Anderlecht maakt het zich moeilijk: "Slecht voetbal en schimmig beleid"

169 stemmen
Anderlecht maakt het zich moeilijk:

RSC Anderlecht is een teleurstelling rijker, de zoveelste al dit seizoen. Paars-Wit kwam zondag opnieuw vrij pover voor de dag en verloor met 3-2 op het veld van degradatiekandidaat KV Oostende. Door deze nederlaag lijkt deelname aan Play-Off I weer erg ver weg.


Nochtans werd een reactie verwacht na de zwakke prestatie van een week eerder tegen KVK. Maar die reactie kwam er niet en dat is volgens radiocommentator Tom Boudeweel onbegrijpelijk. "Drie doelpunten incasseren bij een zwalpend schip, dat slechts 8 doelpunten had gemaakt in de laatste 10 wedstrijden, is pijnlijk, ook de manier waarop. Het ergste vind ik nog dat de spelers gewoon niet gereageerd hebben na de zwakke thuismatch tegen Kortrijk vorige week, geen revanche bij de staf en de spelers. En een ploeg mét ambitie moet toch reageren na een wanprestatie", klinkt het kritisch bij Sporza.

Maar Paars-Wit maakt het zichzelf ook moeilijk. Zo heerst er pak onduidelijkheid binnen de club, ook naar de buitenwereld toe. "De communicatie was opnieuw bizar: Kompany zat zaterdag officieel niet in de kern voor de wedstrijd, maar ’s anderendaags staat hij gewoon in de basis. Je kunt je dus weer de vraag van 1 miljoen stellen: wie is er baas in de kleedkamer, de trainer of de manager? Of beiden, maar wel met wat andere ideeën. Weten ze het in Anderlecht nog allemaal wel?", aldus Boudeweel.

De vraag is dan ook of dit Anderlecht wel in PO I thuishoort. Volgens Boudeweel is dat op dit moment niet het geval. "Zelfs de eeuwige optimist Marc Coucke gaf gisteren toe: de wedstrijden tegen Oostende en vorige week tegen Kortrijk waren Anderlecht onwaardig. Maar waar ligt de lat momenteel voor Anderlecht? Dat is de vraag. Voor de club zelf is dat vrolijk in Play-Off I, maar ik vrees dat Anderlecht momenteel staat waar het hoort te staan, met dit voetbal en met dit schimmige beleid."

LEES OOK: 'Bayern in actie: ruildeal bezorgt Kompany nieuwe steunpilaar'

De communicatie van Anderlecht is dramatisch dit seizoen ...

Meest recent

El Ouahdi onthult last-minute poging KBVB: harde afwijzing

De Rode Duivels zagen de afgelopen maanden heel wat spelers voor een ander land kiezen. De keuze van ...

9
9
Chelsea maakt Arsenal en Trossard compleet belachelijk

Arsenal stond dicht bij zijn eerste Champions League. De Londenaren kwamen op voorsprong, maar PSG ...

28
28
‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Sint-Truiden VV was dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

85
85
Pijnlijk verdict Verschaeren: “Wie zit op hem te wachten?"

RSC Anderlecht zal een aantal spelers de club zien verlaten. Gilles De Bilde sprak bij DAZN over ...

162
162
Transfers tussen Club en Feyenoord: Rigaux reageert

Dévy Rigaux is de nieuwe sportief directeur van Feyenoord. Hij kwam over van Club Brugge. ...

144
144
‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Standard is op zoek naar versterking en er worden veel namen genoemd. Ook aan uitgaande zijde gaat ...

116
116
Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Bij Club Brugge haalden ze Ivan Leko terug als coach en die bezorgde hen de landstitel. Er is nog ...

204
204
Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Dennis Praet nam afscheid van Royal Antwerp FC. De ervaren ex-Rode Duivel kende een anonieme periode ...

238
238
Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

Club Brugge dreigt één van zijn strafste transfers van het seizoen alweer kwijt te ...

895
895
“Lukaku naar Anderlecht? Ik zou het niet doen”

RSC Anderlecht hoopt Romelu Lukaku zo snel mogelijk te zien terugkeren, maar de spits en zijn ...

244
244
Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Club Brugge gaat deze zomer heel wat spelers verliezen. Er zijn vooral sterkhouders die de club gaan ...

481
481
Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Bij RSC Anderlecht moéten zeker geen zestien spelers weg. Dergelijke lijstjes worden snel ...

386
386
Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

82
82
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

48
48
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

56
56
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

250
250
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

72
72
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

338
338
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

52
52
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

114
114
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

117
117
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

767
767
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

34
34
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

80
80
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

92
92

Meer sportnieuws