Club Brugge is fratsen kotsbeu en grijpt hard in bij Diagne

door
Club Brugge is fratsen kotsbeu en grijpt hard in bij Diagne

Club Brugge verraste eind augustus door Mbaye Diagne van onder de neus van RSC Anderlecht weg te plukken. Op zich een leek het een knappe transfer, de Senegalees scoorde vorig seizoen immers aan de lopende band bij Galatasaray. Toch was het vreemd dat de Turken hem zo gemakkelijk lieten vertrekken.


Dat had vooral te maken met zijn buitensporig gedrag naast het veld en zijn sterallures. Club ging er echter vanuit dat ze het enfant terrible in toom kon houden, dat bleek niet het geval. Na het penalty-incident in Parijs werd Diagne zelfs voor onbepaalde duur naast de wedstrijdselectie gezet. Dat zint hem allerminst, via Instagram haalde hij al enkele keren uit. Maar er lijkt nu een oplossing in de maak. Het Turkse medium Hurriyet meldt op vrijdag namelijk dat inmiddels een akkoord is gevonden met Galatasaray. In januari zou de huurovereenkomst stopgezet worden en zal de spits terugkeren naar Turkije. Een officiële bevestiging hiervan is er echter nog niet.

UPDATE 13u52
Het verhaal van Diagne lijkt nu ook definitief voorbij. Zo laat Het Laatste Nieuws weten dat Club Brugge de spits op non-actief heeft gezet. Na het penalty-incident werd hij al uit de wedstrijdselectie geweerd, nu mag hij ook niet meer meetrainen bij de vice-kampioen. Tijdens zijn strafperiode zou hij veel te weinig berouw hebben getoond, getuige zijn kritische posts op sociale media. Bovendien doen geruchten de ronde dat hij niet zo'n goede invloed heeft op enkele van zijn jongere, Afrikaanse ploegmaats.

De komende dagen en weken zal hij een individueel programma volgen, wellicht keert hij daarna terug naar Galatasaray. Club wou voorlopig niet bevestigen dat er een akkoord over een vroegtijdige terugkeer is, maar ontkennen deed men evenmin. Het heeft er wel alle schijn van dat de spits nooit meer in actie zal komen voor Blauw-Zwart.

LEES OOK: 'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Begrijpelijk zet van Club?

Meest recent

Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

101
101
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

76
76
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

28
28
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

358
358
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

408
408
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

134
134
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

277
277
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

88
88
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

581
581
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

122
122
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

130
130
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

374
374
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

127
127
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

441
441
Onrust rond gezondheid Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

154
154
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

565
565
Ommekeer in zicht? Hayen doet vaststelling in selectie Genk

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

645
645
'Wilmots strikt trio: Standard stunt met ronkende naam'

Standard lijkt eindelijk nog eens aanspraak te maken op de Champions' Play-Offs, en dus wil Marc ...

216
216
'Club Brugge gaat all-in voor spits: bod van 10 miljoen'

Club Brugge speurt in januari vooral naar aanvallende versterking. De prioriteit bij uitstek is een ...

531
531
Woorden van Snelders zinderen na in rechtbank

In een emotionele zitting voor het Hof van Beroep kwam voormalig analist Eddy Snelders vandaag zelf ...

83
83
'Bizarre wending bij Anderlecht: transfers van de baan?'

RSC Anderlecht nam tot dusver louter afscheid van Cedric Hatenboer, terwijl Besnik Hasi op inkomend ...

204
204
'Hayen schudt elftal door mekaar: drie wissels in Genk'

Met nog tien speeldagen te gaan prijkt KRC Genk pas op de negende plaats in de ranking. Werk aan de ...

923
923
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

54
54
'Club Brugge kan cashen: Man City legt miljoenen klaar'

Na de nederlaag in Charleroi zit het bekeravontuur er al op voor Club Brugge. In welke mate die ...

752
752
Anderlecht-AA Gent: Hasi & De Mil hakken knopen door

Dé kraker in de kwartfinale van de Croky Cup is uiteraard RSC Anderlecht versus KAA Gent. In ...

373
373

Meer sportnieuws