Anderlecht boekt belangrijke bekerzege in Moeskroen en is kwartfinalist

door
Anderlecht boekt belangrijke bekerzege in Moeskroen en is kwartfinalist

Voor Anderlecht stond vanavond misschien wel de belangrijkste wedstrijd van het seizoen op het programma. Althans tot nu. Mits broodnodige kwalificatie voor de kwartfinales van de Croky Cup, kunnen er zo nog wel enkele volgen. Maar daarvoor moest dus wel eerst seizoensrevelatie Moeskroen voor de bijl.

Het mocht dan toch ook enige verbazing wekken dat coach Frank Vercauteren net deze wedstrijd eruit koos om Yari Verschaeren rust te gunnen. Ook Chadli stond niet in de basiself, hij werd maar net genoeg fit bevonden om plaats te nemen op de bank. Daar zaten ook nog onder meer Trebel en Kana. Vlap kreeg dan weer een serieuze opdoffer te verwerken, hij kreeg net voor aanvang nog te horen dat hij niet tot de wedstrijdselectie behoorde en in de tribune moest plaatsnemen. Sandler keerde wel terug uit blessure, ook Amuzu en Doku kregen hun kans in de basiself.



Kwalificatie was dus een must, maar de wedstrijd begon met een flinke domper voor de bezoekers. Al in minuut 12 kon Perica in de rebound van zijn eigen schot Moeskroen namelijk op voorsprong trappen. Enkele minuten later ontsnapte Paars-Wit aan een penalty, wanneer diezelfde doelpuntenmaker werd neergehaald in de zestien. Visser gaf echter geen krimp. Dat bleek een bepalend moment te zijn, want nog eens vier minuten later stonden de bordjes terug in evenwicht. Roofe devieerde een schot van Sambi Lokonga fraai in doel: 1-1. Anderlecht was de betere ploeg, maar mocht toch Van Crombrugge danken dat de thuisploeg niet terug op voorsprong kwam. Net voor rust kreeg Paars-Wit echter wel wat het verdiende. Goudhaantje Doku schoot de bezoekers namelijk met een voorsprong de rust in: 1-2.



Zoals u al kon vernemen, begon ook de tweede helft met een flinke domper voor Anderlecht. Vincent Kompany viel namelijk opnieuw uit met een hamstringblessure, en moest worden vervangen. Zo'n tien minuten later leek Luckassen de o zo nodige kwalificatie echter wel veilig te stellen voor de Brusselaars. Hij mocht te makkelijk door de Moeskroen-defensie lopen en zorgde zo voor 1-3. De kwartfinales zo binnen handbereik, zeker gezien het feit dat Les Hurlus er nog weinig of niet aan te pas kwamen. Maar zo'n kwartier voor tijd bracht Omoiggui uit het niets dan toch weer spanning in de wedstrijd met de 2-3. Écht in de problemen kwam Anderlecht daarna echter niet meer, in tegendeel kon het zijn voorsprong nog uitbreiden diep in blessuretijd, na een penaltyfout op Kemar Roofe. Die liet echter zelf na om voor de 2-4 te zorgen, maar Paars-Wit boekte wel een broodnodige zege én zijn plaatst in de kwartfinale van de Croky Cup.

Scoreverloop:
(12') Perica 1-0
(20') Roofe 1-1
(43') Doku 1-2
(55') Luckassen 1-3
(78') Omoiggui 2-3 

Bijzonderheden:
(49') Kompany valt geblesseerd uit
(97') Roofe mist penalty


LEES OOK: Zware winterprik heeft gevolgen: bekermatchen in gevaar?

Verdiende zege?

Meest recent

Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

61
61
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

171
171
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

160
160
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

62
62
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

71
71
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

326
326
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

287
287
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

447
447
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

494
494
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

224
224
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

768
768
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

454
454
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

125
125
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

193
193
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

136
136
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

116
116
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

268
268
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

168
168
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

616
616
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

312
312
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

98
98
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

506
506
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

130
130
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

523
523

Meer sportnieuws