TRANSFERUURTJE: 'Genk vreest vertrek steunpilaren, Italië lonkt voor Vertonghen'

259 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Genk vreest vertrek steunpilaren, Italië lonkt voor Vertonghen'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk moet komende winter mogelijk twee sterkhouders laten gaan. Commentator Filip Joos sprak bij Play Sports over ‘een aantal bepalende spelers die in januari Genk willen verlaten’ en volgens meerdere bronnen gaat het over Sander Berge en Ally Samatta. Beide steunpilaren zouden absoluut de stap naar een grotere competitie willen zetten. Genk zou hen liefst tot eind dit seizoen behouden, maar lijkt bij een goed bod genoodzaakt om mee te werken.

RSC Anderlecht staat er financieel niet zo heel goed voor, veel transferbeweging moeten in januari dan ook niet verwachten. "We zullen één of twee spelers gaan kopen, maar meer niet", spreekt sportieve baas Michael Verschueren duidelijke taal in La Capitale. Overigens wou hij niet bevestigen dat Adrien Trebel vertrekt tijdens de wintermercato, de kans bestaat dus dat de Franse middenvelder gewoon op post blijft.

BUITENLAND
AS Roma zou zich willen versterken met een Rode Duivel. Sky Sports Italia weet dat Jan Vertonghen nu zeer hoog op de shortlist staat. De verdediger is in de zomer einde contract bij Tottenham en tot op heden is er weinig sprake van een nieuw contract bij de Spurs, ook al stelde José Mourinho hem in de basis op tegen Bournemouth. Roma wil daarom toeslaan en wil zelfs in januari al een kans wagen bij de 32-jarige verdediger.

Paris Saint-Germain zou op zijn beurt dan weer naar Italië lonken voor versterking. De Parijzenaars zouden graag hun middenveld verder versterken, en zijn daarbij uitgekomen bij Allan, de Braziliaans-Italiaanse middenvelder van SSC Napoli. Na de incidenten van de voorbije weken zou hij ook mogen beschikken bij de ploeg van Dries Mertens.

LEES OOK: De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

Als Genk slechts één speler kan houden in januari, wie zou u kiezen?

Meest recent

Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

118
118
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

29
29
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

128
128
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

52
52
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

78
78
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

263
263
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

49
49
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

345
345
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

202
202
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

177
177
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

380
380
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

270
270
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

683
683
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

476
476
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

478
478
Ingeving Taravel wordt nefast: grote klos bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

347
347
Extra ontgoocheling Union: "Was de wereld rondgegaan"

Union lijkt definitief een kruis te moeten maken over de titel nadat het een 5-0 om de oren kreeg ...

147
147
Pakkend afscheid Lewandowski: Barça pakt record

In LaLiga is de titelstrijd al gestreden. Daardoor mocht FC Barcelona wat later op zondagavond aan ...

140
140
Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

62
62
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

198
198
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

422
422
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

588
588
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

102
102
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

359
359
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

488
488

Meer sportnieuws