Anderlecht boekt belangrijke bekerzege in Moeskroen en is kwartfinalist

133 stemmen
Anderlecht boekt belangrijke bekerzege in Moeskroen en is kwartfinalist

Voor Anderlecht stond vanavond misschien wel de belangrijkste wedstrijd van het seizoen op het programma. Althans tot nu. Mits broodnodige kwalificatie voor de kwartfinales van de Croky Cup, kunnen er zo nog wel enkele volgen. Maar daarvoor moest dus wel eerst seizoensrevelatie Moeskroen voor de bijl.

Het mocht dan toch ook enige verbazing wekken dat coach Frank Vercauteren net deze wedstrijd eruit koos om Yari Verschaeren rust te gunnen. Ook Chadli stond niet in de basiself, hij werd maar net genoeg fit bevonden om plaats te nemen op de bank. Daar zaten ook nog onder meer Trebel en Kana. Vlap kreeg dan weer een serieuze opdoffer te verwerken, hij kreeg net voor aanvang nog te horen dat hij niet tot de wedstrijdselectie behoorde en in de tribune moest plaatsnemen. Sandler keerde wel terug uit blessure, ook Amuzu en Doku kregen hun kans in de basiself.



Kwalificatie was dus een must, maar de wedstrijd begon met een flinke domper voor de bezoekers. Al in minuut 12 kon Perica in de rebound van zijn eigen schot Moeskroen namelijk op voorsprong trappen. Enkele minuten later ontsnapte Paars-Wit aan een penalty, wanneer diezelfde doelpuntenmaker werd neergehaald in de zestien. Visser gaf echter geen krimp. Dat bleek een bepalend moment te zijn, want nog eens vier minuten later stonden de bordjes terug in evenwicht. Roofe devieerde een schot van Sambi Lokonga fraai in doel: 1-1. Anderlecht was de betere ploeg, maar mocht toch Van Crombrugge danken dat de thuisploeg niet terug op voorsprong kwam. Net voor rust kreeg Paars-Wit echter wel wat het verdiende. Goudhaantje Doku schoot de bezoekers namelijk met een voorsprong de rust in: 1-2.



Zoals u al kon vernemen, begon ook de tweede helft met een flinke domper voor Anderlecht. Vincent Kompany viel namelijk opnieuw uit met een hamstringblessure, en moest worden vervangen. Zo'n tien minuten later leek Luckassen de o zo nodige kwalificatie echter wel veilig te stellen voor de Brusselaars. Hij mocht te makkelijk door de Moeskroen-defensie lopen en zorgde zo voor 1-3. De kwartfinales zo binnen handbereik, zeker gezien het feit dat Les Hurlus er nog weinig of niet aan te pas kwamen. Maar zo'n kwartier voor tijd bracht Omoiggui uit het niets dan toch weer spanning in de wedstrijd met de 2-3. Écht in de problemen kwam Anderlecht daarna echter niet meer, in tegendeel kon het zijn voorsprong nog uitbreiden diep in blessuretijd, na een penaltyfout op Kemar Roofe. Die liet echter zelf na om voor de 2-4 te zorgen, maar Paars-Wit boekte wel een broodnodige zege én zijn plaatst in de kwartfinale van de Croky Cup.

Scoreverloop:
(12') Perica 1-0
(20') Roofe 1-1
(43') Doku 1-2
(55') Luckassen 1-3
(78') Omoiggui 2-3 

Bijzonderheden:
(49') Kompany valt geblesseerd uit
(97') Roofe mist penalty


LEES OOK: Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

Verdiende zege?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

72
72
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

31
31
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

27
27
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

24
24
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

309
309
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

49
49
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

187
187
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

221
221
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

154
154
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

660
660
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

63
63
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

161
161
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

163
163
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1041
1041
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

66
66
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

662
662
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

442
442
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

832
832
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

823
823
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

133
133
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

487
487
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

803
803
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

393
393

Meer sportnieuws