TRANSFERUURTJE: 'Genk vreest vertrek steunpilaren, Italië lonkt voor Vertonghen'

door
TRANSFERUURTJE: 'Genk vreest vertrek steunpilaren, Italië lonkt voor Vertonghen'

Het werd een historische zomermercato in de Jupiler Pro League en ook in het buitenland gebeurde heel wat, maar inmiddels zijn de vizieren alweer op het volgende transferwindow gericht. In januari trekken opnieuw heel wat clubs de markt op om bepaalde hiaten in te vullen of te corrigeren waar het momenteel fout loopt. VoetbalNieuws volgt al dit transfergeweld van op de voet en bundelt dagelijks het belangrijkste nieuws in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk moet komende winter mogelijk twee sterkhouders laten gaan. Commentator Filip Joos sprak bij Play Sports over ‘een aantal bepalende spelers die in januari Genk willen verlaten’ en volgens meerdere bronnen gaat het over Sander Berge en Ally Samatta. Beide steunpilaren zouden absoluut de stap naar een grotere competitie willen zetten. Genk zou hen liefst tot eind dit seizoen behouden, maar lijkt bij een goed bod genoodzaakt om mee te werken.

RSC Anderlecht staat er financieel niet zo heel goed voor, veel transferbeweging moeten in januari dan ook niet verwachten. "We zullen één of twee spelers gaan kopen, maar meer niet", spreekt sportieve baas Michael Verschueren duidelijke taal in La Capitale. Overigens wou hij niet bevestigen dat Adrien Trebel vertrekt tijdens de wintermercato, de kans bestaat dus dat de Franse middenvelder gewoon op post blijft.

BUITENLAND
AS Roma zou zich willen versterken met een Rode Duivel. Sky Sports Italia weet dat Jan Vertonghen nu zeer hoog op de shortlist staat. De verdediger is in de zomer einde contract bij Tottenham en tot op heden is er weinig sprake van een nieuw contract bij de Spurs, ook al stelde José Mourinho hem in de basis op tegen Bournemouth. Roma wil daarom toeslaan en wil zelfs in januari al een kans wagen bij de 32-jarige verdediger.

Paris Saint-Germain zou op zijn beurt dan weer naar Italië lonken voor versterking. De Parijzenaars zouden graag hun middenveld verder versterken, en zijn daarbij uitgekomen bij Allan, de Braziliaans-Italiaanse middenvelder van SSC Napoli. Na de incidenten van de voorbije weken zou hij ook mogen beschikken bij de ploeg van Dries Mertens.

LEES OOK: Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Als Genk slechts één speler kan houden in januari, wie zou u kiezen?

Meest recent

'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

100
100
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

143
143
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

503
503
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

54
54
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

490
490
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

367
367
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

115
115
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

796
796
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

36
36
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

335
335
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

766
766
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

736
736
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

298
298
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

490
490
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

198
198
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

358
358
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

810
810
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

527
527
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

550
550
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

220
220
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

914
914
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

137
137
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

603
603
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

410
410
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

508
508

Meer sportnieuws