Club bekert verder na penalty's, Gent sneuvelt in Charleroi

door
Club bekert verder na penalty's, Gent sneuvelt in Charleroi

In de Croky Cup is na KRC Genk opnieuw een G5-club gesneuveld in de achtste finales. AA Gent verloor woensdagavond immers met het kleinste verschil op het veld van Charleroi. Club Brugge had dan weer penalty's nodig op het veld van KV Oostende, daarin waren twee reddingen van Simon Mignolet voldoende.


KV Oostende - Club Brugge 1-1 na 120', Club gaat verder na penalty's
De wedstrijd was amper begonnen, of Sylla had de Kustploeg al op voorsprong gezet. De zege van zondag tegen Anderlecht had duidelijk deugd gedaan bij KVO. Aan de overkant bleef Club ver onder het gewenste niveau. Met name de aanvalslinie liet het helemaal afweten. Coach Clement besloot dan ook om in te grijpen, nog voor rust haalde hij een teleurstellende Okereke naar de kant voor de jonge De Ketelaere.

De ingreep van Clement wierp niet meteen zijn vruchten af, maar na de pauze nam Blauw-Zwart de wedstrijd wel stevig in handen. Diatta zorgde voor de logische gelijkmaker en na rood voor Sané leek de wedstrijd helemaal gespeeld. Maar KVO hield met tien man toch stand en overleefde zelfs de verlengingen. In de penaltyreeks moest de thuisploeg uiteindelijk toch de duimen leggen. Mignolet ontpopte zich met twee reddingen tot de gevierde man.
Scorerverloop:
1-0 (3') Idrissa Sylla
1-1 (73') Krépin Diatta

Charleroi - AA Gent: 1-0
Het werd een vrij gesloten match op een ijskoud Mambourg, in de eerste helft was amper doelgevaar te bespeuren. Na de pauze kwam er iets meer gevaar aan beide zijden, maar echt grote kansen bleven uit. Een omhaal van Bezus ging hoog over, Fall en Rezaei speelden het aan de overkant niet goed uit.

Verlengingen leken in de maak, maar dat was buiten Bruno gerekend. In minuut 84 zette hij de thuisploeg dan toch op voorsprong. Gent moest alles op alles zetten en kwam nog dichtbij, maar Penneteau had een uitstekende reactie in huis op de ultieme kopbal van Plastun. Het zorgde voor een waar delirium in het Zwarte Land. De Buffalo's kunnen zich vanaf nu focussen op de competitie en Europa.
Scoreverloop:
1-0 (84') Massimo Bruno

LEES OOK: De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

De Croky Cup is een overbodig tornooi ...

Meest recent

Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

35
35
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

43
43
Eerste succes voor Leko: Club walst na rust over Dender

Ivan Leko heeft zijn eerste overwinning als nieuwbakken coach van Club Brugge te pakken. Blauw-Zwart ...

127
127
De Mil trekt conclusie na mislukt AA Gent-debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

66
66
Doku-loos City pakt gouden punten, Tielemans wéér belangrijk

In de Engelse Premier League hebben de achtervolgers van leider Arsenal FC geen steken laten vallen. ...

32
32
Club ziet af op Dender: 'zwakke schakel' krijgt volle laag

Na alle commotie van de voorbije dagen, wou Club Brugge zondagnamiddag absoluut een goed resultaat ...

188
188
Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

33
33
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

178
178
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

343
343
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

128
128
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

370
370
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

201
201
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

82
82
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

497
497
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

604
604
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

118
118
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

197
197
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

41
41
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

334
334
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

220
220
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

370
370
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

458
458
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

217
217
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

34
34
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

411
411

Meer sportnieuws