Opsteker in Gent: sterkhouder zaterdag alweer klaar voor de strijd

door
Opsteker in Gent: sterkhouder zaterdag alweer klaar voor de strijd

Europees mogen ze overwinteren en ook in de competitie doet AA Gent het uitstekend, maar op de beker hoeven ze in de Ghelamco Arena niet meer te rekenen. In Charleroi gingen de Buffalo's, die met een vertimmerd middenveld aan moesten treden, namelijk met 1-0 onderuit.


Noch Jonathan David, noch Elisha Owusu stond daarbij op het wedstrijdblad van Jess Thorup, en dus waren heel wat fans al ongerust over hun twee sterkhouders. Over die laatste kan de twijfel nog even blijven aanhouden, want Owusu zou volgens Thorup sukkelen met een blessure. David keerde dan weer terug naar Canada nadat hij het vreselijke nieuws had ontvangen dat zijn moeder was overleden.

UPDATE 16u15
Wanneer we David weer in Gent mogen verwachten is voorlopig nog onduidelijk, maar over de terugkeer van Owusu viel er een dag na de uitschakeling wél goed nieuws te rapen. Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat de Fransman woensdagochtend in aanloop naar het bekerduel nog testte, maar teveel hinder ondervond van overbelaste buikspieren om te kunnen spelen op Mambourg.

De verdedigende middenvelder wordt volgens het dagblad echter wel alweer klaargestoomd voor de thuiswedstrijd tegen Zulte Waregem van aanstaande zaterdag. Sinds Owusu afgelopen zomer voor een prikje werd weggeplukt bij Olympique Lyon, ontpopte hij zich tot een van de absolute sterkhouders in de vaak geprezen Gentse ruit op het middenveld. Dat Thorup hem niet voor lange tijd zal moeten missen is dan ook een fikse opsteker.

LEES OOK: Gent doet Pro League daveren: bom onder competitiehervorming

Owusu is de beste verdedigende middenvelder in België

Meest recent

Beerschot haalt uit: 4 sterkhouders blijven langer

Beerschot mag nog altijd dromen van de Jupiler Pro League. De Mannekes zijn nog niet uitgeteld voor ...

6
6
Kruis over Rode Duivels? Kandidaat-spits ziet groot nadeel

De Rode Duivels nemen het in de nacht van dinsdag op woensdag op tegen Mexico in hun tweede ...

12
12
Kersvers Rode Duivel krijgt nieuwe bekroning

De Rode Duivels zijn goed begonnen aan hun stage in de Verenigde Staten met een ruime zege tegen het ...

12
12
Klappen voor Snelders: aangevallen door medegedetineerde

Wat jarenlang begon als een vertrouwd gezicht en stem in het Belgische voetbal, eindigt nu in een ...

297
297
'Club Brugge verbaast met nieuwe Zuid-Afrikaanse deal'

Club Brugge zal ongetwijfeld nu al volop achter de schermen werken aan zijn eerste aanwinsten voor ...

125
125
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest talent, monsterdeal Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

112
112
Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Rayane Bounida wordt gezien als een groot talent. Al bij RSC Anderlecht werd de middenvelder ...

251
251
Mbappé-ramp bij Real Madrid: België schiet te hulp

Afgelopen week kwam er opvallend nieuws naar buiten. De blessure van Kylian Mbappé kwam ...

27
27
'Garcia verwoest laatste WK-kans voor Duivel in bloedvorm'

De Rode Duivels wonnen met 2-5 van de Verenigde Staten en woensdagnacht wacht Mexico. Bondscoach ...

235
235
Nieuwe wending in soap: Lukaku dropt emotioneel statement

Romelu Lukaku zorgde de voorbije dagen voor de nodige commotie bij SSC Napoli. Tegen de wil van de ...

185
185
Verrassing bij KRC Genk: CEO vertrekt uit Cegeka Arena

KRC Genk opent vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met een lastige verplaatsing op ...

152
152
'Transferclash: Club en Anderlecht tegenover elkaar'

Komend weekend gaan de Champions' Play-Offs van start met de kraker tussen Club Brugge en RSC ...

281
281
Ervaren Rode Duivel op plaats gezet: "Pure nonchalance"

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

175
175
'Deal van 60 miljoen bezorgt Club Brugge zware kater'

Club Brugge was afgelopen zomer nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Daarvoor viel ...

424
424
Standard vloekt: zware opdoffer vlak voor Play-Offs

Komend weekend trekken ook de Europe Play-Offs zich op gang in de Jupiler Pro League. Standard staat ...

136
136
Ex-JPL-held verrast met extreme fysieke transformatie

Een transformatie die niemand zag aankomen: Jules Van Cleemput duikt plots opnieuw op, maar niet ...

42
42
Onverwachte Duivel imponeert: "Hij deed het geweldig"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

240
240
JPL hot in Engeland: Seys en De Cat naar zelfde club?

Komend weekend worden de Champions' Play-Offs afgetrapt met enkele mooie affiches. Zo is het nu al ...

433
433
De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Komend weekend gaat het beslissende luik van het seizoen in het clubvoetbal van start. Maar eerst ...

48
48
Degryse haalt verschroeiend uit na VS-België: "Kan écht niet"

De oefenwedstrijd in en tegen de Verenigde Staten, heeft de Rode Duivels een klinkende ...

131
131
De Bruyne moet wijken: nieuwe leider Duivels staat op

Kevin De Bruyne blijft de grootste naam bij de Rode Duivels, maar tegen de Verenigde Staten werd ook ...

491
491
België charmeert Europa: L'Equipe gek van twee Duivels

Er blijft zeker nog ruimte voor verbetering, maar de Rode Duivels hebben toch vooral goede punten ...

284
284
'Lukaku-soap duurt voort: Anderlecht-comeback wordt reëel'

Terwijl de Rode Duivels hun Amerikaanse tournée verder afwerken, wordt het op het thuisfront ...

524
524
Ook VS gaan los op truitjes-drama: sterren halen fors uit

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

364
364
Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

262
262

Meer sportnieuws