Club bekert verder na penalty's, Gent sneuvelt in Charleroi

383 stemmen
Club bekert verder na penalty's, Gent sneuvelt in Charleroi

In de Croky Cup is na KRC Genk opnieuw een G5-club gesneuveld in de achtste finales. AA Gent verloor woensdagavond immers met het kleinste verschil op het veld van Charleroi. Club Brugge had dan weer penalty's nodig op het veld van KV Oostende, daarin waren twee reddingen van Simon Mignolet voldoende.


KV Oostende - Club Brugge 1-1 na 120', Club gaat verder na penalty's
De wedstrijd was amper begonnen, of Sylla had de Kustploeg al op voorsprong gezet. De zege van zondag tegen Anderlecht had duidelijk deugd gedaan bij KVO. Aan de overkant bleef Club ver onder het gewenste niveau. Met name de aanvalslinie liet het helemaal afweten. Coach Clement besloot dan ook om in te grijpen, nog voor rust haalde hij een teleurstellende Okereke naar de kant voor de jonge De Ketelaere.

De ingreep van Clement wierp niet meteen zijn vruchten af, maar na de pauze nam Blauw-Zwart de wedstrijd wel stevig in handen. Diatta zorgde voor de logische gelijkmaker en na rood voor Sané leek de wedstrijd helemaal gespeeld. Maar KVO hield met tien man toch stand en overleefde zelfs de verlengingen. In de penaltyreeks moest de thuisploeg uiteindelijk toch de duimen leggen. Mignolet ontpopte zich met twee reddingen tot de gevierde man.
Scorerverloop:
1-0 (3') Idrissa Sylla
1-1 (73') Krépin Diatta

Charleroi - AA Gent: 1-0
Het werd een vrij gesloten match op een ijskoud Mambourg, in de eerste helft was amper doelgevaar te bespeuren. Na de pauze kwam er iets meer gevaar aan beide zijden, maar echt grote kansen bleven uit. Een omhaal van Bezus ging hoog over, Fall en Rezaei speelden het aan de overkant niet goed uit.

Verlengingen leken in de maak, maar dat was buiten Bruno gerekend. In minuut 84 zette hij de thuisploeg dan toch op voorsprong. Gent moest alles op alles zetten en kwam nog dichtbij, maar Penneteau had een uitstekende reactie in huis op de ultieme kopbal van Plastun. Het zorgde voor een waar delirium in het Zwarte Land. De Buffalo's kunnen zich vanaf nu focussen op de competitie en Europa.
Scoreverloop:
1-0 (84') Massimo Bruno

LEES OOK: 'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

De Croky Cup is een overbodig tornooi ...

Meest recent

Vossen ziet Genk een gouden transferzaak doen

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

25
25
Standard is toptalent definitief kwijt aan Feyenoord

Standard leek dit seizoen weer wat op te leven, al kon het zijn seizoen uiteindelijk net niet ...

9
9
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

22
22
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

31
31
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

37
37
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

30
30
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

272
272
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

321
321
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

180
180
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

124
124
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

54
54
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

536
536
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

109
109
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

124
124
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

153
153
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

145
145
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

67
67
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

440
440
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

141
141
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

167
167
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

168
168
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

205
205
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

611
611
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

175
175

Meer sportnieuws