Gent wipt weer naar plaats 3 na zege in Kortrijk, Vanderhaeghe onder druk

door
Gent wipt weer naar plaats 3 na zege in Kortrijk, Vanderhaeghe onder druk

Voor de afsluiter van speeldag 17 trokken we naar het noodlijdende KV Kortrijk, met een één op 15 dringend op zoek naar een nieuwe zege. Tegen het wervelende AA Gent was dat evenwel geen sinecure, al bleven dit Buffalo's dit seizoen buitenshuis al vaker onder hun niveau. In het Guldensporenstadion was daar echter geen sprake van, met een al bij al gemakkelijke 0-2 zege hesen de Gentenaars zich weer alleen op de derde plaats.


Jess Thorup had het zichzelf nochtans niet eenvoudig gemaakt, want met het drukke programma indachtig besloot hij flink wat sterkhouders rust te gunnen. Onder andere Roman Yaremchuk en Jonathan David bleven zo aan de kant, Giorgi Kvilitaia en Roman Bezus kregen nog eens hun kans. Die laatste had amper een kwartiertje nodig om die ook te grijpen, want na een goede steal op het middenveld wipte de Oekraïner de bal tergend traag over KVK-doelman Adam Jakubech. Een tiental minuten later had de klus al helemaal geklaard kunnen zijn, na een gevaarlijke tackle op Sven Kums mocht Larry Azouni blij zijn dat hij van ref Nathan Verboomen mocht blijven staan. Ook de VAR zag er geen graten in, tot onvrede van de Gentse fans. Julien De Sart dwong Thomas Kaminski kort voor de pauze nog tot een goede parade, de 0-1 was een logische ruststand.



Een kwartier ver in de tweede helft maakte de videoref zijn eerdere foutje goed. Na een prachtige combinatie – met balletjes achter het steunbeen van Vadis Odjidja én Laurent Depoitre – werd Kvilitaia aangetikt door Vladimir Kovacevic. Verboomen liet opnieuw begaan, maar kreeg dit keer wél hulp vanuit het busje. Odjidja mocht bij afwezigheid van de sluipschutters de honneurs waarnemen en faalde niet, vanaf elf meter zette de aanvoerder de geruststellende 0-2 op het bord. Ilombe Mboyo kwam nog dicht bij de aansluitingstreffer, Faïz Selemani maakte bij de thuisploeg zijn debuut en zowel Odjidja als Brecht Dejaegere moesten nog geblesseerd naar de kant. Een onmachtig Kortrijk kon zich dan ook alleen onderscheiden met potig spel en blijft na de nieuwe nederlaag achter met een schamele één op 18, waardoor de druk op Yves Vanderhaeghe stilaan onhoudbaar wordt. Gent lijkt met twee opeenvolgende zeges op verplaatsing dan weer komaf te hebben gemaakt met het uitcomplex en wipt weer over Charleroi en Antwerp naar de derde plaats.

LEES OOK: ‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Zal Vanderhaeghe deze week ontslagen worden?

Meest recent

Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

197
197
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

55
55
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

241
241
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

67
67
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

99
99
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

281
281
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

350
350
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

824
824
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

247
247
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

104
104
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

91
91
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

171
171
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

260
260
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

132
132
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

109
109
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

406
406
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

324
324
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

374
374
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

66
66
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

230
230
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

255
255
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

358
358
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

73
73

Meer sportnieuws