Coucke geeft zijn versie van de feiten na ruzie met KVO-preses

563 stemmen
Coucke geeft zijn versie van de feiten na ruzie met KVO-preses

Anderlecht ging in Oostende met 3-2 onderuit en zette zo weer een fikse stap achteruit in de race om PO I. Nadien was de uitslag op het veld echter niet al wat de tongen beroerde, want ook in de bestuurskamer werd een fiks robbertje uitgevochten. KVO-voorzitter Frank Dierckens mocht eerder al zijn versie van de feiten delen, nu deed ook Marc Coucke zijn relaas.


"Ja, er is een akkefietje geweest tussen mij en Dierckens", vertelde de Anderlecht-preses aan Sporza. "Ik reed naar de match voor het etentje met mijn collega en ik hoor hem op de radio. Hij vertelde in De Zevende Dag over de huidige situatie van zijn club, en dat op een potentieel ophitsende manier. Ik vond dat niet gepast. De sfeer was al gespannen en twee uur voor de match gaat hij de KVO-supporters nog wat meer ophitsen. Dat is niet sportief, en dat heb ik hem gezegd. Je moet weten dat ik nooit zaken gedaan heb met meneer Dierckens. Ik weet niet hoe hij wat overgenomen heeft. Maar in dat interview stak hij alle schuld op mij."

"De gesprekken tussen KV Oostende en de schuldeisers - want ja, dat zijn wij als KVO de facturen niet betaalt - worden door andere mensen gevoerd. Ik ben daar niet bij. Het enige dat ik altijd gevraagd heb, is om de sereniteit te bewaren. Dat is vanmiddag niet gebeurd", gaat Coucke verder. "Wat hij zei klopte, maar was eenzijdig. Zijn marketingbudget is met miljoenen verlaagd. En ja, ik ken verschillende sponsors die er vertrokken zijn door de continue negativiteit. Dat is toch niet allemaal mijn schuld? 
Over de huidige financiële situatie van KVO spreek ik me niet uit. Ik kan alleen maar vaststellen dat ze recent nog een speler hebben aangeworven. Ze betalen ook een dubbele winstpremie vandaag. Het zal wel goed zijn dan."

LEES OOK: Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Heeft Coucke hier gelijk?

Meest recent

Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

12
12
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

27
27
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

290
290
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

292
292
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

2953
2953
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

53
53
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

57
57
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

132
132
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

49
49
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

170
170
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

61
61
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

19
19
AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

AA Gent eindigde zijn seizoen op de valreep met een Europees ticket, nadat het in de barrage na ...

168
168
Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

185
185
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

165
165
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

98
98
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

35
35
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

113
113
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

118
118
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

116
116
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

119
119
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

245
245
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

50
50
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

179
179
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

369
369

Meer sportnieuws