"De intenties van Kompany zijn goed, laat ons dat niet vergeten"

door

Het blijft opvallend hoeveel kritiek Vincent Kompany krijgt. De afgelopen jaren gleed Paars-Wit steeds verder af en dat is niet de schuld van de speler/manager. Kompany probeert Anderlecht weer Anderlecht te laten worden en dat heeft nu eenmaal tijd nodig. Maar tijd krijgt hij niet van bepaalde analisten en waarnemers, wel van de eigen aanhang.

Bij Sport/Voetbalmagazine kijken ze altijd wat dieper en gaan ze verder dan de waan van dag, zo ook Steve Van Herpe, journalist bij het weekblad. "Ik blijf het bewonderenswaardig vinden hoe Vincent Kompany de kar trekt. Niet vergeten dat hij op dit moment net zo goed kruiwagens geld had kunnen verdienen in de Emiraten of de Verenigde Staten. Dat hij zijn tijd en energie steekt in Anderlecht en bij uitbreiding het Belgisch voetbal (BX Brussels niet vergeten), daar kan je alleen maar je hoed voor afnemen", zegt hij op de website van SVM.

Het valt op hoe andere grote namen als Hein Vanhaezebrouck, Herman Van Holsbeeck en Luc Devroe toch een pak minder kritiek kregen, ondanks hun twijfelachtige prestaties - op verschillende domeinen - van de laatste jaren bij de Brusselaars.

"Hij onderneemt, hij probeert, met voorlopig meer vallen dan opstaan. Je kan natuurlijk kritiek hebben op de manier waarop hij een en ander aanpakt en je mag niet blind zijn voor de prestaties op het veld. Kritiek moet er zijn, die taak hebben we ook als journalisten. Maar we hebben in België vaak de neiging om te focussen op het negatieve. De intenties van Kompany zijn goed, laat ons dat niet vergeten."

LEES OOK: Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Is de kritiek op Kompany overdreven?

Meest recent

Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

0
0
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

25
25
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

23
23
'Club lacht groen op mercato: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

103
103
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

402
402
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

134
134
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

201
201
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

56
56
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

100
100
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

85
85
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

259
259
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

53
53
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

193
193
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

152
152
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

307
307
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

72
72
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

194
194
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

189
189
De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

KAA Gent kan zondag een plek voor Play-Off 1 over de streep trekken. Het enige wat de ...

150
150
Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Cercle Brugge heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden na het ontslag van Onur Cinel. Groen-Zwart ...

109
109
Rudi Garcia jubelt over De Cat: WK met Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijden tegen de ...

90
90
'Cercle kiest voor Deen als opvolger Cinel'

Cercle Brugge werd deze week al de twaalfde eersteklasser die dit seizoen minstens één ...

95
95
Fans steigeren over deze afwezige bij Duivels: "Crimineel!"

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK met een stage in de Verenigde ...

201
201
Selectie Rode Duivels: Garcia tovert 3 nieuwkomers uit hoed

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag zijn selectie bekendgemaakt voor de aankomende stage van de Rode ...

259
259
'Man Utd slikt: flop van 85 miljoen gratis de deur uit'

Manchester United heeft zich de laatste maanden herpakt en lijkt zich als derde in het klassement in ...

97
97

Meer sportnieuws