Gent wipt weer naar plaats 3 na zege in Kortrijk, Vanderhaeghe onder druk

door
Gent wipt weer naar plaats 3 na zege in Kortrijk, Vanderhaeghe onder druk

Voor de afsluiter van speeldag 17 trokken we naar het noodlijdende KV Kortrijk, met een één op 15 dringend op zoek naar een nieuwe zege. Tegen het wervelende AA Gent was dat evenwel geen sinecure, al bleven dit Buffalo's dit seizoen buitenshuis al vaker onder hun niveau. In het Guldensporenstadion was daar echter geen sprake van, met een al bij al gemakkelijke 0-2 zege hesen de Gentenaars zich weer alleen op de derde plaats.


Jess Thorup had het zichzelf nochtans niet eenvoudig gemaakt, want met het drukke programma indachtig besloot hij flink wat sterkhouders rust te gunnen. Onder andere Roman Yaremchuk en Jonathan David bleven zo aan de kant, Giorgi Kvilitaia en Roman Bezus kregen nog eens hun kans. Die laatste had amper een kwartiertje nodig om die ook te grijpen, want na een goede steal op het middenveld wipte de Oekraïner de bal tergend traag over KVK-doelman Adam Jakubech. Een tiental minuten later had de klus al helemaal geklaard kunnen zijn, na een gevaarlijke tackle op Sven Kums mocht Larry Azouni blij zijn dat hij van ref Nathan Verboomen mocht blijven staan. Ook de VAR zag er geen graten in, tot onvrede van de Gentse fans. Julien De Sart dwong Thomas Kaminski kort voor de pauze nog tot een goede parade, de 0-1 was een logische ruststand.



Een kwartier ver in de tweede helft maakte de videoref zijn eerdere foutje goed. Na een prachtige combinatie – met balletjes achter het steunbeen van Vadis Odjidja én Laurent Depoitre – werd Kvilitaia aangetikt door Vladimir Kovacevic. Verboomen liet opnieuw begaan, maar kreeg dit keer wél hulp vanuit het busje. Odjidja mocht bij afwezigheid van de sluipschutters de honneurs waarnemen en faalde niet, vanaf elf meter zette de aanvoerder de geruststellende 0-2 op het bord. Ilombe Mboyo kwam nog dicht bij de aansluitingstreffer, Faïz Selemani maakte bij de thuisploeg zijn debuut en zowel Odjidja als Brecht Dejaegere moesten nog geblesseerd naar de kant. Een onmachtig Kortrijk kon zich dan ook alleen onderscheiden met potig spel en blijft na de nieuwe nederlaag achter met een schamele één op 18, waardoor de druk op Yves Vanderhaeghe stilaan onhoudbaar wordt. Gent lijkt met twee opeenvolgende zeges op verplaatsing dan weer komaf te hebben gemaakt met het uitcomplex en wipt weer over Charleroi en Antwerp naar de derde plaats.

LEES OOK: Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Zal Vanderhaeghe deze week ontslagen worden?

Meest recent

'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

45
45
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

226
226
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

38
38
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

106
106
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

271
271
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

75
75
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

120
120
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

254
254
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

98
98
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

474
474
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

599
599
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

183
183
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

479
479
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

67
67
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

188
188
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

764
764
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

50
50
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

702
702
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

972
972
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

283
283
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

76
76
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

45
45
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

203
203
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

200
200

Meer sportnieuws