trappen. Enkele minuten later ontsnapte Paars-Wit aan een penalty, wanneer diezelfde doelpuntenmaker werd neergehaald in de zestien. Visser gaf echter geen krimp. Dat bleek een bepalend moment te zijn, want nog eens vier minuten later stonden de bordjes terug in evenwicht. Roofe devieerde een schot van Sambi Lokonga fraai in doel: 1-1. Anderlecht was de betere ploeg, maar mocht toch Van Crombrugge danken dat de thuisploeg niet terug op voorsprong kwam. Net voor rust kreeg Paars-Wit echter wel wat het verdiende. Goudhaantje Doku schoot de bezoekers namelijk met een voorsprong de rust in: 1-2.



Zoals u al kon vernemen, begon ook de tweede helft met een flinke domper voor Anderlecht. Vincent Kompany viel namelijk opnieuw uit met een hamstringblessure, en moest worden vervangen. Zo'n tien minuten later leek Luckassen de o zo nodige kwalificatie echter wel veilig te stellen voor de Brusselaars. Hij mocht te makkelijk door de Moeskroen-defensie lopen en zorgde zo voor 1-3. De kwartfinales zo binnen handbereik, zeker gezien het feit dat Les Hurlus er nog weinig of niet aan te pas kwamen. Maar zo'n kwartier voor tijd bracht Omoiggui uit het niets dan toch weer spanning in de wedstrijd met de 2-3. Écht in de problemen kwam Anderlecht daarna echter niet meer, in tegendeel kon het zijn voorsprong nog uitbreiden diep in blessuretijd, na een penaltyfout op Kemar Roofe. Die liet echter zelf na om voor de 2-4 te zorgen, maar Paars-Wit boekte wel een broodnodige zege én zijn plaatst in de kwartfinale van de Croky Cup.

Scoreverloop:
(12') Perica 1-0
(20') Roofe 1-1
(43') Doku 1-2
(55') Luckassen 1-3
(78') Omoiggui 2-3 

Bijzonderheden:
(49') Kompany valt geblesseerd uit
(97') Roofe mist penalty


LEES OOK: Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Verdiende zege?

Meest recent

Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

21
21
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

15
15
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

94
94
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

147
147
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

71
71
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

83
83
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

225
225
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

28
28
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

139
139
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

81
81
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

340
340
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

297
297
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

528
528
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

548
548
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

251
251
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

367
367
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

234
234
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

284
284
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

168
168
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

579
579
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

225
225
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

364
364
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

414
414
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

303
303
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

342
342

Meer sportnieuws