Opsteker in Gent: sterkhouder zaterdag alweer klaar voor de strijd

door
Opsteker in Gent: sterkhouder zaterdag alweer klaar voor de strijd

Europees mogen ze overwinteren en ook in de competitie doet AA Gent het uitstekend, maar op de beker hoeven ze in de Ghelamco Arena niet meer te rekenen. In Charleroi gingen de Buffalo's, die met een vertimmerd middenveld aan moesten treden, namelijk met 1-0 onderuit.


Noch Jonathan David, noch Elisha Owusu stond daarbij op het wedstrijdblad van Jess Thorup, en dus waren heel wat fans al ongerust over hun twee sterkhouders. Over die laatste kan de twijfel nog even blijven aanhouden, want Owusu zou volgens Thorup sukkelen met een blessure. David keerde dan weer terug naar Canada nadat hij het vreselijke nieuws had ontvangen dat zijn moeder was overleden.

UPDATE 16u15
Wanneer we David weer in Gent mogen verwachten is voorlopig nog onduidelijk, maar over de terugkeer van Owusu viel er een dag na de uitschakeling wél goed nieuws te rapen. Het Laatste Nieuws meldt namelijk dat de Fransman woensdagochtend in aanloop naar het bekerduel nog testte, maar teveel hinder ondervond van overbelaste buikspieren om te kunnen spelen op Mambourg.

De verdedigende middenvelder wordt volgens het dagblad echter wel alweer klaargestoomd voor de thuiswedstrijd tegen Zulte Waregem van aanstaande zaterdag. Sinds Owusu afgelopen zomer voor een prikje werd weggeplukt bij Olympique Lyon, ontpopte hij zich tot een van de absolute sterkhouders in de vaak geprezen Gentse ruit op het middenveld. Dat Thorup hem niet voor lange tijd zal moeten missen is dan ook een fikse opsteker.

LEES OOK: 'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Owusu is de beste verdedigende middenvelder in België

Meest recent

Stunt in WK-selectie: "Rode Duivels volgen mij"

Het WK loert om de hoek en heel wat spelers dromen nog van een ticket voor dat Wereldkampioenschoep. ...

3
3
WK en knaltransfer hét grote doel voor STVV'er

STVV zit in een dipje. Het verloor vier van zijn laatste vijf matchen en dit weekend komt Club ...

4
4
Hoe Club Brugge de basisploeg van Taravel heeft gevormd

Jérémy Taravel is ondertussen twee maanden trainer van RSC Anderlecht. Hij probeerde ...

31
31
'AA Gent laat Belgisch voetbal op zijn grondvesten daveren'

Hier gaan we weer... AA Gent gaat twee juridische procedures starten tegen de Pro League. Het ...

100
100
Onrust slaat om in drama: Leko en sterspeler op ramkoers

Bij Club Brugge ligt een sterspeler plots onder vuur. Ivan Leko gaf publiek een duidelijke sneer, ...

76
76
Wilmots haalt slag thuis: “Gouden transfer voor Standard"

Standard wil met Marc Wilmots & co de komende jaren weer aansluiting gaan vinden met de ...

77
77
Anderlecht hoopt: blijft De Cat hierdoor wél?

Bij RSC Anderlecht is Nathan De Cat samen met Thorgan Hazard veruit de beste speler van dit seizoen. ...

101
101
KRC Genk rekent 'zich rijk': Heymans als grote voorbeeld

KRC Genk is zeer goed begonnen aan de Europe Play-Offs. De Limburgers spelen zondag in eigen huis ...

81
81
'Saga Romelu Lukaku: Anderlecht mag wél dromen'

Het is dé grote droom van elke fan van RSC Anderlecht: Romelu Lukaku die in de zomer ...

130
130
'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

113
113
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

84
84
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

131
131
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

67
67
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

320
320
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

466
466
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

117
117
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

494
494
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

303
303
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

121
121
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

278
278
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

568
568
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

104
104
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

76
76
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

48
48
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

427
427

Meer sportnieuws