TRANSFERUURTJE: 'Club duidt transferprioriteit aan, drie opties voor Mertens'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club duidt transferprioriteit aan, drie opties voor Mertens'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge zou komende winter een nieuwe spits willen aantrekken, zo meldt La Dernière Heure. Blauw-Zwart zoekt een echte goaltjesdief, die ook als targetman zou kunnen fungeren op momenten dat dit nodig is. Het lijkt de vervanger van Mbaye Diagne te gaan worden. De leider in de Jupiler Pro League zou de Senegalees zo snel mogelijk weer naar Galatasaray laten gaan, maar de Turken hebben voorlopig nog geen beslissing genomen over een vroegtijdige stopzetting van de huurovereenkomst.

Dieumerci Mbokani is bezig aan een uitstekend seizoen bij Antwerp FC en die prestaties blijven niet onopgemerkt. Zo weet Het Nieuwsblad dat Pakhtakor Tashkent FK, de huidige en twaalfvoudige kampioen van Oezbekistan, hengelt naar de ervaren spits. Bij Pakhtakor zou Mbokani een flink stuk meer kunnen verdienen dan op de Bosuil. Maar de Great Old kan opgelucht ademhalen, de spits zou geen interesse hebben om op het aanbod in te gaan.

Diezelfde Mbokani was afgelopen zomer ook bij RSC Anderlecht in beeld, dat bevestigde sportieve baas Michael Verschueren. Ook het dossier van Vadis Odjidja lag bij hem op tafel. Maar in beide gevallen werd niet doorgedrukt en gezien de recente prestaties van het genoemde duo zal de club er toch spijt van hebben. In januari volgt in ieder geval een kleine correctie. "We gaan 2 à 3 transfers doen, maar ik ga geen profielen opwerpen", bevestigde Verschueren.

BUITENLAND
Dries Mertens staat voor enkele spannende maanden nu zijn contract bij SSC Napoli ten einde loopt. Volgens La Repubblica liggen momenteel drie pistes op tafel voor Mertens. De eerste zou hem uit Italië weg leiden, want Borussia Dortmund zou zijn komst wel zien zitten. Ook een transfer binnen Italië behoort tot de mogelijkheden, meer bepaald naar Internazionale. Maar ook een verlengd verblijf in Napels is nog niet uitgesloten. Onlangs zou Mertens immers nog rond de tafel gezeten hebben met de flamboyante Napoli-voorziiter Aurelio De Laurentiis om een mogelijke contractverlenging te bespreken.

Dennis Praet werd onlangs gelinkt aan een verrassende transfer naar AFC Fiorentina. Volgens het plaatselijke Corriere Fiorentino zijn de pijlen in Firenze wel degelijk op de Rode Duivel gericht, maar die zou uiteindelijk niet van plan zijn om het bij Leicester City alweer voor bekeken te houden. Aangezien Fiorentina geen vooruitgang in het dossier zou krijgen wordt daarom nu Sevilla-veteraan Éver Banega naar voren geschoven als de voornaamste kandidaat om de rangen te vervoegen.

Zlatan Ibrahimovic keert vrijwel zeker terug bij AC Milan. Volgens The Telegraph hebben beide partijen overeenstemming bereikt over een hereniging in San Siro. De 38-jarige Zweed is na dit kalenderjaar transfervrij en kan dus gratis overstappen naar AC Milan. De recente weken werd Ibrahimovic aan verschillende clubs gelinkt en AC Milan lijkt nu dus als winnaar uit de strijd te komen.

Real Madrid is de laatste weken weer onder stoom geraakt, maar speurt toch nog naar extra versterking. Op het middenveld bijvoorbeeld, geraken een aantal sterkhouders alweer aardig op op leeftijd en kan wat vers bloed zeker geen kwaad. Volgens Cadena SER is de Koninklijke daarom concreet in de markt voor Fabian Ruiz van SSC Napoli. De Spaanse international zou wel zo'n 70 miljoen euro moeten kosten.

LEES OOK: Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

Anderlecht moet in januari een nieuwe poging voor Mbokani wagen ...

Meest recent

'Engels krijgt zeer verrassende transferboodschap'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

15
15
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

119
119
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

24
24
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

231
231
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

14
14
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

143
143
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

228
228
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

336
336
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

56
56
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

147
147
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

286
286
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

148
148
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

62
62
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

373
373
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

114
114
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

90
90
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

56
56
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

495
495
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

761
761
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

317
317
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

311
311
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

1068
1068
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

75
75
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

525
525
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

196
196

Meer sportnieuws