TRANSFERUURTJE: Struikelblok voor vertrek Diagne, ZW en Salzburg rond de tafel

door
TRANSFERUURTJE: Struikelblok voor vertrek Diagne, ZW en Salzburg rond de tafel

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge lijkt Mbaye Diagne geen toekomst meer te hebben en dus lonkt in januari een vroegtijdige terugkeer naar Galatasaray. Maar daarvoor duikt nu wel een struikelblok op. Galatasaray zou immers azen op een terugkeer van Henry Onyekuru, die op een zijspoor lijkt te zitten bij AS Monaco. Als de Nigeriaan terugkeert naar de Turkse kampioen, lijkt er voor Diagne ook in Istanboel geen plaats te zijn.



Zulte Waregem nam in de zomer Gideon Mensah op huurbasis over van RB Salzburg en de jonge linksachter dwong aan de Gaverbeek snel een basisplaats af. In een interview geeft de Ghanees nu aan dat Salzburg zijn ontwikkeling op de voet volgt, maar een beslissing over volgend seizoen is nog niet genomen. De deur voor een verlengd verblijf in het Regenboogstadion staat op die manier nog open.

Bij Moeskroen groeide Bruno Godeau de voorbije jaren uit tot een vaste waarde en dat kan de Belgische verdediger straks een mooie transfer opleveren. In de zomer loopt zijn contract immers af en de ex-speler van Anderlecht en Zulte Waregem zou interesse genieten van verschillende clubs uit België en Nederland. Moeskroen wil zijn contract ook graag verlengen.



BUITENLAND

Michy Batshuayi lijkt in januari een concurrent minder te zullen hebben bij Chelsea. Een vertrek van  Olivier Giroud lijkt immers dichter te komen, want alsmaar meer clubs melden zich voor de Fransman. Na Internazionale zouden nu ook Borussia Dortmund en Crystal Palace interesse tonen in Giroud.

Real Madrid heeft nog ambitieuze transferplannen en die zouden de Koninklijke ook naar München loodsen. Zinedine Zidane zou immers de concurrentie op de linksachter willen opdrijven door David Alaba weg te kapen bij Bayern München. Hij zou die transfer zelfs al in januari willen doordrukken, maar het lijkt hoogst twijfelachtig dat Bayern midden in het seizoen zal willen meewerken.



Memphis Depay gooide het voorbije jaar hoge ogen bij Olympique Lyon en vooral het Nederlands elftal. Dat levert hem nu interesse op uit de Premier League, waar Liverpool en Tottenham hem wel zouden willen binnenhalen. Na zijn passage bij Man Utd zou het voor Depay een tweede Engels avontuur kunnen worden. Lyon zou 50 miljoen euro willen vangen.

LEES OOK: Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Denk je dat Club Diagne zal kunnen lozen?

Meest recent

'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

8
8
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

135
135
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

54
54
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

10
10
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

159
159
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

72
72
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

134
134
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

251
251
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

539
539
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

741
741
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

149
149
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

44
44
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

118
118
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

143
143
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

165
165
Boeckx doet straffe uitspraken over “maniakale” Kompany

Het einde van het jaar zit er bijna op en dan worden de beste momenten overal bovengehaald. Ook ...

111
111
Vaste Rode Duivel plots ferm in de rats: "Héél vreemd"

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada komt dichterbij met de nakende jaarwisseling. ...

90
90
‘Code rood bij Antwerp: exit ‘stabiele factor’ dreigt’

Royal Antwerp FC dreigt weer een totale leegloop mee te maken. Achter de schermen is de club al druk ...

237
237
Extra pijnlijk: Lardot steunt uithaal naar ref en VAR

De VAR en scheidsrechters in België blijven een groot discussiepunt. Ook afgelopen speeldag ...

275
275
Garcia houdt hart vast: grote vrees De Bruyne en Lukaku

2026 staat voor de deur en dat is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De ...

121
121
Joos geeft raad: “Deze Duivel zou áltijd bij Real spelen”

De Rode Duivels lagen de afgelopen seizoenen erg goed in de transfermarkt. Met de wintermercato voor ...

171
171
‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Joel Ordonez werd afgelopen zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht. Zo stond ...

398
398
TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

340
340
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

123
123
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

183
183

Meer sportnieuws