TRANSFERUURTJE: 'Club duidt transferprioriteit aan, drie opties voor Mertens'

320 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club duidt transferprioriteit aan, drie opties voor Mertens'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge zou komende winter een nieuwe spits willen aantrekken, zo meldt La Dernière Heure. Blauw-Zwart zoekt een echte goaltjesdief, die ook als targetman zou kunnen fungeren op momenten dat dit nodig is. Het lijkt de vervanger van Mbaye Diagne te gaan worden. De leider in de Jupiler Pro League zou de Senegalees zo snel mogelijk weer naar Galatasaray laten gaan, maar de Turken hebben voorlopig nog geen beslissing genomen over een vroegtijdige stopzetting van de huurovereenkomst.

Dieumerci Mbokani is bezig aan een uitstekend seizoen bij Antwerp FC en die prestaties blijven niet onopgemerkt. Zo weet Het Nieuwsblad dat Pakhtakor Tashkent FK, de huidige en twaalfvoudige kampioen van Oezbekistan, hengelt naar de ervaren spits. Bij Pakhtakor zou Mbokani een flink stuk meer kunnen verdienen dan op de Bosuil. Maar de Great Old kan opgelucht ademhalen, de spits zou geen interesse hebben om op het aanbod in te gaan.

Diezelfde Mbokani was afgelopen zomer ook bij RSC Anderlecht in beeld, dat bevestigde sportieve baas Michael Verschueren. Ook het dossier van Vadis Odjidja lag bij hem op tafel. Maar in beide gevallen werd niet doorgedrukt en gezien de recente prestaties van het genoemde duo zal de club er toch spijt van hebben. In januari volgt in ieder geval een kleine correctie. "We gaan 2 à 3 transfers doen, maar ik ga geen profielen opwerpen", bevestigde Verschueren.

BUITENLAND
Dries Mertens staat voor enkele spannende maanden nu zijn contract bij SSC Napoli ten einde loopt. Volgens La Repubblica liggen momenteel drie pistes op tafel voor Mertens. De eerste zou hem uit Italië weg leiden, want Borussia Dortmund zou zijn komst wel zien zitten. Ook een transfer binnen Italië behoort tot de mogelijkheden, meer bepaald naar Internazionale. Maar ook een verlengd verblijf in Napels is nog niet uitgesloten. Onlangs zou Mertens immers nog rond de tafel gezeten hebben met de flamboyante Napoli-voorziiter Aurelio De Laurentiis om een mogelijke contractverlenging te bespreken.

Dennis Praet werd onlangs gelinkt aan een verrassende transfer naar AFC Fiorentina. Volgens het plaatselijke Corriere Fiorentino zijn de pijlen in Firenze wel degelijk op de Rode Duivel gericht, maar die zou uiteindelijk niet van plan zijn om het bij Leicester City alweer voor bekeken te houden. Aangezien Fiorentina geen vooruitgang in het dossier zou krijgen wordt daarom nu Sevilla-veteraan Éver Banega naar voren geschoven als de voornaamste kandidaat om de rangen te vervoegen.

Zlatan Ibrahimovic keert vrijwel zeker terug bij AC Milan. Volgens The Telegraph hebben beide partijen overeenstemming bereikt over een hereniging in San Siro. De 38-jarige Zweed is na dit kalenderjaar transfervrij en kan dus gratis overstappen naar AC Milan. De recente weken werd Ibrahimovic aan verschillende clubs gelinkt en AC Milan lijkt nu dus als winnaar uit de strijd te komen.

Real Madrid is de laatste weken weer onder stoom geraakt, maar speurt toch nog naar extra versterking. Op het middenveld bijvoorbeeld, geraken een aantal sterkhouders alweer aardig op op leeftijd en kan wat vers bloed zeker geen kwaad. Volgens Cadena SER is de Koninklijke daarom concreet in de markt voor Fabian Ruiz van SSC Napoli. De Spaanse international zou wel zo'n 70 miljoen euro moeten kosten.

LEES OOK: Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Anderlecht moet in januari een nieuwe poging voor Mbokani wagen ...

Meest recent

Nederlanders bejubelen Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

17
17
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

163
163
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

208
208
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

218
218
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

53
53
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

83
83
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

154
154
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

39
39
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

47
47
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

449
449
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

111
111
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

153
153
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

170
170
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

871
871
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

90
90
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

235
235
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

117
117
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

77
77
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

34
34
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

352
352
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

93
93
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

68
68
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

255
255
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

353
353
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

106
106

Meer sportnieuws