Sublieme Origi helpt Liverpool aan spectaculaire derby-zege

door
Sublieme Origi helpt Liverpool aan spectaculaire derby-zege

Leider Liverpool FC heeft woensdagavond opnieuw een belangrijke zege geboekt in de Premier League. In de Merseyside-derby tegen stadsgenoot Everton haalden de mannen van Jürgen Klopp het met 5-2. Divock Origi mocht nog eens starten en speelde een uitstekende wedstrijd, zo nam hij twee doelpunten voor zijn rekening.


Bij de Reds ontbrak sterspeler Mohamed Salah vanwege licht blessureleed. De Egyptenaar zat wel op de bank, en zag vanaf daar hoe uitgerekend zijn vervanger Origi de show stal. Al binnen zes minuten lag zijn eerste erin, na een perfecte steekpass van de man in bloedvorm Sadio Mané. En slechts negen schamele minuten later werd de score verdubbeld, door Xherdan Shaqiri. Wederom kwam de assist op naam van Mané.

Lang nagenieten zat er echter niet in, want in de 21e minuut maakte Michael Keane de aansluitingstreffer namens het slecht draaiende Everton. Desondanks bleef een resultaat voor de blauwhemden eigenlijk altijd wel buiten zicht, want in de 31e minuut herstelde wederom Origi de marge tot twee, na een fabuleuze pass van Dejan Lovren en een perfecte aanname van hemzelf. In de 44e minuut bekroonde ook Mané zijn wervelende optreden met een treffer.

ACHT PUNTEN VOOR
In de blessuretijd van een spectaculaire eerste helft deed Richarlison nog wel wat terug met de 4-2, maar na de theepauze kon Everton geen vuist meer maken. Doordat Liverpool op zijn beurt de teugels ietwat liet vieren, viel de volgende en daarmee laatste treffer pas in de extremis: Georginio Wijnaldum kwam met het slotakkoord.

Met de drie punten in de tas is het gat tussen koploper Liverpool en runner-up Leicester City, dat vanavond met 2-0 won van Watford, acht punten. Het verschil met nummer drie Manchester City is zelfs al elf punten. Everton ziet de druk nog verder toenemen en staat op de zorgwekkende achttiende stek in de Premier League.

LEES OOK: 'Origi maakt sensationele comeback bij ex-club'

Denkt u dat Liverpool de titel nog uit handen geeft?

Meest recent

Brugs onderonsje: Vanaken onthult favoriet Gouden Schoen

Het einde van 2025 nadert, en dus wordt er stilaan gespeculeerd over wie er in aanspraak komt voor ...

21
21
Analisten vellen verdict: Genk bestolen tegen Club?

KRC Genk en Club Brugge openden het kerstvoetbal op spectaculaire wijze, want in een zinderende ...

691
691
De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

KAA Gent hoopt met Rik De Mil de juiste T1 te hebben binnengehaald. De oefenmeester moet de machine ...

65
65
Debuut Hayen verpest na zinderende Genkse rollercoaster

Geen fan van kerstvoetbal? Mogelijk bent u het na deze wedstrijd wel geworden. Racing Genk en Club ...

279
279
Winterleegloop bij Zulte? Vandenbroeck reageert

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn al volop bezig met transferdossiers. ...

140
140
Één Club Brugge-speler afgemaakt: “Al maanden slecht!"

KRC Genk en Club Brugge zijn er een spektakelstuk van aan het maken in de Cegeka Arena. Na een uur ...

169
169
De Mil lacht er niet mee en voert druk op bij Gent

KAA Gent hoopt op beterschap in de competitie onder Rik De Mil. De Buffalo’s zagen coach Ivan ...

144
144
Genk vloekt op kwelduivel: “Uiteraard weer hij bij Club”

KRC Genk en Club Brugge hebben de Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League afgetrapt. De uitploeg ...

187
187
Geen titel, wel transfer naar Zulte Waregem: "Geen spijt"

Bij Zulte Waregem hebben ze de laatste jaren de Scandinavische markt volop ontdekt. Vooral de Denen ...

156
156
'Liverpool schiet in actie voor volgende topspits'

De verwachtingen waren dit seizoen torenhoog bij Liverpool. Nadat het vorig seizoen al de titel ...

70
70
'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Sébastien Pocognoli zorgde in oktober voor ophef door midden in het seizoen te vertrekken bij ...

64
64
Groot nieuws voor Hoefkens: NAC grijpt in

Vorige week viel de naam van Carl Hoefkens nog bij KRC Genk, maar de trainer paste voor een job bij ...

57
57
11 namen: dubbele opsteker voor Club, Hayen grijpt niet in

Om 13u30 wordt de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Dat gebeurt meteen met een ...

150
150
'Rode Duivels grijpen nu toch weer naast toptalent'

Er was in 2025 heel wat te doen over spelers met een dubbele nationaliteit bij de Rode Duivels. Heel ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Club troeft Anderlecht af, Barça ontdekt Gentse parel'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

205
205
Hubert haalt snoeihard uit naar Anderlecht

David Hubert werd een tijdje geleden ontslagen bij RSC Anderlecht. Nu zit de hoofdtrainer bij Union ...

408
408
Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Het zijn zware weken geweest voor Nicky Hayen, maar zeker ook heftige jaren voor Vera Duchateau. Al ...

283
283
Zulte Waregem roept oorlogstaal naar Antwerp

Zulte Waregem kent dit seizoen wisselvallige resultaten, maar de promovendus doet het behoorlijk in ...

548
548
Held: Vuskovic (ex-Westerlo) redt leven na akelig moment

Luka Vuskovic maakte op 17-jarige leeftijd op huurbasis furore bij Westerlo, maar nu zit de centrale ...

41
41
‘KAA Gent slaat bal mis: wéér toptalent op weg naar exit'

KAA Gent krijgt dit seizoen klappen. De resultaten vallen dik tegen en als klap op de vuurpijl ...

483
483
Einde verhaal? Fans keren zich nu ook tegen Marc Brys

Marc Brys staat officieel nog onder contract als bondscoach van Kameroen, maar de Belgische ...

109
109
'Real schiet in actie: opvolger voor clubicoon bepaald'

Bij Real werkten ze in de voorbije zomers al aan een verjonging van het elftal, met dit seizoen nog ...

89
89
'Afrikaanse kampioen op weg naar Belgische club'

De wintermercato gaat binnen enkele dagen van start en de zoektocht naar versterking is bij de ...

346
346
Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

184
184
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

263
263

Meer sportnieuws