TRANSFERUURTJE: 'Genk vreest vertrek steunpilaren, Italië lonkt voor Vertonghen'

259 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Genk vreest vertrek steunpilaren, Italië lonkt voor Vertonghen'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk moet komende winter mogelijk twee sterkhouders laten gaan. Commentator Filip Joos sprak bij Play Sports over ‘een aantal bepalende spelers die in januari Genk willen verlaten’ en volgens meerdere bronnen gaat het over Sander Berge en Ally Samatta. Beide steunpilaren zouden absoluut de stap naar een grotere competitie willen zetten. Genk zou hen liefst tot eind dit seizoen behouden, maar lijkt bij een goed bod genoodzaakt om mee te werken.

RSC Anderlecht staat er financieel niet zo heel goed voor, veel transferbeweging moeten in januari dan ook niet verwachten. "We zullen één of twee spelers gaan kopen, maar meer niet", spreekt sportieve baas Michael Verschueren duidelijke taal in La Capitale. Overigens wou hij niet bevestigen dat Adrien Trebel vertrekt tijdens de wintermercato, de kans bestaat dus dat de Franse middenvelder gewoon op post blijft.

BUITENLAND
AS Roma zou zich willen versterken met een Rode Duivel. Sky Sports Italia weet dat Jan Vertonghen nu zeer hoog op de shortlist staat. De verdediger is in de zomer einde contract bij Tottenham en tot op heden is er weinig sprake van een nieuw contract bij de Spurs, ook al stelde José Mourinho hem in de basis op tegen Bournemouth. Roma wil daarom toeslaan en wil zelfs in januari al een kans wagen bij de 32-jarige verdediger.

Paris Saint-Germain zou op zijn beurt dan weer naar Italië lonken voor versterking. De Parijzenaars zouden graag hun middenveld verder versterken, en zijn daarbij uitgekomen bij Allan, de Braziliaans-Italiaanse middenvelder van SSC Napoli. Na de incidenten van de voorbije weken zou hij ook mogen beschikken bij de ploeg van Dries Mertens.

LEES OOK: Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Als Genk slechts één speler kan houden in januari, wie zou u kiezen?

Meest recent

Rel rond De Bruyne loert alweer om de hoek bij Rode Duivels

Kevin De Bruyne leek bij de Rode Duivels weer plezier gevonden te hebben. Maar na twee WK-matchen ...

26
26
Verschueren met straffe update over De Cat én transfers

Michael Verschueren, voorzitter van RSC Anderlecht, vertoeft momenteel op het WK. Hij zat daar samen ...

194
194
Defour pakt uit met gewaagde Rode Duivels-voorspelling

De Rode Duivels spelen zaterdagochtend een cruciaal duel tegen Nieuw-Zeeland. Winnen en de volgende ...

34
34
Anderlecht heeft WK-revelatie: "35 miljoen euro!"

RSC Anderlecht heeft een aantal spelers rondlopen op het WK en de Brusselaars volgen uiteraard hun ...

91
91
Hugo Broos zorgt voor dé WK-stunt, Neymar in tranen

Hugo Broos heeft voor dé stunt tot dusver gezorgd op het WK. Zuid-Afrika won verrassend ...

101
101
'Westerlo houdt been stijf: vraagprijs van 5 miljoen euro'

Het zijn bijzonder drukke dagen bij KVC Westerlo. De spelers zijn er grof wild en heel wat clubs ...

66
66
Samen in ploeg met De Bruyne? Vanaken speelt open kaart

Heel wat kenners en analisten zijn van mening dat Hans Vanaken meer speelminuten moet krijgen bij de ...

57
57
'City pakt uit met duurste Premier League-transfer óóit'

Manchester City zal volgend seizoen voor het eerst in 10 jaar tijd succes moeten zien te boeken ...

148
148
Sels of Sommer? 'Club Brugge nadert nieuwe topdoelman'

Club Brugge nam na het voorbije seizoen afscheid van Simon Mignolet. Om de prijzenpakker te ...

566
566
Goal Promise David te laat: Zwitserland pakt groepswinst

Op WK 2026 is de eerste poule volledig gespeeld. Zo wist Zwitserland beslag te leggen op groepswinst ...

48
48
Doku terug op training: toch vraagteken voor Nieuw-Zeeland

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

64
64
Lukaku open en eerlijk: dít denkt topspits echt over Vanaken

Van op het thuisfront wordt Hans Vanaken al een heel WK in de basiself van de Rode Duivels ...

392
392
'Real niet te houden: volgende knalaankoop Mourinho'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

444
444
Duivels bij beste derdes? Aantrekkelijk programma lonkt

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

552
552
'Club Brugge schrikt op: transfer Skov Olsen aan spotprijs'

Club Brugge lanceerde de voorbije seizoen heel wat spelers richting de Europese topcompetities, maar ...

995
995
'Tottenham gaat wild tekeer: transferbod van 98.5 miljoen'

Tottenham Hotspur kwam afgelopen seizoen gevaarlijk dichtbij degradatie. Zo'n scenario wil de ...

121
121
"Dit is amateurisme" - Garcia en co krijgen veeg uit de pan

De Rode Duivels hadden het afgelopen zondag opvallend lastig om de defensieve organisatie van Iran ...

553
553
Vanaken antwoordt op roep om basisplaats

Na de tegenvallende twee op zes tegen Egypte en Iran kwam er de voorbije dagen heel wat kritiek op ...

104
104
Duivels krijgen cruciaal nieuws uit ziekenboeg

De Rode Duivels hebben nog enkele dagen om zich klaar te stomen voor hun allesbepalende laatste ...

149
149
'Opgelet Lammens: Man Utd hakt transferknoop door'

Senne Lammens beleefde een droomseizoen bij Manchester United. Er werd hard getwijfeld aan onze ...

109
109
'Club stuit op njet: groot talent vertrekt'

Bij Club Brugge staan er deze zomer heel wat veranderingen op til. Heel wat sterkhouders dreigen te ...

160
160
De Mil spreekt klare taal over transferplannen AA Gent

Alsmaar meer eersteklassers beginnen volop met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Ook bij AA ...

455
455
'Club Brugge heeft fraaie dubbelslag helemaal beet'

Bij Club Brugge blijft het deze zomer voorlopig opmerkelijk stil wat betreft inkomende transfers. ...

760
760
Brandon Mechele brengt emotioneel nieuws uit Amerika

Brandon Mechele is één van de zeldzame lichtpunten in een zwalpend Belgisch team. De ...

327
327
Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

535
535

Meer sportnieuws