Dessers dreigt in voetsporen van Clinton Mata te treden

door
Dessers dreigt in voetsporen van Clinton Mata te treden

Met Romelu Lukaku, Michy Batshuayi, Divock Origi en Christian Benteke beschikken de Rode Duivels vandaag over voldoende opties in de voorhoede, maar dat betekent niet dat Roberto Martinez geen andere aanvallers in het oog moet houden. Zo is Cyriel Dessers uitstekend bezig in Nederland.


Met 11 doelpunten voor Heracles is de ex-speler van OH Leuven en Lokeren momenteel zelfs topschutter in de Eredivisie, dankzij zijn goals kampeert de club uit Almelo bovendien op een onverhoopte vijfde plaats. Gezien zijn ontwikkeling zou Dessers zo in de toekomst wel eens een optie voor de Rode Duivels kunnen worden, al merkte Peter Vandenbempt in Extra Time al op hoe de 24-jarige spits ook voor Nigeria zou kunnen kiezen.

UPDATE 18u20
In een gebrek met Sporza gaf Dessers nu ook zelf aan eerder aan het Nigeriaanse dan het Belgische nationale elftal te denken, ook al reisde hij nog nooit af naar het Afrikaanse land van zijn roots. "Ook omdat de politieke situatie niet zo rustig was. Het laatste jaar is het pas iets beter. Ik wil er wel graag naartoe en het zou dubbel zo fijn zijn om dat te doen om te voetballen. Al is het maar om een oefeninterland te spelen tegen Madagascar of Mauritius", aldus de topschutter van Nederland.

Die voorkeur lijkt vooral ingegeven door de fikse concurrentie in de Belgische voorlinie, al is die ook in Nigeria niet de minste. "Ik had al contact met de Nigeriaanse bond, maar ook dat wordt niet simpel. Er zijn wereldwijd 300 miljoen Nigerianen", vertelt Dessers. Spontaan denken we echter aan Clinton Mata, die destijds ook voor Angola koos omdat de Rode Duivels hem onhaalbaar leken. Iets waar de verdediger van Club Brugge, die intussen zijn plek in de kern wel had verdiend, nu vast met spijt op terugkijkt.

LEES OOK: Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

Zou Dessers een fout maken door in te gaan op een Nigeriaanse selectie?

Meest recent

Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

23
23
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

96
96
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

46
46
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

68
68
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

183
183
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

127
127
Europese barrages: dé favorieten voor de laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

47
47
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

278
278
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

218
218
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

111
111
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

382
382
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

84
84
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

754
754
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

259
259
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

203
203
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

158
158
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

346
346
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

130
130
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

123
123
‘Strijd om Amadou Onana barst los: drie grootmachten’

Amadou Onana is bij de Rode Duivels niet meer weg te denken. Bij Aston Villa speelt de boomlange ...

81
81
Raman deelt ferme steek uit aan Club Brugge-fans

Benito Raman en Club Brugge, het zal nooit meer goedkomen. De aanvaller maakt nu het mooie weer bij ...

408
408
Vervanger Lukaku? Rudi Garcia maakt keuze

Romelu Lukaku geeft verstek voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten. De topscorer ...

87
87
De Cuyper slaat terug na kritiek op defensie Duivels

Komende zomer willen de Rode Duivels op het WK graag hoge ogen gooien. Om zo goed mogelijk aan de ...

48
48
Ruzie escaleert: Napoli stelt Lukaku ultimatum

De Rode Duivels stomen zich in de Verenigde Staten klaar voor het WK zonder Romelu Lukaku. De ...

280
280
De Cat voor toptransfer? Oude bekende duikt op

Nathan De Cat speelde zich de voorbije maanden al in de kijker en in de komende dagen zal zijn ...

108
108

Meer sportnieuws