"De intenties van Kompany zijn goed, laat ons dat niet vergeten"

door

Het blijft opvallend hoeveel kritiek Vincent Kompany krijgt. De afgelopen jaren gleed Paars-Wit steeds verder af en dat is niet de schuld van de speler/manager. Kompany probeert Anderlecht weer Anderlecht te laten worden en dat heeft nu eenmaal tijd nodig. Maar tijd krijgt hij niet van bepaalde analisten en waarnemers, wel van de eigen aanhang.

Bij Sport/Voetbalmagazine kijken ze altijd wat dieper en gaan ze verder dan de waan van dag, zo ook Steve Van Herpe, journalist bij het weekblad. "Ik blijf het bewonderenswaardig vinden hoe Vincent Kompany de kar trekt. Niet vergeten dat hij op dit moment net zo goed kruiwagens geld had kunnen verdienen in de Emiraten of de Verenigde Staten. Dat hij zijn tijd en energie steekt in Anderlecht en bij uitbreiding het Belgisch voetbal (BX Brussels niet vergeten), daar kan je alleen maar je hoed voor afnemen", zegt hij op de website van SVM.

Het valt op hoe andere grote namen als Hein Vanhaezebrouck, Herman Van Holsbeeck en Luc Devroe toch een pak minder kritiek kregen, ondanks hun twijfelachtige prestaties - op verschillende domeinen - van de laatste jaren bij de Brusselaars.

"Hij onderneemt, hij probeert, met voorlopig meer vallen dan opstaan. Je kan natuurlijk kritiek hebben op de manier waarop hij een en ander aanpakt en je mag niet blind zijn voor de prestaties op het veld. Kritiek moet er zijn, die taak hebben we ook als journalisten. Maar we hebben in België vaak de neiging om te focussen op het negatieve. De intenties van Kompany zijn goed, laat ons dat niet vergeten."

LEES OOK: Verschueren naar Anderlecht: eindelijk de juiste functie?

Is de kritiek op Kompany overdreven?

Meest recent

Hein: "Hij staat op eenzame hoogte bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels zijn quasi zeker van het WK. Ze gaan tijdens de volgende interlandperiode sowieso de ...

43
43
Jonge Rode Duivels zwoegen zich naar heel belangrijke zege

De U21 van België speelden vanavond in Westerlo tegen hun leeftijdsgenoten van Denemarken. De ...

57
57
'Club Brugge bibbert: Atlético Madrid jaagt op smaakmaker'

Club Brugge zal in 2026 weer een aantal sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. De Belgische ...

163
163
Balans Duivels: Garcia lacht tanden bloot, WK-ploeg bekend

De Rode Duivels gaan naar het WK. Het wordt komende zomer dus weer een voetbalfeest in België. ...

101
101
Kameroen in rep en roer: Brys bijt stevig van zich af

Marc Brys ligt zwaar onder vuur in Kameroen. De Belgische coach wist zich met de Ontembare Leeuwen ...

56
56
'Rode Duivels naar WK mét twee straffe oefenduels'

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat durven we wel te schrijven na de ontwikkelingen van gisteren. ...

85
85
Hugo Broos schrijft geschiedenis en trekt naar het WK

Hugo Broos heeft het alweer geflikt. Hij heeft zich vanavond met Zuid-Afrika geplaatst voor het WK. ...

219
219
Verschueren naar Anderlecht: eindelijk de juiste functie?

RSC Anderlecht gaat voor een grote verandering. Nog maar eens. Hoofdaandeelhouder Marc Coucke wil ...

234
234
OHL zoekt coach: ex-Rode Duivel grote favoriet

Oud-Heverlee Leuven is op zoek naar een nieuwe trainer nadat Union SG David Hubert kwam wegplukken. ...

147
147
'Nieuwe België': gouden generatie laat Europees land dromen

Het is eindelijk prijs. Noorwegen gaat zo goed als zeker naar het WK 2026. We hoopten al vele ...

164
164
'Club Brugge kan cashen: strijd om smaakmaker barst los'

Club Brugge heeft een bijzonder lucratieve zomer achter de rug, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

234
234
'Coucke hakt knopen door: Renard out bij Anderlecht?'

Officieel is de kogel nog niet door de kerk, maar eerstdaags stelt RSC Anderlecht de nieuwe ...

755
755
Anderlecht-alarm: ‘Verschueren sneuvelt in recordtijd’

Wordt Michael Verschueren straks de ceremoniële voorzitter die het vuur opvangt voor Marc ...

409
409
Hevige clash ontaardt volledig tussen Brusselmans & De Wever

Herman Brusselmans zorgde de afgelopen jaar meer dan eens voor een vleugje controverse. Recent stond ...

172
172
Hayen in zak en as: Club Brugge velt zwaar verdict

Club Brugge boekte voor de interlandbreak een cruciale zege tegen Union, een lijn die Blauw-Zwart ...

467
467
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

De interlandperiode is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League te richten. ...

199
199
Coucke zet plan on hold: Vandenhaute grote spelbreker?

Tijdens de interlandbreak blijft Marc Coucke niet bij de pakken zitten bij RSC Anderlecht, want de ...

389
389
'Rampscenario voor Club Brugge: steunpilaar langer out'

Club Brugge gaat een paar drukke weken tegemoet, want zowel in eigen land als in Europa volgen de ...

281
281
Aster & Lize verrassen met onverwachte liefdeswending

Tussen drukke opnames, voetbal en mode lanceert hij binnenkort ook zijn belangrijkste ...

65
65
Toch twijfel over Garcia: ontploffingsgevaar in de lucht

De Rode Duivels kunnen het WK 2026 al ruiken. Na het gelijkspel tegen Noord-Macedonië werd er ...

147
147
Club jubelt: superster vervoegt overvolle ziekenboeg Barça

Club Brugge is dit seizoen weer actief in de Champions League. In het kampioenenbal wachten er nog ...

131
131
Drie jonge Duivels bonken stevig op de deur van Garcia

Na de Gouden Generatie van de Belgische nationale ploeg zijn de Rode Duivels naarstig op zoek naar ...

242
242
Bellamy vloekt op grote (kwel)Duivel: “Wales was bang"

De Rode Duivels boekten een belangrijke zege in Wales. Bondscoach Craig Bellamy mocht als eerste ...

340
340
Bormans gooit op tafel: Union machteloos door Pocognoli

Union SG heeft afscheid genomen van Sebastien Pocognoli. De Belgische oefenmeester gaat een nieuwe ...

170
170
Kleedkameronthulling Raskin: dit eiste Garcia tijdens de rust

De Rode Duivels kwamen al vroeg op voorsprong tegen Wales en alle mogelijke doemscenario’s ...

485
485

Meer sportnieuws