TRANSFERUURTJE: 'Club duidt transferprioriteit aan, drie opties voor Mertens'

320 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club duidt transferprioriteit aan, drie opties voor Mertens'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge zou komende winter een nieuwe spits willen aantrekken, zo meldt La Dernière Heure. Blauw-Zwart zoekt een echte goaltjesdief, die ook als targetman zou kunnen fungeren op momenten dat dit nodig is. Het lijkt de vervanger van Mbaye Diagne te gaan worden. De leider in de Jupiler Pro League zou de Senegalees zo snel mogelijk weer naar Galatasaray laten gaan, maar de Turken hebben voorlopig nog geen beslissing genomen over een vroegtijdige stopzetting van de huurovereenkomst.

Dieumerci Mbokani is bezig aan een uitstekend seizoen bij Antwerp FC en die prestaties blijven niet onopgemerkt. Zo weet Het Nieuwsblad dat Pakhtakor Tashkent FK, de huidige en twaalfvoudige kampioen van Oezbekistan, hengelt naar de ervaren spits. Bij Pakhtakor zou Mbokani een flink stuk meer kunnen verdienen dan op de Bosuil. Maar de Great Old kan opgelucht ademhalen, de spits zou geen interesse hebben om op het aanbod in te gaan.

Diezelfde Mbokani was afgelopen zomer ook bij RSC Anderlecht in beeld, dat bevestigde sportieve baas Michael Verschueren. Ook het dossier van Vadis Odjidja lag bij hem op tafel. Maar in beide gevallen werd niet doorgedrukt en gezien de recente prestaties van het genoemde duo zal de club er toch spijt van hebben. In januari volgt in ieder geval een kleine correctie. "We gaan 2 à 3 transfers doen, maar ik ga geen profielen opwerpen", bevestigde Verschueren.

BUITENLAND
Dries Mertens staat voor enkele spannende maanden nu zijn contract bij SSC Napoli ten einde loopt. Volgens La Repubblica liggen momenteel drie pistes op tafel voor Mertens. De eerste zou hem uit Italië weg leiden, want Borussia Dortmund zou zijn komst wel zien zitten. Ook een transfer binnen Italië behoort tot de mogelijkheden, meer bepaald naar Internazionale. Maar ook een verlengd verblijf in Napels is nog niet uitgesloten. Onlangs zou Mertens immers nog rond de tafel gezeten hebben met de flamboyante Napoli-voorziiter Aurelio De Laurentiis om een mogelijke contractverlenging te bespreken.

Dennis Praet werd onlangs gelinkt aan een verrassende transfer naar AFC Fiorentina. Volgens het plaatselijke Corriere Fiorentino zijn de pijlen in Firenze wel degelijk op de Rode Duivel gericht, maar die zou uiteindelijk niet van plan zijn om het bij Leicester City alweer voor bekeken te houden. Aangezien Fiorentina geen vooruitgang in het dossier zou krijgen wordt daarom nu Sevilla-veteraan Éver Banega naar voren geschoven als de voornaamste kandidaat om de rangen te vervoegen.

Zlatan Ibrahimovic keert vrijwel zeker terug bij AC Milan. Volgens The Telegraph hebben beide partijen overeenstemming bereikt over een hereniging in San Siro. De 38-jarige Zweed is na dit kalenderjaar transfervrij en kan dus gratis overstappen naar AC Milan. De recente weken werd Ibrahimovic aan verschillende clubs gelinkt en AC Milan lijkt nu dus als winnaar uit de strijd te komen.

Real Madrid is de laatste weken weer onder stoom geraakt, maar speurt toch nog naar extra versterking. Op het middenveld bijvoorbeeld, geraken een aantal sterkhouders alweer aardig op op leeftijd en kan wat vers bloed zeker geen kwaad. Volgens Cadena SER is de Koninklijke daarom concreet in de markt voor Fabian Ruiz van SSC Napoli. De Spaanse international zou wel zo'n 70 miljoen euro moeten kosten.

LEES OOK: Drukte op Bosuil: Antwerp kondigt nieuwe winger aan

Anderlecht moet in januari een nieuwe poging voor Mbokani wagen ...

Meest recent

'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

46
46
Vanhaezebrouck doet straffe uitspraak over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

81
81
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

45
45
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

206
206
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

110
110
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

202
202
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

107
107
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

143
143
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

108
108
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

812
812
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1093
1093
'Arsenal verzilvert titel: nieuwe smaakmaker naar Emirates'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

75
75
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

549
549
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

175
175
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

291
291
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

644
644
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

166
166
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

158
158
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

367
367
'Club zet zich schrap: Barça geeft transferdeal niet op'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

217
217
'Groot transferplan Mourinho doet Barcelona huiveren'

Bij Real Madrid wordt zondag voorzittersverkiezing gehouden, de exit polls voorspellen echter dat ...

224
224
WK-opponent bibbert voor Duivel: "Veel over hem gesproken"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

259
259
'Recordsom Genk: Karetsas op weg naar droomtransfer'

Op zijn eerste WK wordt het nog minstens 4 jaar wachten, maar Konstantinos Karetsas staat toch voor ...

810
810
Anderlecht-protest escaleert: privé-villa Coucke geviseerd

Het seizoen mag dan wel voorbij zijn, de onvrede bij de achterban van RSC Anderlecht is dat ...

522
522

Meer sportnieuws