"Belgische clubs zijn mensenhandelaars in het voetbal"

190

Het uitbreken van het corruptieschandaal in het Belgische voetbal vorig jaar lijkt nog stevige gevolgen te gaan hebben. Vanuit de politiek gaan alsmaar meer stemmen op om het RSZ-voordeel van de profclubs af te schaffen, waardoor spelerslonen plots een pak meer zouden gaan kosten. De clubs steigeren, maar journalist Hans Vandeweghe vindt die zet alleen maar logisch.


""Wat is er nu zo moeilijk aan om te zeggen dat het een hoogst onrechtvaardig subsidiesysteem is om enerzijds de mensenhandel in het voetbal in stand te houden en anderzijds een beroepsgroep 15 miljoen euro per club per seizoen toe te stoppen om die clubs in staat te stellen om een gemiddeld salaris van 323.000 euro per jaar te betalen?", vraagt hij zich af in De Tribune.

Er gaan ook stemmen op om het minimumloon voor spelers buiten de EU op te trekken. "We zullen toch moeten gaan naar een systeem dat lijkt op dat van Nederland. We zijn gewoon mensenhandelaars in het voetbal. Het draait om: import van jonge spelers uit niet-EU landen - want die moet je niet te veel betalen - en daar een grote meerwaarde op creëren. Dit kan niet de finaliteit zijn van het voetbal en dit is niet iets waar we subsidies aan moeten geven. Wij subsidiëren dat systeem en daar moet een einde aan komen."

LEES OOK: Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Ben je het eens met hem?

Meest recent

Golden Boy: Club Brugge, Anderlecht & Genk in top 100

Tijdens de voorbije zomermercato deed de Jupiler Pro League zijn reputatie als kweekvijver van ...

45
45
'Van Gucht en VTM clashen: “Vuilbak gaat open'

Ruben Van Gucht lijkt nog lang niet klaar met de gebeurtenissen die zich achter de schermen hebben ...

323
323
Leko geeft update over Vanaken voor Antwerp én Genk

Hans Vanaken werd in de Champions League-clash tegen Aston Villa naar de kant gehaald. De aanvoerder ...

152
152
Vanderbiest krijgt onverwacht steun: “Spelers op matje"

Fred Vanderbiest ligt zwaar onder vuur na de desastreuze competitiestart van KV Mechelen. Malinwa ...

82
82
Brys-beul Samuel Eto’o in opspraak: “Geld in eigen zak”

Marc Brys heeft er bij Kameroen geen leuke periode opzitten. De Belgische oefenmeester werd lange ...

67
67
Bom ontploft bij Lukaku: T1 verdwijnt, Fener grijpt in

Fenerbahçe speelde in de Champions League 1-1 gelijk tegen AS Roma, maar na de wedstrijd liep ...

97
97
Beerschot in de problemen? Transfers nu al afgemaakt

De ambities van Beerschot zijn duidelijk. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk promoveren naar ...

127
127
KVM aangepakt: "Doe tenminste alsof het je kan schelen"

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de absolute revelaties in de Jupiler Pro ...

109
109
Crisis bij OHL: TD doet ontluisterend boekje open

Na vijf speeldagen zijn er twee clubs die nog steeds geen enkel punt gesprokkel hebben in de Jupiler ...

140
140
Tedesco overtuigde tweede Duivel: "Ik voelde vertrouwen"

Zijn passage als bondscoach van de Rode Duivels wordt in ons land niet bepaald warm herinnerd, maar ...

21
21
'Eindelijk duidelijkheid in zaak rond verkoop Anderlecht'

Enkele jaren geleden barstte een enorm schandaal los in het Belgische voetbal, met eerst Operatie ...

272
272
'Bodart versiert alsnog verrassende transfer'

Lille oogt dit seizoen een pak minder Belgisch dan vorig seizoen. Het zag in de zomer immers Thomas ...

50
50
Megadomper Union: 3 sterkhouders geschorst voor EL-opener

Club Brugge trapte deze week al zijn campagne af in de Champions League, maar volgende week zijn ook ...

73
73
Romeo Vermant stuurt zinderende boodschap de wereld in

Er lijkt opnieuw iets veranderd rond Romeo Vermant. De aanvaller beleefde een zomer waarin er ...

276
276
TRANSFERUURTJE: 'Winters miljoenenbod voor Club, Anderlecht legt talent vast'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

254
254
Anderlecht-crisis voor de deur? Sibierski reageert

RSC Anderlecht is wisselvallig aan het seizoen begonnen onder Vitor Bruno. Sportieve baas Antoine ...

323
323
Britse pers volledig in de ban van Tielemans: plan voor City

Manchester United won in de Champions League zonder problemen van debutant Sabah FK. Youri Tielemans ...

97
97
Jan Boskamp blijft vechten ondanks verborgen strijd

Jan Boskamp heeft de voorbije jaren een bijzonder moeilijke periode achter de rug. De goedlachse ...

147
147
Verhaeghe legt ambities bloot: volgende stappen Club Brugge

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen straffe stappen gezet. Vooral in Europa wist Blauw-Zwart ...

463
463
Kane heeft duidelijke transferboodschap voor Kompany

Afgelopen transferperiode werd Harry Kane verschillende keren genoemd bij een vertrek bij Bayern ...

154
154
De Bruyne foetert bij Napoli: mentale test voor Rode Duivel

Kevin De Bruyne stond in de Champions League eindelijk nog eens in de basis bij Napoli. Tegen ...

50
50
'Club begint bouwwerken: Cercle moet ingrijpen'

Bij Club Brugge jubelen ze dezer dagen, want zij kunnen eindelijk beginnen aan de bouw van hun ...

903
903
Rode Duivels zien weer een talent door de vingers glippen

Sinds zijn aanstelling als technisch directeur van de KBVB moest Vincent Mannaert al heel wat werk ...

226
226
Plotwending tussen Lukaku en Anderlecht in de maak?

Voor Romelu Lukaku begon de Champions League niet geweldig. Zijn Fenerbahçe raakte ...

460
460
Wéér FIFA-hetze: Marokko en Spanje in clinch over WK-finale

De laatste weken stormt het stevig bij de FIFA. Daar wankelt de stoel van voorzitter Gianni ...

177
177

Meer sportnieuws