TRANSFERUURTJE: 'Club duidt transferprioriteit aan, drie opties voor Mertens'

320 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club duidt transferprioriteit aan, drie opties voor Mertens'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge zou komende winter een nieuwe spits willen aantrekken, zo meldt La Dernière Heure. Blauw-Zwart zoekt een echte goaltjesdief, die ook als targetman zou kunnen fungeren op momenten dat dit nodig is. Het lijkt de vervanger van Mbaye Diagne te gaan worden. De leider in de Jupiler Pro League zou de Senegalees zo snel mogelijk weer naar Galatasaray laten gaan, maar de Turken hebben voorlopig nog geen beslissing genomen over een vroegtijdige stopzetting van de huurovereenkomst.

Dieumerci Mbokani is bezig aan een uitstekend seizoen bij Antwerp FC en die prestaties blijven niet onopgemerkt. Zo weet Het Nieuwsblad dat Pakhtakor Tashkent FK, de huidige en twaalfvoudige kampioen van Oezbekistan, hengelt naar de ervaren spits. Bij Pakhtakor zou Mbokani een flink stuk meer kunnen verdienen dan op de Bosuil. Maar de Great Old kan opgelucht ademhalen, de spits zou geen interesse hebben om op het aanbod in te gaan.

Diezelfde Mbokani was afgelopen zomer ook bij RSC Anderlecht in beeld, dat bevestigde sportieve baas Michael Verschueren. Ook het dossier van Vadis Odjidja lag bij hem op tafel. Maar in beide gevallen werd niet doorgedrukt en gezien de recente prestaties van het genoemde duo zal de club er toch spijt van hebben. In januari volgt in ieder geval een kleine correctie. "We gaan 2 à 3 transfers doen, maar ik ga geen profielen opwerpen", bevestigde Verschueren.

BUITENLAND
Dries Mertens staat voor enkele spannende maanden nu zijn contract bij SSC Napoli ten einde loopt. Volgens La Repubblica liggen momenteel drie pistes op tafel voor Mertens. De eerste zou hem uit Italië weg leiden, want Borussia Dortmund zou zijn komst wel zien zitten. Ook een transfer binnen Italië behoort tot de mogelijkheden, meer bepaald naar Internazionale. Maar ook een verlengd verblijf in Napels is nog niet uitgesloten. Onlangs zou Mertens immers nog rond de tafel gezeten hebben met de flamboyante Napoli-voorziiter Aurelio De Laurentiis om een mogelijke contractverlenging te bespreken.

Dennis Praet werd onlangs gelinkt aan een verrassende transfer naar AFC Fiorentina. Volgens het plaatselijke Corriere Fiorentino zijn de pijlen in Firenze wel degelijk op de Rode Duivel gericht, maar die zou uiteindelijk niet van plan zijn om het bij Leicester City alweer voor bekeken te houden. Aangezien Fiorentina geen vooruitgang in het dossier zou krijgen wordt daarom nu Sevilla-veteraan Éver Banega naar voren geschoven als de voornaamste kandidaat om de rangen te vervoegen.

Zlatan Ibrahimovic keert vrijwel zeker terug bij AC Milan. Volgens The Telegraph hebben beide partijen overeenstemming bereikt over een hereniging in San Siro. De 38-jarige Zweed is na dit kalenderjaar transfervrij en kan dus gratis overstappen naar AC Milan. De recente weken werd Ibrahimovic aan verschillende clubs gelinkt en AC Milan lijkt nu dus als winnaar uit de strijd te komen.

Real Madrid is de laatste weken weer onder stoom geraakt, maar speurt toch nog naar extra versterking. Op het middenveld bijvoorbeeld, geraken een aantal sterkhouders alweer aardig op op leeftijd en kan wat vers bloed zeker geen kwaad. Volgens Cadena SER is de Koninklijke daarom concreet in de markt voor Fabian Ruiz van SSC Napoli. De Spaanse international zou wel zo'n 70 miljoen euro moeten kosten.

LEES OOK: 'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Anderlecht moet in januari een nieuwe poging voor Mbokani wagen ...

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

52
52
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

30
30
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

41
41
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

53
53
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

45
45
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

83
83
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

62
62
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

229
229
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

64
64
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

44
44
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

106
106
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

742
742
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

74
74
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

454
454
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

41
41
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

27
27
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

40
40
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

408
408
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

319
319
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

220
220
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

810
810
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

563
563
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

423
423
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

296
296
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

275
275

Meer sportnieuws