Anderlecht maakt het zich moeilijk: "Slecht voetbal en schimmig beleid"

169 stemmen
Anderlecht maakt het zich moeilijk:

RSC Anderlecht is een teleurstelling rijker, de zoveelste al dit seizoen. Paars-Wit kwam zondag opnieuw vrij pover voor de dag en verloor met 3-2 op het veld van degradatiekandidaat KV Oostende. Door deze nederlaag lijkt deelname aan Play-Off I weer erg ver weg.


Nochtans werd een reactie verwacht na de zwakke prestatie van een week eerder tegen KVK. Maar die reactie kwam er niet en dat is volgens radiocommentator Tom Boudeweel onbegrijpelijk. "Drie doelpunten incasseren bij een zwalpend schip, dat slechts 8 doelpunten had gemaakt in de laatste 10 wedstrijden, is pijnlijk, ook de manier waarop. Het ergste vind ik nog dat de spelers gewoon niet gereageerd hebben na de zwakke thuismatch tegen Kortrijk vorige week, geen revanche bij de staf en de spelers. En een ploeg mét ambitie moet toch reageren na een wanprestatie", klinkt het kritisch bij Sporza.

Maar Paars-Wit maakt het zichzelf ook moeilijk. Zo heerst er pak onduidelijkheid binnen de club, ook naar de buitenwereld toe. "De communicatie was opnieuw bizar: Kompany zat zaterdag officieel niet in de kern voor de wedstrijd, maar ’s anderendaags staat hij gewoon in de basis. Je kunt je dus weer de vraag van 1 miljoen stellen: wie is er baas in de kleedkamer, de trainer of de manager? Of beiden, maar wel met wat andere ideeën. Weten ze het in Anderlecht nog allemaal wel?", aldus Boudeweel.

De vraag is dan ook of dit Anderlecht wel in PO I thuishoort. Volgens Boudeweel is dat op dit moment niet het geval. "Zelfs de eeuwige optimist Marc Coucke gaf gisteren toe: de wedstrijden tegen Oostende en vorige week tegen Kortrijk waren Anderlecht onwaardig. Maar waar ligt de lat momenteel voor Anderlecht? Dat is de vraag. Voor de club zelf is dat vrolijk in Play-Off I, maar ik vrees dat Anderlecht momenteel staat waar het hoort te staan, met dit voetbal en met dit schimmige beleid."

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De communicatie van Anderlecht is dramatisch dit seizoen ...

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

32
32
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

166
166
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

51
51
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

50
50
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

472
472
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

140
140
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

58
58
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

101
101
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

324
324
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

499
499
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

304
304
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

614
614
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

228
228
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

311
311
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

113
113
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

82
82
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

465
465
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

232
232
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

289
289
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

139
139
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

179
179
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

514
514
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

303
303

Meer sportnieuws