"De intenties van Kompany zijn goed, laat ons dat niet vergeten"

274

Het blijft opvallend hoeveel kritiek Vincent Kompany krijgt. De afgelopen jaren gleed Paars-Wit steeds verder af en dat is niet de schuld van de speler/manager. Kompany probeert Anderlecht weer Anderlecht te laten worden en dat heeft nu eenmaal tijd nodig. Maar tijd krijgt hij niet van bepaalde analisten en waarnemers, wel van de eigen aanhang.

Bij Sport/Voetbalmagazine kijken ze altijd wat dieper en gaan ze verder dan de waan van dag, zo ook Steve Van Herpe, journalist bij het weekblad. "Ik blijf het bewonderenswaardig vinden hoe Vincent Kompany de kar trekt. Niet vergeten dat hij op dit moment net zo goed kruiwagens geld had kunnen verdienen in de Emiraten of de Verenigde Staten. Dat hij zijn tijd en energie steekt in Anderlecht en bij uitbreiding het Belgisch voetbal (BX Brussels niet vergeten), daar kan je alleen maar je hoed voor afnemen", zegt hij op de website van SVM.

Het valt op hoe andere grote namen als Hein Vanhaezebrouck, Herman Van Holsbeeck en Luc Devroe toch een pak minder kritiek kregen, ondanks hun twijfelachtige prestaties - op verschillende domeinen - van de laatste jaren bij de Brusselaars.

"Hij onderneemt, hij probeert, met voorlopig meer vallen dan opstaan. Je kan natuurlijk kritiek hebben op de manier waarop hij een en ander aanpakt en je mag niet blind zijn voor de prestaties op het veld. Kritiek moet er zijn, die taak hebben we ook als journalisten. Maar we hebben in België vaak de neiging om te focussen op het negatieve. De intenties van Kompany zijn goed, laat ons dat niet vergeten."

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Is de kritiek op Kompany overdreven?

Meest recent

'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

9
9
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

23
23
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

70
70
Vanaken laat fans perplex staan na stunt: emoties laaien op

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

107
107
Straffe KV Mechelen-keuze pakt immens goed uit

KV Mechelen leek dit seizoen op weg naar degradatievoetbal en coach Fred Vanderbiest werd ...

51
51
Bizar verhaal: Karetsas miste bijna heldenrol door... toilet

Na vier wedstrijden ligt ook Borussia Dortmund op koers om te overwinteren in de Champions League. ...

35
35
Wéér de held: Sommer pronkt met straffe statistiek

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League gepakt, ...

145
145
Kortrijk slikt nieuwe domper: "Klassement liegt niet"

Nadat het vorig weekend op Sclessin een puntje pakte, hoopte KV Kortrijk woensdagavond op zijn elan ...

74
74
Financiële catastrofe voor Belgische clubs: Duchâtelet in de bres

De Belgische clubs beleven tegenwoordig hoogdagen op het Europese toneel. Club Brugge blijft het ...

141
141
Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

173
173
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

42
42
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

67
67
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

327
327
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

234
234
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

187
187
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

916
916
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

360
360
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

144
144
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

198
198
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

92
92
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

226
226
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

276
276
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

630
630
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

282
282

Meer sportnieuws