Gent wipt weer naar plaats 3 na zege in Kortrijk, Vanderhaeghe onder druk

door
Gent wipt weer naar plaats 3 na zege in Kortrijk, Vanderhaeghe onder druk

Voor de afsluiter van speeldag 17 trokken we naar het noodlijdende KV Kortrijk, met een één op 15 dringend op zoek naar een nieuwe zege. Tegen het wervelende AA Gent was dat evenwel geen sinecure, al bleven dit Buffalo's dit seizoen buitenshuis al vaker onder hun niveau. In het Guldensporenstadion was daar echter geen sprake van, met een al bij al gemakkelijke 0-2 zege hesen de Gentenaars zich weer alleen op de derde plaats.


Jess Thorup had het zichzelf nochtans niet eenvoudig gemaakt, want met het drukke programma indachtig besloot hij flink wat sterkhouders rust te gunnen. Onder andere Roman Yaremchuk en Jonathan David bleven zo aan de kant, Giorgi Kvilitaia en Roman Bezus kregen nog eens hun kans. Die laatste had amper een kwartiertje nodig om die ook te grijpen, want na een goede steal op het middenveld wipte de Oekraïner de bal tergend traag over KVK-doelman Adam Jakubech. Een tiental minuten later had de klus al helemaal geklaard kunnen zijn, na een gevaarlijke tackle op Sven Kums mocht Larry Azouni blij zijn dat hij van ref Nathan Verboomen mocht blijven staan. Ook de VAR zag er geen graten in, tot onvrede van de Gentse fans. Julien De Sart dwong Thomas Kaminski kort voor de pauze nog tot een goede parade, de 0-1 was een logische ruststand.



Een kwartier ver in de tweede helft maakte de videoref zijn eerdere foutje goed. Na een prachtige combinatie – met balletjes achter het steunbeen van Vadis Odjidja én Laurent Depoitre – werd Kvilitaia aangetikt door Vladimir Kovacevic. Verboomen liet opnieuw begaan, maar kreeg dit keer wél hulp vanuit het busje. Odjidja mocht bij afwezigheid van de sluipschutters de honneurs waarnemen en faalde niet, vanaf elf meter zette de aanvoerder de geruststellende 0-2 op het bord. Ilombe Mboyo kwam nog dicht bij de aansluitingstreffer, Faïz Selemani maakte bij de thuisploeg zijn debuut en zowel Odjidja als Brecht Dejaegere moesten nog geblesseerd naar de kant. Een onmachtig Kortrijk kon zich dan ook alleen onderscheiden met potig spel en blijft na de nieuwe nederlaag achter met een schamele één op 18, waardoor de druk op Yves Vanderhaeghe stilaan onhoudbaar wordt. Gent lijkt met twee opeenvolgende zeges op verplaatsing dan weer komaf te hebben gemaakt met het uitcomplex en wipt weer over Charleroi en Antwerp naar de derde plaats.

LEES OOK: Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

Zal Vanderhaeghe deze week ontslagen worden?

Meest recent

'Eerste zomertransfer Club Brugge: contract van vijf jaar'

Club Brugge zal er in de komende weken alles aan doen om de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis ...

16
16
Kop rolt bij Real: eerste slachtoffer na Bayern-drama'

Real Madrid zal ook dit seizoen de Champions League niet winnen. De recordhouder werd woensdag uit ...

105
105
'Club Benzema greep ondanks miljoenenbod naast RSCA-pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze het seizoen nog goed te eindigen. Paars-Wit wil nog voor de derde plaats ...

69
69
Cercle Brugge slaat toe met drie contractverlengingen

Cercle Brugge kent een zeer rustig einde van het seizoen nu het behoud zeker is. De Bruggelingen ...

23
23
KRC Genk raast door met volgend contract

Bij KRC Genk blijven ze werk maken van de toekomst. De Limburgers willen ook de komende jaren ...

54
54
'AA Gent mikt op woekerwinst: smaakmaker tekent bij'

Na een magere één op zes hoopt AA Gent zijn blazoen in de play-offs op te schonen ...

62
62
'Goudmijn voor Club Brugge: succesformule ontleed'

De sportieve hoogconjunctuur bij Club Brugge gaat al jaren hand in hand gepaard met een alsmaar ...

227
227
Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

160
160
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

252
252
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

382
382
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

41
41
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

49
49
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

170
170
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

271
271
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

44
44
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

111
111
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

69
69
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

130
130
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

75
75
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

363
363
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

561
561
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

116
116
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

449
449
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

101
101
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

199
199

Meer sportnieuws