TRANSFERUURTJE: 'Club duidt transferprioriteit aan, drie opties voor Mertens'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club duidt transferprioriteit aan, drie opties voor Mertens'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Club Brugge zou komende winter een nieuwe spits willen aantrekken, zo meldt La Dernière Heure. Blauw-Zwart zoekt een echte goaltjesdief, die ook als targetman zou kunnen fungeren op momenten dat dit nodig is. Het lijkt de vervanger van Mbaye Diagne te gaan worden. De leider in de Jupiler Pro League zou de Senegalees zo snel mogelijk weer naar Galatasaray laten gaan, maar de Turken hebben voorlopig nog geen beslissing genomen over een vroegtijdige stopzetting van de huurovereenkomst.

Dieumerci Mbokani is bezig aan een uitstekend seizoen bij Antwerp FC en die prestaties blijven niet onopgemerkt. Zo weet Het Nieuwsblad dat Pakhtakor Tashkent FK, de huidige en twaalfvoudige kampioen van Oezbekistan, hengelt naar de ervaren spits. Bij Pakhtakor zou Mbokani een flink stuk meer kunnen verdienen dan op de Bosuil. Maar de Great Old kan opgelucht ademhalen, de spits zou geen interesse hebben om op het aanbod in te gaan.

Diezelfde Mbokani was afgelopen zomer ook bij RSC Anderlecht in beeld, dat bevestigde sportieve baas Michael Verschueren. Ook het dossier van Vadis Odjidja lag bij hem op tafel. Maar in beide gevallen werd niet doorgedrukt en gezien de recente prestaties van het genoemde duo zal de club er toch spijt van hebben. In januari volgt in ieder geval een kleine correctie. "We gaan 2 à 3 transfers doen, maar ik ga geen profielen opwerpen", bevestigde Verschueren.

BUITENLAND
Dries Mertens staat voor enkele spannende maanden nu zijn contract bij SSC Napoli ten einde loopt. Volgens La Repubblica liggen momenteel drie pistes op tafel voor Mertens. De eerste zou hem uit Italië weg leiden, want Borussia Dortmund zou zijn komst wel zien zitten. Ook een transfer binnen Italië behoort tot de mogelijkheden, meer bepaald naar Internazionale. Maar ook een verlengd verblijf in Napels is nog niet uitgesloten. Onlangs zou Mertens immers nog rond de tafel gezeten hebben met de flamboyante Napoli-voorziiter Aurelio De Laurentiis om een mogelijke contractverlenging te bespreken.

Dennis Praet werd onlangs gelinkt aan een verrassende transfer naar AFC Fiorentina. Volgens het plaatselijke Corriere Fiorentino zijn de pijlen in Firenze wel degelijk op de Rode Duivel gericht, maar die zou uiteindelijk niet van plan zijn om het bij Leicester City alweer voor bekeken te houden. Aangezien Fiorentina geen vooruitgang in het dossier zou krijgen wordt daarom nu Sevilla-veteraan Éver Banega naar voren geschoven als de voornaamste kandidaat om de rangen te vervoegen.

Zlatan Ibrahimovic keert vrijwel zeker terug bij AC Milan. Volgens The Telegraph hebben beide partijen overeenstemming bereikt over een hereniging in San Siro. De 38-jarige Zweed is na dit kalenderjaar transfervrij en kan dus gratis overstappen naar AC Milan. De recente weken werd Ibrahimovic aan verschillende clubs gelinkt en AC Milan lijkt nu dus als winnaar uit de strijd te komen.

Real Madrid is de laatste weken weer onder stoom geraakt, maar speurt toch nog naar extra versterking. Op het middenveld bijvoorbeeld, geraken een aantal sterkhouders alweer aardig op op leeftijd en kan wat vers bloed zeker geen kwaad. Volgens Cadena SER is de Koninklijke daarom concreet in de markt voor Fabian Ruiz van SSC Napoli. De Spaanse international zou wel zo'n 70 miljoen euro moeten kosten.

LEES OOK: Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

Anderlecht moet in januari een nieuwe poging voor Mbokani wagen ...

Meest recent

Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

5
5
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

167
167
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

34
34
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

137
137
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

321
321
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

81
81
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

78
78
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

135
135
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

173
173
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

604
604
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

73
73
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

274
274
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

85
85
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

142
142
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

852
852
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

108
108
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

238
238
Anderlecht hakt knoop door: fans mogen 'dromen'

RSC Anderlecht zal in de mercato de fouten van de voorgaande mercato’s moeten herstellen. ...

522
522
Grote zorgen bij Antwerp: Boeckx geeft pijnpunt prijs

Het gaat van kwaad naar erger bij Royal Antwerp FC. Van een topploeg naar een team dat moet gaan ...

143
143
Rooney geeft topclub raad: "Haal Kompany!"

Vincent Kompany is een toptrainer op het allerhoogste niveau. Bij Bayern München laat hij zien ...

449
449
'El Khannouss en Vuskovic grof wild op de transfermarkt'

Bilal El Khannouss en Luka Vuskovic zijn twee absolute parels die in de Jupiler Pro League hebben ...

83
83
Aankoop overtuigt niet bij Anderlecht: “Te weinig”

Bij RSC Anderlecht is er geen enkele zomeraankoop die de ploeg écht veel beter maakt en bij ...

451
451
Gheysens schiet uit krammen: bom ontploft bij Antwerp

Niet alleen op sportief vlak hangeren er donkere wolken boven de Bosuil, buiten het veld wemelt het ...

964
964
Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

244
244
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

867
867

Meer sportnieuws