Dessers dreigt in voetsporen van Clinton Mata te treden

door
Dessers dreigt in voetsporen van Clinton Mata te treden

Met Romelu Lukaku, Michy Batshuayi, Divock Origi en Christian Benteke beschikken de Rode Duivels vandaag over voldoende opties in de voorhoede, maar dat betekent niet dat Roberto Martinez geen andere aanvallers in het oog moet houden. Zo is Cyriel Dessers uitstekend bezig in Nederland.


Met 11 doelpunten voor Heracles is de ex-speler van OH Leuven en Lokeren momenteel zelfs topschutter in de Eredivisie, dankzij zijn goals kampeert de club uit Almelo bovendien op een onverhoopte vijfde plaats. Gezien zijn ontwikkeling zou Dessers zo in de toekomst wel eens een optie voor de Rode Duivels kunnen worden, al merkte Peter Vandenbempt in Extra Time al op hoe de 24-jarige spits ook voor Nigeria zou kunnen kiezen.

UPDATE 18u20
In een gebrek met Sporza gaf Dessers nu ook zelf aan eerder aan het Nigeriaanse dan het Belgische nationale elftal te denken, ook al reisde hij nog nooit af naar het Afrikaanse land van zijn roots. "Ook omdat de politieke situatie niet zo rustig was. Het laatste jaar is het pas iets beter. Ik wil er wel graag naartoe en het zou dubbel zo fijn zijn om dat te doen om te voetballen. Al is het maar om een oefeninterland te spelen tegen Madagascar of Mauritius", aldus de topschutter van Nederland.

Die voorkeur lijkt vooral ingegeven door de fikse concurrentie in de Belgische voorlinie, al is die ook in Nigeria niet de minste. "Ik had al contact met de Nigeriaanse bond, maar ook dat wordt niet simpel. Er zijn wereldwijd 300 miljoen Nigerianen", vertelt Dessers. Spontaan denken we echter aan Clinton Mata, die destijds ook voor Angola koos omdat de Rode Duivels hem onhaalbaar leken. Iets waar de verdediger van Club Brugge, die intussen zijn plek in de kern wel had verdiend, nu vast met spijt op terugkijkt.

LEES OOK: ‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Zou Dessers een fout maken door in te gaan op een Nigeriaanse selectie?

Meest recent

Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

36
36
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

54
54
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

49
49
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

162
162
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

72
72
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

409
409
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

368
368
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

394
394
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

110
110
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

562
562
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

183
183
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

254
254
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

303
303
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

127
127
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

74
74
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

217
217
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

189
189
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

81
81
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

101
101
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

47
47
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

301
301
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

295
295
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

264
264
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

258
258
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

322
322

Meer sportnieuws