Club bekert verder na penalty's, Gent sneuvelt in Charleroi

door
Club bekert verder na penalty's, Gent sneuvelt in Charleroi

In de Croky Cup is na KRC Genk opnieuw een G5-club gesneuveld in de achtste finales. AA Gent verloor woensdagavond immers met het kleinste verschil op het veld van Charleroi. Club Brugge had dan weer penalty's nodig op het veld van KV Oostende, daarin waren twee reddingen van Simon Mignolet voldoende.


KV Oostende - Club Brugge 1-1 na 120', Club gaat verder na penalty's
De wedstrijd was amper begonnen, of Sylla had de Kustploeg al op voorsprong gezet. De zege van zondag tegen Anderlecht had duidelijk deugd gedaan bij KVO. Aan de overkant bleef Club ver onder het gewenste niveau. Met name de aanvalslinie liet het helemaal afweten. Coach Clement besloot dan ook om in te grijpen, nog voor rust haalde hij een teleurstellende Okereke naar de kant voor de jonge De Ketelaere.

De ingreep van Clement wierp niet meteen zijn vruchten af, maar na de pauze nam Blauw-Zwart de wedstrijd wel stevig in handen. Diatta zorgde voor de logische gelijkmaker en na rood voor Sané leek de wedstrijd helemaal gespeeld. Maar KVO hield met tien man toch stand en overleefde zelfs de verlengingen. In de penaltyreeks moest de thuisploeg uiteindelijk toch de duimen leggen. Mignolet ontpopte zich met twee reddingen tot de gevierde man.
Scorerverloop:
1-0 (3') Idrissa Sylla
1-1 (73') Krépin Diatta

Charleroi - AA Gent: 1-0
Het werd een vrij gesloten match op een ijskoud Mambourg, in de eerste helft was amper doelgevaar te bespeuren. Na de pauze kwam er iets meer gevaar aan beide zijden, maar echt grote kansen bleven uit. Een omhaal van Bezus ging hoog over, Fall en Rezaei speelden het aan de overkant niet goed uit.

Verlengingen leken in de maak, maar dat was buiten Bruno gerekend. In minuut 84 zette hij de thuisploeg dan toch op voorsprong. Gent moest alles op alles zetten en kwam nog dichtbij, maar Penneteau had een uitstekende reactie in huis op de ultieme kopbal van Plastun. Het zorgde voor een waar delirium in het Zwarte Land. De Buffalo's kunnen zich vanaf nu focussen op de competitie en Europa.
Scoreverloop:
1-0 (84') Massimo Bruno

LEES OOK: Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

De Croky Cup is een overbodig tornooi ...

Meest recent

Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

22
22
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

28
28
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

43
43
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

25
25
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

86
86
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

42
42
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

168
168
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

69
69
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

57
57
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

284
284
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

30
30
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

112
112
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

58
58
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

53
53
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

47
47
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

283
283
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

127
127
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

172
172
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

54
54
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

144
144
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

160
160
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

131
131
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

179
179
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

134
134
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

140
140

Meer sportnieuws