Anderlecht bouwt op Neerpede: waarom het langetermijnproject applaus verdient

582 stemmen
Anderlecht bouwt op Neerpede: waarom het langetermijnproject applaus verdient

RSC Anderlecht is aan een dramatisch seizoen bezig, maar de club heeft voluit de kaart van de jeugd getrokken. Paars-Wit beschikt over een fantastische jeugdopleiding en zij zijn dit seizoen weer het lichtpunt van de club. Ondanks de stevige crisis grijpt Anderlecht niet terug naar spelers als Kenneth Saief, Alexandru Chipciu en anderen. In Youth We Trust en dat verdient applaus.

Anderlecht verkocht de afgelopen twee jaar Leander Dendoncker en Sebastiaan Bornauw voor 23 miljoen euro aan Wolverhampton en FC Köln en door Bornauw kan dat bedrag nog oplopen via een aantal bonussen. Waarom we met beiden beginnen? De twee zijn nu sterk bezig in de Premier League en de Bundesliga en ze werden bij de jeugd niet aanzien als de grootste talenten. Daarmee willen we zeggen dat niet enkel wonderkinderen à la Youri Tielemans, Vincent Kompany, Romelu Lukaku of Yari Verschaeren kansen moeten krijgen. Daarom is het goed dat ook spelers als Alexis Saelemaekers, Sieben Dewaele, Killian Sardella en anderen hun kans krijgen.


Paars-Wit moet immers voor stabiliteit in de kern gaan zorgen. Het was jarenlang de sterkte van de club om met een vast geraamte te spelen en zo clubspelers te creëren met onder meer Roland Juhasz, Olivier Deschacht, Guillaume Gillet, Marcin Wasilewski, Silvio Proto en ook Lucas Biglia. Het was de laatste echte topperiode van RSCA en dergelijke spelers moet Anderlecht zelf kunnen opleiden, Biglia was weliswaar een toptalent. De eerste stappen zijn dus gezet, maar de weg is uiteraard nog lang. The Process, weet u wel.

Uiteraard zal niet elk talent dat nu kansen krijgt doorbreken, maar zonder ze die kansen te geven zal Anderlecht het nooit weten. In België wordt vaak als drogreden aangehaald om ze niet 'te verbranden', maar wel krijgen tweederangsvoetballers uit het buitenland steevast de kansen. In dat opzicht is Nederland een voorbeeld waar talenten van eigen bodem véél meer kansen krijgen en zelfs de Belgische jongeren trekken naar daar. Zo is Hannes Delcroix een goed voorbeeld. Hij werd door Kompany nog te licht geacht voor speelkansen in het eerste efltal, maar we weten dat geen enkele Belgische club hem concreet polste. Anderlecht verhuurt hem aan RKC en daar haalde hij al meermaals het elftal van de week.


Neerpede is al jaren een begrip inzake jeugdopleiding in Europa. Het is een kwaliteitslabel dat Anderlecht al tientallen miljoenen euro's opleverde. Dat had nog veel meer kunnen zijn als Orel Mangala en Dodi Lukebakio niet aan de kant werden geschoven in een periode dat RSCA de door makelaars aangebrachte tweederangsspelers de voorkeur gaf. 

Het is daarom misschien wel de allerbeste zet van Michael Verschueren en Marc Coucke om Hoofd Jeugdopleiding Jean Kindermans in de sportieve commissie te zetten. Hij waakt over Neerpede en weet wat er zit aan te komen. Marc Coucke zijn eerste grote zet was het vastleggen van tal van jonge talenten en Vincent Kompany gaat met zijn project verder, daarin hebben beiden elkaar gevonden.


Anderlecht heeft ondertussen met Yari Verschaeren, Sambi Lokonga, Jérémy Doku en Marco Kana goud in handen. De spaarpot van Anderlecht. Zij belichamen het 'We Are Anderlecht'-gevoel. Het bestuur moet er nu voor zorgen dat als die jonge talenten Neerpede verlaten en naar de Theo Verbeecklaan gaan, dat ze worden begeleid door ervaren toppers die op dat moment béter zijn de jonge talenten. Geen Derrick Luckassen, Peter Zulj en anderen, maar spelers als Vincent Kompany, Nacer Chadli en in de toekomst wellicht nog een aantal ervaren jongens.

Het project van Anderlecht inzake jeugd is lovenswaardig en we geloven rotsvast dat het de club op termijn veel gaat opleveren, sportief en financieel. Daarom was de leuze vooral 'Trust the Process'. De lange termijn ziet er goed uit, nu toch maar best winnen op Moeskroen en punten pakken. De korte termijn is namelijk ook zéér belangrijk en daarin worden voorlopig nog te grote fouten gemaakt, dat kon u de afgelopen maanden al genoeg lezen. Waar zou RSCA met de ervaren topspits Dieumerci Mbokani staan? Anderlecht moet immers altijd en overal presteren, jong en oud. Een titel vraagt (nog) niemand, maar een elfde plaats na zeventien speeldagen is hoe dan ook Anderlecht niet waardig. Gelukkig is er Neerpede, dat licht brengt in deze donkere tijden.

Claudio Reulens

LEES OOK: Anderlecht-fans komen plots in opstand

Is Anderlecht inzake jeugd een voorbeeldclub in België?

Meest recent

Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

0
0
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

21
21
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

91
91
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

25
25
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

131
131
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

61
61
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

249
249
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

278
278
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

122
122
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

143
143
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

308
308
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

40
40
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

170
170
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

97
97
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

386
386
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

372
372
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

589
589
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

669
669
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

279
279
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

416
416
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

247
247
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

299
299
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

174
174
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

623
623
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

234
234

Meer sportnieuws